Какво ястие със суджук?

  • 9 509
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 814
У дома имам останали няколко домашни суджука. Премятат се в хладилника вече втори месец.
Никой вече не иска да ги яде за мезе, защото ни бяха дали 10-на и определено ни втръснаха.
Та въпросът ми е какво мога да сготвя с тях, освен например да ги сложа във варен боб или такъв на фурна /това вече го правих/?
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 929
Ястие и аз не се сещам, но като ми остане суджу го нарязвамслагамго вгювече с малко вино и в МВ за минута- две(даже е много) после му настъргвам малко кашкавали готово. Но пак е за мезе  Wink

# 2
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Боб или гювечета(с всичко вътре).

# 3
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
върху пица  Peace

# 4
  • Мнения: 3 641
В леща слагам и сирене по ловджийски Hug

# 5
  • Мнения: 2 803
Слагам на пица или в гювечета.

# 6
  • Мнения: 3 675
Ето това намерих

суджук с яйца

Продукти: 2 суджука, 2 супени лъжици олио, 1 домат, 2 скилидки скълцан чесън, 1 супена лъжица ситно нарязан магданоз, 2 яйца, 2 супени лъжици доматен сок, сол, черен пипер.

Суджуците се обелват и се запържват в тиган със сгорещеното олио. Прибавят се нарязаният на четвъртинки домат, магданозът и чесънът. Двете яйца се счупват между суджуците и накрая се прибавя доматеният сок. Пърженето продължава, докато се изпържат яйцата и се сервира горещо, наръсено със сол и черен пипер по вкус.

Взето е от тук - http://kulinar.wordpress.com/2008/03/06/sudjuk_qica/

# 7
  • Мнения: 936
С кисело зеле.

# 8
  • Мнения: 1 639
Мисля, че чудесно ще върви с кисело зеле. Можеш да свариш зелето и после да сложиж суджука и да го запечеш леко.

# 9
  • Мнения: 4 406
Мисля, че ще стане и мързелива супа топчета

# 10
  • София
  • Мнения: 3 789
Можеш да го направиш с картофки, зеленчуци, гъбки в гювече

# 11
  • Мнения: 1 313
Пробвай ето това, мисля, че със суджук ще е още по-вкусно Peace

# 12
  • Мнения: 804
Суджука става вкусен ако се запече на тиган или скара и се сложи в ястие с боб,кис.зеле,картофи.А може и пържен с яйца,пръжнат леко и задушен в доматен сос.

# 13
  • Мнения: 1 777
Едно от любимите ми яденета - бъркани яйца със суджук. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 9 814
Мерси.
Още тази вечер ще пробвам предложеното от esy.
А по натам и това на gitadam.
Че с тоя суджук направо го закъсах. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт