За забрадките в училище.

  • 25 950
  • 299
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 710
Как стои въпросът при вас  - влизат ли със забрадки в училище девойки, забранено ли е, разрешено ли е ... Какво мислите вие - трябва ли да влизат със забрадки, или не. 
На мен откровено казано ми е безразлично дали някой ще носи кръстче на врата или забрадка, или друг религиозен символ, приемам го съвсем спокойно и не виждам заплахи за останалите ( на училище, или на работа).


За да не заключат темата на 5тия постинг, нека се опитаме да не изпадаме в крайности, а  да предадем личното и общественото настроение в страните, в които живеем с респект към чуждата вяра, религия, порядки и т.н.

# 1
  • usa
  • Мнения: 2 113
в щатите със забрадките можеш да ходиш навсякъде. никъде не са забранени, включително и в училище. на мен не ми пречат, щом се харесват с тях и искат да се забраждат, тяхна си работа. не мисля, че има някакво обществено мнение специално за забрадките, не съм чула някой да се изказва за или против тях.

# 2
  • Мнения: 3 804
Тук в Сирия не е проблем дали ще или няма да се носят в училищата забрадки или кръстчета.
А и това си е личен избор,право на всеки -едва ли е демократично да се отнема едно право Peace

# 3
  • Мнения: 2 563
Нека се забраждат, това е свободна държава.

Въобще не ми правят впечатление забрадени жени, но веднъж ме шашна една тип нинджа, която ме заговори на спирката и аз нищо не разбрах, защото беше покрита цялата, само очите се виждаха. При това в черно. Сигурно съм гледала ей така  Shocked

# 4
  • T"A
  • Мнения: 2 515
В Израел е позволено да се ходи с покрита глава, няма проблеми с религиозни символи.

По принцип съм "за" това да се толерират културните особености на всяка една етническа група, но конкретно към забраждането имам резерви... (без връзка с училището)  Peace

# 5
  • Мнения: 3 804
Мента-гледала съм предаване в което показаха една жена от ултра религиозните евреи/дано да не бъркам понятието/ която каза,че те също си покриват косите,само че с нещо подобно на шапка,момичетата също ли ходят така или само жените newsm78.Както например мъжете и момчетата си оставят плитчици и ходят облечени с черни манта.

# 6
  • Мнения: 5 710

Виждала съм жена с нещо като поло, което продължава в качулка плътно обвива главата и се вижда само лицето, врат, всичко покрито.

# 7
  • Мнения: 3 804
10cent's -за това става въпрос,така ходят най вече в Саудитска Арабия

http://patdollard.com/wp-content/uploads/cpsmos54090308201426photo00photo.jpg

# 8
  • Мнения: 3 371
честно казано, ако искат и чулове на главите да си слагат, все ми е едно.
щом им харесва, ок.
все едно аз да ги дразня защото ходя с къси поли или нося екстеншъни.

пс. големият ми син им вика "нинджите". на тези, ама най-омотаните.


# 9
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Мента-гледала съм предаване в което показаха една жена от ултра религиозните евреи/дано да не бъркам понятието/ която каза,че те също си покриват косите,само че с нещо подобно на шапка,момичетата също ли ходят така или само жените newsm78.Както например мъжете и момчетата си оставят плитчици и ходят облечени с черни манта.

Религиозните тук ходят на отделни училища, в смисъл - отделени са, има светски училища, умерено-религиозни и религиозни  Peace Там, в религиозните училища, ходят облечени както е прието в общността им - момчетата с кипа, жените с поли и блузи с дълъг ръкав. Специално еврейките се покриват (забраждат) само след сватбата, а омъжени не посещават училище  Peace

В масовите училища, които са светски, ходят облечени като европейки, обикновено имат тениска с училищния знак, която трябва да носят.

# 10
  • Мнения: 3 804
Пишеш ,че омъжените не посещават училище-а продължават ли в университет -и там как стоят нещата с облеклото  newsm78

# 11
  • Мнения: 871
На мен откровено казано ми е безразлично дали някой ще носи кръстче на врата или забрадка, или друг религиозен символ, приемам го съвсем спокойно и не виждам заплахи за останалите ( на училище, или на работа).

В Канада стана проблем последните години, но лично за мен най-голямото изстъпление е по отношение на другия религиозен символ, който се носи в училище - на сидхите - крив обреден нож приличащ на кама, с който момчетата като навлязат в пубертета не трябва да се разделят никъде. Носят го в училище и наскоро даже стана убийство с този религиозен "символ" в едно Монреалско училище!

имате ли толерантност към такива религиозни символи в образователна институция  Close

# 12
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Пишеш ,че омъжените не посещават училище-а продължават ли в университет -и там как стоят нещата с облеклото  newsm78

В университетите няма ограничения. Всъщност писах, че и в училищата няма... Но заради традициите във всяка от двете общности, в училищата мюсюлманските момичета ходят покрити, еврейките - не. Като се замисля - на никое място няма забрана за забрадки  Peace



Това би следвало да е снимка от университета, в който учех.





П.П. В случай, че предния път не съм те разбрала правилно - религиозните си ходят на лекции, както там трябва да са облечени според нормите на религията им. Ултрарелигиозните, конкретно мъжете с къдричките, облечени в черно, не учат в университет, защото се посвещават на религията и си имат тяхна си институция за учене... това е по-сходно със Семинарията, специално "библейско" обучение...

Последна редакция: вт, 24 мар 2009, 00:05 от Mentha

# 13
  • Мнения: 3 804

В Канада стана проблем последните години, но лично за мен най-голямото изстъпление е по отношение на другия религиозен символ, който се носи в училище - на сидхите - крив обреден нож приличащ на кама, с който момчетата като навлязат в пубертета не трябва да се разделят никъде. Носят го в училище и наскоро даже стана убийство с този религиозен "символ" в едно Монреалско училище!

имате ли толерантност към такива религиозни символи в образователна институция  Close

Носенето на оръжия и опасни предмети е забранено.

# 14
  • Мнения: 7 914
разрешено е. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт