Имам нужда от вашата помощ!Отчаяна съм!!!

  • 1 891
  • 26
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 186
Здравейте,мами!Имам нужда от вашата помощ,защото не мога да се справя с моето кърмаче и вече съм много отчаяна.
Бебето ми е на 25 дни и е само на кърма.До скоро беше много сънлив и едвам го будех за хранене.НО от една седмица сме с друг,по-голям проблем.Вече се буди сам за хранене на 2-2,5-3 часа.Започва да суче,суче 5 минути и настава една борба:дърпа се от гърдата ми,бута ме,плаче неутешимо,става целия червен......чак спира да диша за секунди от рев.Опитвам се до го успокоя и след 15 минути усилия пробвам пак.Историята или се повтаря или изобщо не иска да засуче отново.И така едно "хранене" продължава по час и половина,за който едвам се събират 10-15 минути сукане.Има хранения,който протичат нормално,но тогава той е полузаспал и успява да суче по 20-25 минути.
Имам съмнения за колики,защото докато яде доста пръцка,рита с крачета и се напъва,но това не е всеки път.Отделно,след хранене също доста плаче-понякога до следващото хранен-рев,напъване,свиване на стомахчето и ритане с крачета.
Мляко-мисля,че имам,защото гърдите са ми пълни,като яде от едната-другата тече,после омекват,като стисна-даже пръскат.
Памперси пълни:мокри-6-7 на ден,наакани-3-4.За 24 дни е наддал около килограм,но за последната-проблемна седмица,е качил 230 гр.
Знам,че щом наддава и пълни памперсите-не би трябвало да се притеснявам,но храненето се превръща в кошмар.Аз съм кълбо от нерви,постоянно се притеснявам,че е гладен,че не спира да плаче.Вече не знам какво да правя.
Моля ви за съвет,мнение и помощ!!!

# 1
  • Мнения: 141
Така, като начало можеш да пробваш да уригваш детето по честичко.При по силна струя на кърмата има голяма вероятност да поема и повече въздух.Моето детенце така се кривеше и ставаше неспокойно ако е глътнало повечко въздух.Пробвай да сменяш и позата на кърмене.В началото млякото тече доста по бързо и когато се налага бебето да се суче по усърдно за да потече млякото,може  да се изнервя и това да е причина за неспокойното му поведение.В библиотеката има доста инфо по въпроса прочети там!А,  ако са колики повече търпение и спокойствие от твоя страна, както можеш да пробваш и  с  капки против колики - посъветвай се с педито.
Дано този период премине по-бързичо и да се насладиш максимално на кърменето! Hug

# 2
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Щом пръцка така значи има колики. Срещу тях си безсилна. Най-вероятно кърмата ти потича много силно и бебо не може да преглъща толкова бързо. Пробвай да поизцедиш тази силна струя преди да му дадеш гърдата.

Наддаване от 230 грама за седмица е добре. Даже според Квебекския гид за бременни и родилки е малко над нормата за 2009 (112-224 грама за седмица след третата седмица на бебето) - видях, че си написала местожителство Монреал/Пловдив  Grinning

Според мен няма нищо притеснително. Гледай да се поуспокоиш малко, да поспиваш повече и се въоръжи с търпение. Преди да усетиш всичко ще е отминало.

Иначе от статистиките - кърменето се усъвършенства еднакво от мама и бебе към втория месец. Коликите БИ ТРЯБВАЛО да преминат към третия. Така че...

Един въпрос : Къде си раждала - в Монреал или в Пловдив и ако в Монреал - в коя болница ако не е тайна?

Последна редакция: ср, 25 мар 2009, 03:30 от abutikon

# 3
  • Мнения: 175
Значи надава добре детето, колики не се получават по време на кърмене те се получават след това към 30мин след хранене, пръца си детето нормално е.Дърпането и реването може да се дължат на стачка ако даваш шише с чай или вода.Твърдината на гърдите нямат общо с производството на мляко, то се получава когато детето съче кърмата се отделе по време на сученето, сменяй гърдите когато почне да се дърпа реувай ги. Ако даваш шише спри в кърмата има достатъчно вода да задоволи нуждите на детето дори и лятото.Кърми на тихо място затъмнено най добре коато дреме още, взимай го при теб да спи.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20542.0
Въш дали го поставяш правилно на гърдата. Смени позата намери най удобната и за двама ви.
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=403
http://www.bg-mamma.com/

# 4
  • Мнения: 3 205
Значи надава добре детето, колики не се получават по време на кърмене те се получават след това към 30мин след хранене,

Това не винаги е така. Може да се получат и по време на хранене, ако струята на млякото е силна (предполагам че точно това се получава от описанието на гърдите ти и наддаването) и детето гълта много въздух или още не е изкарало въздуха от предното хранене или има газове в червата.
Тогава, като се разплаче, трябва да го уригнеш, независимо колко време ще ти отнеме и да предложиш пак, когато се успокои - ако все още е гладно, ще засуче. ПОнякога помага и да направиш масаж на коремчето преди хранене, да изкара газовете. Знам в какво положение сте, аз все още съм травмирана от първите месеци на Дани, а вече мина толкова време. Той се мъчи, пищи и се извива, аз - понеже знам от първия ми син как протича едно нормално кърмене, се изнервям до сълзи и се кълна да го отбия моментално. Имахме само едно нормално кърмене и то беше нощното, когато е полузаспал.
МОже би ще ви помогнат и капки за колики - на Дани, който беше със същите проблеми плюс други му помогнаха Бебинос, те са с копър, не със симетикон. Симетиконът не му подейства за самите колики, помогна му обаче за друг проблем (той акаше по хиляда пъти на денонощие).

# 5
  • Мнения: 147
Момичетата са ти дали добри съвети Simple Smile Добре е наистина да го оригваш по няколко пъти на хранене, особено когато гърдите са толкова препълнени. Дано по-скоро ви минат коликите и да сте спокойни и двамата, за да се наслаждавате на това прекрасно съвместно изживяване  Hug

# 6
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Това не беше за тази тема...  Embarassed Embarassed Embarassed

# 7
  • Мнения: 346
Наистина е възможно да се дразни от силната струя в началото, да му е трудно на бързото темпо на потичане и едвам да се справя с гълтането, от там и поема повече въздух. Може би е добре, ако гърдите ти са напрегнати и твърди пред кърменето, да ги изцедиш мъничко, колкото да омекне ореолата и да не е толкова силна струята. По-честичко го повдигай да се оригне. От едната или от двете гърди даваш като се кърмите?
Много е малко бебето за стачка.

# 8
  • Мнения: 147
Има и друго, ако бебето е лакомо (а явно е, щом така добре е наддало  Hug ) и гърдите ти са препълнени, то бърза да суче и поема и въздух... Моята беба например също е много лакома и често се дави от бързане, най-вече на сутрешните кърмения, когато гърдите са най-пълни, но както вече казах - оригвай по няколко пъти и бъди уверена, че всичко скоро ще отшуми  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 95
Малкият ми мъж суче доста добре, но когато реши че трябва да се оригне по средата на яденето  нищо не може да го накара да суче, докато не го изправя и оригна.Така че, както са казали по-нагоре пробвай оригване, смени позата, а ако нещата продължават свържи се с някой от кърмаческия . Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 186
Благодаря ви за отговорите,момичета! Hug
Наистина ,през нощта,когато бебчо е полузаспал,се храни добре и спокойно.Не знам дали е от силната струя,защото само едната (дясната) гърда пръска като я стисна,а той се нервира и плаче и от двете.Вода или чай-не давам.Само на кърма сме.Храня само от едната гърда на кърмене.Когато беше доста сънлив (първите 2 седмици),сменях гърдите,но сега едвам успявам да се преборя с него да яде от едната.
Идеята за честото оригване със сигурност ще използвам.Той така или иначе се оригва сам,докато е легнал и яде,но и аз ще му помагам.
За това,че коликите започват 30 мин. след хранене и аз съм чела.Но при нас,ако са колики,започват по време на хранене и продължават поне час след това (съдейки по държанието му и плача).
abutikon ,родих в Монреал.В болница св.Мери.
Още веднъж ви благодаря за мненията и съветите!Приемам още... Grinning

# 11
  • Мнения: 2 376
И според мен гълта въздух. Оригвай го, след това предлагай пак.Можеш да пробваш различни пози, да се разхождаш докато го кърмиш. Или да предлагаш по-начесто, така няма да е гладен и да гълта толкова лакомо.
230 грама е отличен резултат за седмица.

# 12
  • Мнения: 2 829
Здравей и от мен,
Виждам, че вече са ти дали добри съвети. Това, от което имаш нужда, според мен, е най-вече да си спокойна. Малките човечета минават през всякакви периоди и, особено първите месеци, искат мноооого внимание и занимаване. Не винаги има обяснение защо е неспокойно бебето-може коремчето да се бунтува когато му се ака, може да иска да смениш гърдите, може да има нужда от оригване, може просто да дава знак че не е гладен а иска да го погушкаш и поносиш.... Каква е причината твоето бебе да е неспокойно..... ще ни кажеш ТИ Hug
Явно е, че всичко е наред с кърменето, както и с бебето, така че просто трябва да откриеш вашата си причина и вашият си наин за успокоение-опитай често оригване, носене в поза "тигър на клон" или на рамо, опитай да му помогнеш да се изака с масаж на коремчето или като му дадеш опора на крачетата, пробвай да го носиш в слинг, дебни го когато е сънен да го кърмиш, кърми го докато се разхождаш и го полюшваш.... И най-вече-успокой се, защото когато ти си нервна бебето ти усеща.
Всички бебета понякога са нервни, всички ръмжат Grinning, всички размахват ръчички сякаш се борят с вятърни мелници, не си сама Hug
Пиши пак, да кажеш какво е проработило!

# 13
  • Мнения: 8 949
И моето бебе премина през такъв период. Пробвах често уригване, изцеждане, за да не е силна струята, прекъсвах кърменето за малко да се поуспокои,но общо взето нищо не даде резултат. Гледах да кърмя, когато му се спи, защото само тогава сучеше без да капризничи. За около две седмици всичко се нормализира. Явно е някакъв период. Ще отмине!  Peace

# 14
  • Мнения: 2 401
Можеш да изпробваш нови пози за кърмене, ако проблемът е в силната струя пробвай да кърмиш легнала до бебето или то да е върху корема ти за да се намали силата на струята.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт