КОЗУНАЦИ - вкусни, дъхави, разкошни! (Козуначена тема)

  • 281 046
  • 1 422
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 186
Иренану , по коя рецепта ,/на кого /прави козуначеното руло?...... ,или е семейна рецепта ? Thinking
[/b][/color][/color]

danidji, Рецептата се намира на първата страница от темата КОЗУНАЧЕН ЩРУДЕЛ - няма да я копирам за да не пълним темата излишно. Ако имаш въпроси, аз съм тук Simple Smile   bouquet

# 61
  • Мнения: X
Хоп и аз тук! Маме, златна си, благодаря за труда   bouquet
Миналата година за първи път месих козунаци. Някои станаха, други не. Тази година съм понатрупала опит, надявам се, и ще станат още по-хубави!
Само време и мерак да имам!

# 62
  • Под звездите
  • Мнения: 1 297
Аз също се зарибих по тази тема въпреки че ние не обичаме козунаци,но реших да пробвам.Затова имам въпрос.
Като се омеси козунака и се направи на топка може ли така да се пече ли се прави плетеница?
Извинявам се за въпроса но нямам никаква представа.

# 63
  • Мнения: 102
Леле момичета страхотни сте
Аз никога не съм правила козунак но ми се иска тази година да пробвам
Незнам коя рецепта да избера всичките изглеждат страхотно апетитни
Препоръчайте ми моля някоя ,все пак от някъде трябва да започна

# 64
  • Мнения: 1 369
 Записче и към тази тема, че много ме вълнува с наближаващите празници:) Само не знам при толкова рецепти,коя да избера newsm78

# 65
  • София
  • Мнения: 2 658
аз искам да попитам, тези които са ползвали центрофугата на пералнята., колко минути трябва да е и на колко оборота? Защото имам доста проблемна бременност и традиционното месене и блъскане, този път ще ми е голям проблем.

# 66
  • Мнения: 4 916
аз искам да попитам, тези които са ползвали центрофугата на пералнята., колко минути трябва да е и на колко оборота? Защото имам доста проблемна бременност и традиционното месене и блъскане, този път ще ми е голям проблем.

В тефтера съм записала, че тестото се слага в найлонов плик и се пуска в центрофугата на ниски обороти. Още не съм го пробвала, тази година смятам най-накрая да се наканя  Flutter ако не ми мине котка път.

# 67
  • Мнения: 4 358
Ей Маме голяма работа си Peace Peace Peace.Мерси за вкусната темичка.Миналата година правих за първи път козунаци, но още нямах машина за хляб.Всъшност машинката е купих баш за козунаци.
Но сега пък рецепта не мога да си харесам.
Цоце към козунака на Кети съм се насочила.Нещо друго за ми препоръчаш изпитано  (и другите момичета също) за козуначени вкуснотии.
Нещо за козуначени пиленца прочетох па напред в темата newsm78

# 68
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
И аз го търся от 5 минути, къде се дянаха тези пиленца  newsm78 Laughing ...
А ето ги, на първа страница - идея на Наталина, явно нещо ново. Нат, покажи пиленцата моля  Laughing Praynig ...

Ето какво върна търсачката - великденски пиленца, но не са от козунак  newsm78
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22419

Последна редакция: сб, 28 мар 2009, 00:48 от eli_c

# 69
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Eто ги пиленцата, които Наталина е показала Simple Smile

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=271610.msg6956717#msg6956717

# 70
  • Мнения: 293
Благодарности на Мама Цоцоланка за изключително полезната темичка  Hug
Тази година ще си избера рецепта от тук за Великденския козунак.  Heart Eyes Иначе, аз правя всяка година козуначени кифлички. Наскоро правих , за да си ги припомня . Ето ги:

# 71
  • Мнения: 7 091
Мама Цоцоланка, страхотна работа си свършила! Мерси за всичките събрани рецепти!  Hug
Аз тази година ще наблегна на кифличките, защото миналата децата направо не можаха да изчакат да ги изпека за да ги изядат  Laughing Ще направя и козунаци, приготвила съм си и на ИренаУ рецептата за рулото, но ще са по-малко от миналата година Simple Smile

# 72
# 73
  • София
  • Мнения: 2 658
аз искам да попитам, тези които са ползвали центрофугата на пералнята., колко минути трябва да е и на колко оборота? Защото имам доста проблемна бременност и традиционното месене и блъскане, този път ще ми е голям проблем.

В тефтера съм записала, че тестото се слага в найлонов плик и се пуска в центрофугата на ниски обороти. Още не съм го пробвала, тази година смятам най-накрая да се наканя  Flutter ако не ми мине котка път.
благодаря ти, дано се включи и някой, които вече е правил така да сподели опит.

# 74
  • Мнения: 172
В тефтера съм записала, че тестото се слага в найлонов плик и се пуска в центрофугата на ниски обороти. Още не съм го пробвала, тази година смятам най-накрая да се наканя  Flutter ако не ми мине котка път.
благодаря ти, дано се включи и някой, които вече е правил така да сподели опит.
Миналата година го пробвах това с цинтруфугата.Тестото се слага в найлонов плик и се зъвързва.После в друг и т.н. в 5-6 найлонови плика.Няма да ви казвам,че единия път докато се въртяха в пералнята и пликовете ми се скъсали и няма да ви обяснявам какво ми беше станало в пералнята.Не знаех-да плача ли...да се смея ли.Моите познати се скъсаха да ме майтапят...но-случва се...

Общи условия

Активация на акаунт