Риба и свинско месо?

  • 2 528
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте мами! Интересувам се дали вече ни е време да ядем риба и свинско месо. Вие кога дадохте на вашите дребосъци да опитат?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Риба вече може/след 10 ти месец/,но със свинското може да изчакаш доста след годинката.

# 2
  • Мнения: 577
Риба дадох на 10месеца но рибни пюрета не харесва аз я приготвям. Свинско е пробвал 1път на рождения си ден. Когато сготвя свинко ще му дам.

# 3
  • Мнения: 2 521
Риба дадох след 11-ти месец,а свинското съм го давала и по-рано в пюрето на Хип-макарони със шунка и зеленчуци.Мисля че беше за над 8 м.Сготвено в къщи свинско дадох тази зима.

# 4
  • Мнения: 27 524
Можеш.
Не съм давала да опитва, давах да яде направо  Grinning

# 5
  • Мнения: 15 379
Риба е най-добре да се даде след 10-ти месец (за здраво, без алергии дете), а свинско след годинката.

# 6
  • Мнения: 493
Риба дадох след 8 месец,а свинско все още не съм.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 190
Тъй като свинското месо не е алерген, дадох на 9 месеца, риба на 1 и 2 месеца.

# 8
  • Мнения: 302
Аз риба дадох след 8м по препоръка на педи но свинско още не съм.Сигурно ще дам след годинката.

# 9
  • Мнения: 6 713
И двете на 9 месеца Peace

# 10
  • Мнения: 14 486
свинско дадох на 9 навършени месеца ( сготвено от мен), риба мисля след годинка

# 11
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Свинско дадох на 11мес, а риба на 13мес.

# 12
  • Мнения: 1 449

Риба
- 8-10 м. е най-често срещаната препоръка
- след 1 год. при алергична обремененост или лична преценка
- няма основание за отлагане на рибата с цел предпазване от алергия (за разлика от други храни)
- алергична реакция може да се прояви както към рибата изобщо, така и към конкретния вид риба
- захранва се с 'белите' видове риба
- до 1 год. се предлага 1-2 път седмично (зависи от педиатричните школи и традициите)

Свинско
- 8-10 м. (или около 2 месеца след захранването с месо)
- въвежда се след основните видове месо или заедно с тях (но не сред първите 1-2 вида)
- достатъчно е да бъде крехко и без мазнини
- няма основания за изключване от детското меню (незаслужено лоша репутация)
- предлага се в неголямо количество и не много често
- спорни алергенните свойства (присъства в списъци с алергени, но се препоръчва на някои алергични деца за разлика от пилешкото)
- самото месо много рядко може да бъде алерген, но поради антибиотиците и други химикали (стабилизатори, консерванти и пр.) може да предизвика реакция

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Риба да, даже сте закъснели. Започва се с бяла риба, после другите. Свинско не до 1,5 год. Смисъл инцидентно отвреме навреме може, но да не е основната храна.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 735
Риба дадох на 10мес.,сега бих дала на годинка.Със свинското бих изчакала доста след годинка.На дъщеря ми съм давала 1-2 пъти,но така или иначе има доста по-леки и не толкова тлъсти меса,по-подходящи за малко дете.Има време за свинското. Wink

Общи условия

Активация на акаунт