окръжна болница пловдив

  • 3 205
  • 9
  •   1
Отговори
здравеите мили мамчета,предстои ми раждане след 20 дена и съм се насочила към окръжна болница пловдив,имам няколко въпроса към скоро раждалите там,намирам мн такива теми,но всеки пиче различни неща,и някои мнения са на раждали жени от преди 3-4 години,което мен не ме задоволява.ето и въпросите ми :
1)някои знае ли какво се плаща при нормално раждане и при секцио?
2)какво се носи в болницата за мен и бебето,ако съм във вип стая?
3)плаща ли се на лекаря ако съм с уговорка и той не е смяна а трябва да го викна като раждам?
мерси предварително...

# 1
  • Мнения: 7
и двете си деца съм родила там, второто през август 2008. Ако нямаш уговорка нищо не се плаща, раждала съм нормално, не знам за секцио, но предполагам. Трябва да си носиш почти всичко и за теб и за бебето - дрешки, пелени, памперси, термометър, шишенца за вода и за мляко, ако се наложи, козметика, одеалце за завиване на бебето; за теб - нощница, чаршафи, лигнин. Най-добре е да питаш в самата болница, те имат списъци.
Относно уговорките с лекаря - питай него щом сте се уговорили, той най-добре ще ти каже... Laughing

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 180
Аз също съм решила да раждам в Окръжна. Преди 2 седмици ходих да питам на място нещата , които ме интересуваха.
1) при нормално или секцио не се плаща нищо , освен ако не искаш ВИП-стая или не си платиш на избран от теб лекар там
2) за ВИП-стая се плаща 100лв при нормално и 200лв при секцио,заради по-дългия престой там
Но ще ползваш ВИП-стая само ако е свободна в момента. А те са общо 3 такива стаи - една за нормално раждане и 2 за секцио.
Нещата , които трябва да носиш са доста и аз лично ще нося всичко , което ми казаха за да съм подготвена с всичко необходимо ако имам лошия късмет ВИП-стаята да е заета
В най-общ план списъка е следния.
ЗА теб : чаршафи, 2бр нощници с копчета отпред и по-широки ръкави заради абоката който поставят,лични принадлежности и козметика,чехли за баня и за стаята, прибори за хранене - пластмасови чиния,чаша,лъжица и вилица,лигнин и термометър.
Документи: лична карта,направление,документ за кръвна група и лична амбулаторна карта
За бебето : сапун или шампоан, комплект пелени - 2комплекта от по три бройки(така се продавали готови), 1пакет памперси, дрешки - каквото си решиш,мокри кърпички, 2бр шишета - за вода и мляко, хавлийка за баня и нещо за повиване за бебето - долен памперсен чаршаф и нещо за отгоре

Надявам се съм ти била полезна  vanq_86

# 3
благодаря ви милички мн сте ми полезни,само не знам колко ще е тарифата на лекаря който ми следеше бременноста и ще повикам ако трагна да разждам и ще му платя ако не е смяна,защото ме преглежда в друга болница,пък дава смени  и в окръжна,та се разбрахме да е на повикване...

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 180
Доколкото знам всеки вземал по 400лв - нещо като неписана тарифа

# 5
благодаря ти Mirayes  Hug

# 6
  • Мнения: 232
Аз мами искам да попитам раждалите там - слага ли се епидурална упойка, защото някъде бях чела, че единствената държавна болница в Пловдив, в която слагат е Света Мина... А пък сега лежах в окръжна но забравих да питам...

# 7
  • Мнения: 636
За секцио слагат със сигурност, ако се разбереш с анестезиолог.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 180
Не , не слагат епидурална упойка . Като ходихме да разпитваме там , това беше един от първите въпроси , които зададохме.

# 9
  • Мнения: 232
Мерси, Mirayes, на мен ми се вижда странно, не че нямат анестезиолози, чудя се защо ли  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт