Въпрос относно "Паркинги и гаражи"...

  • 2 769
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 320
Днес колата ми бе вдигната от паяк. Бях паркирала в близост до кръстовище, непосредсвено пред колата ми имаше пешеходна пътека.  Абсолютно съм сигурна, че колата дори не е застъпила и със сантиметър маркировката на пешоходната пътека, по никакъв начин не съм попречила на преминаването по нея на пешеходци. Другото, което използваха като аргумент, че колата ми е била "евакуирана" е, защото съм била в близост до кръстовище. С второто бих могла да се съглася, въпреки, че не съм пречила на движението.
Намирайки колата си на един от наказателните им паркинги, снимки не ми бяха показани, защото апарата не бил при тях! Дадох си документите, платих си глобата. След това се почна едно заяждане, защото претежавам талон без точки, понеже в продължение на 6 години не съм имала никакво провинение по пътищата. Започна се едно заяждане с мен и абсолютно унижение, разни подмятания... Така унижена не съм се чуствала никога, в опита си да се защита, наскачаше срещу мен още някой! Подписах акта и ми взеха талона. Както и да е, ще ми вземат 3 точки, ще си плата глобата, ще ми върнат обикновения талон. Здраве да е!
Утре ще отида да подам жалба в "Паркинги и гаражи", не е допустимо такова отношение! Ако срещу този господин седеше мъж дали щеше да си позволи тези волности и да ме обижда? Защо като видят жена и си мислят, че са Господ и могат да "мачкат" и унижават!!! Извинявам се ако темата не е за тук, всъщност дори незнам и защо пуснах тази тема, но много ми стана много тежко от отношението им! До сега такова отношение не съм срещала никога!

# 1
  • Мнения: 5 228
Нямаш право да спираш на незнам колко си метра от кръстовище, независимо дали смяташ, че пречиш или че не пречиш. Моят единствен акт е точно за такова нарушение.

На кой паркинг стана това? Моята кола вчера я вдигнаха от синя зона, на паркинга на театър София си я намерих, бяха много любезни.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 320
Да, аз за кръстовището съм съгласна, но за пешеходната пътека няма как да се съглася, защото веднага след като слезнах погледнах точно това, дали съм стъпила на нея. Не успорвам акта си! И не заради него съм пуснала темата,а заради отношението им!

На наказателен паркинг "Козлодуй" мисля, че беше, зад Столична митница до Центална гара.

# 3
  • Мнения: 4 785
Да, аз за кръстовището съм съгласна, но за пешеходната пътека няма как да се съглася, защото веднага след като слезнах погледнах точно това, дали съм стъпила на нея. Не успорвам акта си! И не заради него съм пуснала темата,а заради отношението им!

На наказателен паркинг "Козлодуй" мисля, че беше, зад Столична митница до Центална гара.

Ама.. то хубаво нямаш нарушение 6 години, обаче май си пропуснала факта, че не можеш да паркираш на разстояние по-малко от 5 метра преди пешеходна пътека?  Rolling Eyes

Както е забранено и паркирането на кръстовище и на по-малко от 5 метра преди самото кръстовище.

# 4
  • Мнения: 5 228
Естествено, че трябва да се оплачеш. Как така ще се държат грубо с теб? За съжаление това представляват жалките душици. Дай на простака малко власт и му гледай сеира.
Паркинги и гаражи са най-омразните ми изедници и рекетьори. Преди време се разправях с едни тъпчовци, които ми бяха сложили скоба, въпреки че бях пуснала sms, като отказах да платя ме направиха на нищо и си тръгнаха. В крайна сметка си платих 10-те лева, за да ми махнат скобата. Писах оплакване на някакъв имейл в mail.bg си спомням, че беше, писаха ми да си дам данните, за да ми изкарат входящ номер на жалбата и до там беше. Повече ни вест, ни кост.

# 5
  • Мнения: 223
Трейси е права, но дори и да не си била в нарушение напоследък тъпаците са гладни и вдигат поголовно за пари

виж



http://kliuki.net/21803/PARKINGI-I-GARAZhI-EAD-%E2%80%93-PARI-OT-NIShtOTO.html


http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?sid=2009032300040000102

Последна редакция: вт, 24 мар 2009, 21:37 от WHITE DREAM

# 6
  • Мнения: 4 585
Да, аз за кръстовището съм съгласна, но за пешеходната пътека няма как да се съглася, защото веднага след като слезнах погледнах точно това, дали съм стъпила на нея. Не успорвам акта си! И не заради него съм пуснала темата,а заради отношението им!

На наказателен паркинг "Козлодуй" мисля, че беше, зад Столична митница до Центална гара.
  Хаха, абе девойко, теб не са ли те учили, че  е забранено паркирането на нам колко метри от: пешеходна пътека, спирка, кръстовище, надлез, подлез. Оставила си място за пашеходците, а място да бъдат видяни от движещите се коли остави ли?
Направо си нахална в незнанието си.

 Чл. 98

   1. (1) Престоят и паркирането са забранени:
         .....................
         5. 5. на пешеходни или велосипедни пътеки и на разстояние по-малко от 5 метра преди тях;

# 7
  • Мнения: 66

 Чл. 98

   1. (1) Престоят и паркирането са забранени:
         .....................
         5. 5. на пешеходни или велосипедни пътеки и на разстояние по-малко от 5 метра преди тях;

съгласна съм . мацка и да се оплачеш е все едно на арменския поп. полза никаква .

# 8
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Тя не оспорва акта,тя се оплаква от грубо отношение  Peace

# 9
  • Мнения: 4 585
Е, първия абзац е това - коментар на ЗДП - как не била настъпила пешеходната пътека, и как била близо до кръстовище, но според нея не пречела на никого - което е субективно мнение.
Във втория абзац се оплаква от отношението, но нищо конкретно. Аз съм мъж, но отношението към мен е било винаги адекватно - като към закононарушител.

# 10
  • Мнения: 96
Обжалвай акта, напиши възражение до КАТ и го подай имаш 3 дневен срок и после с копието от възражението отиди при началника на кАТ приемното му време е в сряда и с повече нахалство, ще ти отмени акта. Имах подобен слкучай, не само че ми отмениха акта, но ми върнаха талона веднага, но и с полицейска кола ме закараха до паркинги и гаражи където ми върнаха и парите. Но само с жалби се оправят тези неща.  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 1 320
Аз не казвам, че акта не ми е написан без причина, но в него пише, че съм застъпила пешеходната пътека, което не е вярно! С това само не съм съгласна, инече със всичко друго нито с тях съм спорила, нито тук ще споря, че не съм била в нарушение. Нито ще обжалвам акта си, нито ще хода да се разправям за това да ми го отменат! Просто пуснах темата не заради акта ми, а заради отношението им към мен и тона който си позволиха, без да съм се карала с тях. Момичето преди мен беше наречена дребно, злобно същество! Много ми е интересно, ако не бяхме жени, а мъже дали щяха да си позволят тези волности и подигравки!
Аз заради въпросния талон бях наречена корумпирана, защото трябвало да имам 10 години за да имам такъв талон, аз обясних, че техен колега след като ме е спрял за проверка на документите ми е казал, че мога да си извада такъв талон след като вече близо 7 година нямам наручения. След като отидох в КАТ и направиха справка и ми дадоха талона. Тогава обаче големия "мъжкар" ми каза, че съм неграмотна, защото съм имала 4 години книжка. При въпроса ми от 2002 година до 2009 година, според него 4 години ли са и дали той или аз не мога да смятам, дойде друг голям мъжкар и почна да подвикват как и те трябвало да си вземат такива талони и щели спокойно да си пият и карат. Аз им казах, че са неуместни приказките им, защото не съм там, заради употреба на алкохол, но това не им попречи да продължат. Тогава застанах настрана от гишенцето или там както се води и търпеливо изчаках акта си, вече  почти разревана, защото никой няма право да се държи така с когото и да е! Те обаче са "мъжкари", дали биха си позволили тона, стойките и подхилванията, ако не бях жена! Ще отида утре на място и ще си подам жалба НЕ ЗА АКТА, А ЗА ОТНОШЕНИЕТО им, не е допустимо според мен това отношение. А на края като им пожелах "лек ден" ме гледаха като изпаднала, а може би трябваше да им тегла една за да падна до нивото им! Нито повиших тон, нито се карах с някой или да тръгвам да успорвам акта си, а те просто си правеха "гъргара"!!! Няма да остава така нещата да си правят своеволия и да се държат с хората все едно съм им длъжна или съм втора ръка човек! Не съм се намерила на улицата, за да ме унижават така!

# 12
  • Мнения: 2 759
Обжалвай акта, напиши възражение до КАТ и го подай имаш 3 дневен срок и после с копието от възражението отиди при началника на кАТ приемното му време е в сряда и с повече нахалство, ще ти отмени акта. Имах подобен слкучай, не само че ми отмениха акта, но ми върнаха талона веднага, но и с полицейска кола ме закараха до паркинги и гаражи където ми върнаха и парите. Но само с жалби се оправят тези неща.  Peace
                      Ти така ли правиш  Shocked? Не стига, че си виновна, ами и се хвалиш? ** ****** ****! * ****** ******* ** ***!  #2gunfire

# 13
  • София
  • Мнения: 1 320
... как не била настъпила пешеходната пътека, и как била близо до кръстовище, но според нея не пречела на никого - което е субективно мнение...

В акта пише, че съм автомобила е спрянвърху маркировката на пешеходната пътека, което не е вярно, аз бях на поне половин метър от нея. Съгласна съм, че съм в нарушение, но в акта пише нещо, което не е вярно! Също в акта пише, че имат и очевидец, че всичко,което е написано в акта е вярно! Според мен и това не е много редно, аз как да докажа, че не съм била върху пешеходната пътека. Ок, на 5 метра от нея, добре, но да пишеше така, но не пише! И пак казвам не споря, че акта не ми е написан с право, напротив!

# 14
  • Мнения: 152
Направо си нахална в незнанието си.
няма смисъл да й обясняваш... няма да разбере. Тя е от онези, които винаги имат право и са тънко обидчиви.  Mr. Green
 Аз също съм имал акт за такова нарушение и... до момента в който не започнах да се обяснявам как съм спрял там за малко и колко неправилно са ме вдигнали - заяжданки от тяхна страна нямаше. После се светнах, че всъщност съм в лайната и по-добре да си взема хартийката и да одя да си плащам гяволъка.
А тя вероятно в стойка Ф е започнала да вдига пара като как всички са й длъжни... за дето не знае закона. Е, все пак има талон за храброст!  Joy

Общи условия

Активация на акаунт