За гърнето...

  • 545
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 81
Здравейте мами, имам един проблем с мойто синче - вече става на 1,8г .От известно време се опитваме да акаме и пикаме в гърнето, нооо...положението е лошо - обяснявам му , той казва че е разбрал, седи на гърнето и като стане се изаква и изпикава в гащите, а последния път го направи на килима!И така всеки път.Вече почва да се плаши като говорим за гърнето...Слагала съм го там още от 7-8м.възраст и акаше по едно време чат пат там, но сега....Освен това сутрин се събужда опикан и оакан още в 6ч.та не мога и сутрин да го сложа да се изака!Направо се видях в чудо!Да не говорим, че спим с бибата и не може и нея да махнем.....абе направо сме прекрасни  Embarassed Моля, някой , ако може да помогне, да дава идеи!

# 1
  • Мнения: 636
Ами малък е още! Ще му дойде времето и за махане на памперса, но не си стресирай детето. Няма за къде да бързаш  Grinning

# 2
  • Мнения: 46 488
А ти какво очакваш от едно бебе?

На около 8 месеца беше за малко при майка ми - изпишквала я над леген - голям смях и никакъв ефект.

На 1г. и 8м. аз пробвах да я дресирам на гърне - не се е дърпала, не е плакала, но и грам не схвана за какво иде реч, опикаване и омазване на всичко вкъщи, никаква рекация от това, че е мокра.

Тогава реших, че ще й се доверя и ще чакам да последва нашият личен пример - вратата на тоалетната отворена широко и чакаме да ни имитира.

На 2г. и 8м. каза, че вече е голяма и ще пишка на тоалетната чиния, гърнето го прескочи Simple Smile първата седмица 2 полунапишквания (беше прекалено улисана в игра и двата пъти), но се усещаше и довръшваше работата в тоалетната.

На 3г. и 2м. каза, че иска да махнем памперса при дневния сън - 1 напишкване 7-8 месеца по-късно, бяха имали рожденик в градината и пили сок на корем - резултатът 90% от групата се събудила мокра  Mr. Green

От махането на този при дневния сън, нощния с малки изключения беше сух, реших да го махна и хоп - по 2 пъти се напикаваше, заради преобличането и буденто сутрин и през деня страдаше от липсата на сън, затова отново реших да й се доверя. Върнах го, пак започна да си спи с него и пак сутрин да е сух.

На 4г. и 5м. ми беше ровила в шкафа и ми беше намерила ежедневните превръзки, вечерта каза, че е голяма вече и не иска бебешки памперси, а от памперсите за големи  Laughing от тогава до сега минаха 40 дни, няма нито един инцидент Grinning не съм намалила количеството течности преди лягане (доста пие), нито я будя насила нощем, понякога става сама, друг път не. Превръзките ги забрави на първата седмица.

С две думи - без приучаване, само с пълно доверие в детето, че когато физически е узряло, само ще го покаже Grinning

Биберон-залъгалката махна на 1г. и 10м., без да искам я забравих и не прие друг модел, единствения, който намерих посред нощ в малък град  ooooh! но ако беше показала, че още има нужда от нея, щях да я върна ...

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Стига си го натискала детето с гърнета и биберони.Като му дойде времето ще се откаже сам и от бибата и от памперса.И да не ти пука от доброжелателни комшийки, баби и приятелки, чиито деца и внуци от седем месечни са без памперси. Wink

П.П. памперса на сина ми го махнах на 1 год. и 9 мес., но той позволи.Научи се много бързо и му беше хубаво по гащички.

# 4
  • Мнения: 81
Благодаря Ви наистина, малко се поуспокоих, мислех, че нещо при нас не е в ред, но и аз така ще направя - ще видя когато той е готов, защото иначе наистина ще се стресира....

# 5
  • Мнения: 27 524
Не го насилвай, остави го, като е готов - сам ще започне.
Синът ми още е с памперс,а ко това ще те успокои  Crazy

# 6
  • Мнения: 764
Моят син още е с памперс. Имаше пердиод, в който акаше в гърне (от 7м. до годинка), но след това твърдо отказа. Засега не го насилвам и се надявам скоро сам да се научи.

# 7
  • Мнения: 9 814
Тук има доста за четене:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=382348.0

# 8
  • Мнения: 7 831
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=379020.0 тук също и двете са актуални. Може и да пишете в тях.

Общи условия

Активация на акаунт