За клиника "Селена" - Пловдив

  • 35 225
  • 64
  •   1
Отговори
Здравейте! Аз съм нова във форума. Нашата история е подобна на тази на много момичета които пишат тук. Борим се за дете от 3 години. Аз имам хормонални изследвания, които са добре, но спермограмата на мъжа ми е лоша. Консултирахме се с няколко лекаря и диагнозата е че трябва да се прави инсеминация или ИКСИ. Един познат доктор ми препоръча клиника "Селена" в Пловдив и д-р Ставрев. Какво е вашето мнение за клиниката и самия доктор. Чувала съм че там успеваемостта е доста висока. Благодаря предварително за отговорите.

# 1
  • Мнения: 2 343
Има поне 2 такива теми вече. Tired
Ето:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=309837.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=197735.0

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 17:35 от Мира:)

# 2
# 3
  • Мнения: 162
Това е последната информация която мога да ви предложа във връзка с ин-витро циклите в Селена

Новата лаборатория на „Селена” дава 50% успеваемост на оплождането ин-витро
септември 30th, 2008 · 1 Comment

Над 50 % успеваемост при ин-витро процедурите има новата IVF лаборатория на Специализираната болница за активно лечение по акушерство и гинекология „Селена”, съобщи медицинският управител д-р Георги Георгиев, съобщиха за БГНЕС от лечебното заведение.
Според него това е забележително постижение в медицината. За свръхмодерното оборудване клиниката в Пловдив е инвестирала 500 хил. евро, обясни д-р Георгиев. Апаратурата от висок клас и специално адаптираните помещения в „Селена” предлагат още по-голяма прецизност в прилагането на асистираните репродуктивни методи и технологии, които позволяват зачеване ин-витро, трансфер на ембриони и изкуствена инсеминация, твърдят акушеро-гинеколозите. Стандартната манипулация за ин-витро (IVF), ICSI-процедурата, лазерните манипулации и всички останали изследвания и прилагани методи в лабораторията са гаранция за по-качествени ембриони. Така се увеличават шансовете за забременяване, подчерта биологът на АГ-болницата Невена Недева. Според нея преди въвеждането на новата технология успешните опити са били между 20–27%, каквато е и средната успеваемост за Европа. Модерният изследователски IVF-сектор на болницата предлага и преимплантационна генетична диагностика (PGD) – най-ранното пренатално изследване на пациентките, чрез което се откриват вродени генетичени аномалии. По този начин, когато е необходимо, на бъдещите майки се трансферират само ембриони с правилен хромозомен набор, обясни биологът от „Селена”. В лабораторията се извършва и т. нар. криопрезервация – замразяване на различни видове клетки, добави д-р Недева. IVF-секторът е разположен на третия етаж на АГ-болницата и разполага с помощни помещения и леглова база. Изграден е по всички световни стандарти – подовите и стенните покрития са с антисептична и антибактериална обработка, така че да не задържат и не позволяват развитие на микроорганизми, вредни за отглеждането на ембриони. Климатизацията и вентилацията също са съобразени с предназначението на помещенията. Оборудването е от висок клас и е абсолютно конкурентно на акушеро-гинекологичните клиники в света, смята д-р Георгиев. Той и колегите му са имали възможността „да си сверят часовника” с международните тенденции и технологии по време на ежегодната среща на Европейската асоциация по човешка репродукция и ембриология ESHRE (European Society of Human Reproduction and Embryology). На тазгодишния конгрес на Асоциацията, който се проведе в Барселона от 6 до 9 юли, акушеро-гинеколозите от „Селена” са получили предложение за съвместна работа със свои колеги от Германия, Израел, Испания и Турция, обясниха от клиниката.

# 4
  • Мнения: 2 343
 ooooh! то не бе реклама, то не бе ин-витро шоу, както са тръгнали да пълзят към 100% ще взема да изчакам да ги направят поне 101% и отивам.

# 5
  • Мнения: 150
Мира и да е реклама няма лошо!Аз неразбирам каква е тая неприязан към клиника и лекари, който никога не си посещавала!!Това което пише момичето по долу е така защото ходейки на консултация се засичам с бременни точно от инвитро и то от раз!Клиниката работи с най добрите ембриолози от Турция и успеваемоста е много скочила!Харесва ли ви или не това е една от клиниките с най голяма успеваемост в БГ!Там поне не се чака една година за час!!

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 778
Аз също напоследък чувам все по-хубави отзиви за тази клиника ,дано е вярно наистина  Praynig И без това са малко клиниките в БГ за АРТ процедури и се чака страшно много  Sad

# 7
  • Мнения: 4 700
Мислех да си zамълча, ама не мога да се стърпя. АЗ имам личен опит с един от прехвалениете лекари там и той ми е достатъчен. И най скъпата и нова техника да имат, когато лекарите са некадърни няма смисъл от нея. ВсъЩност като се zамисля, тоzи лекар може и да е кадърен, но целта му не е успеваемост, а печалбарство.  Money Money Money Целта на живота му е да направи колкото се може повече ненужни операции и процедури. А на репортажът по БТВ преди няколко седмици само надписът "платен репортаж" му липсваШе. Толкова иzкуствен беШе. За съжаление добрите отzиви zа таzи клиника ги чувам само от лекарите там. Имам няколко приятелки, които са или са били пациетки, от тях ниЩо добро не чувам.  ooooh!

Поzдравления на всички успели. Радвам се zа тях и им желая сладки бебчета.   bouquet

# 8
  • Мнения: 961
Да се включа и аз! Отскоро съм точно при д-р Ставрев. Отидох с готови изследвания и ако целта му беше да ми вземе парите можеше да ме накара да направя всичко наново, но не. Беше много внимателен и успя да ни вдъхне доверие, като в същия момент представи нещата реално. Екипа беше много внимателен като започнеш от регистратурата и стигнеш до доктора. Аз имам позната която е правила 3 инсеминации в други клиники - неуспешни и една единствена в "Селена" - успешна.

Доволни и недоволни винаги ще има. Аз преди ходих при д-р Даскалов и Даскалова и не останах доволна от тях, но това не ги прави некадърни лекари.

# 9
Мерси на всички които ми отговориха.Не исках да предизвиквам някакъв спор, просто исках мнение за клиниката и лекаря.

# 10
  • Мнения: 4 700
merix, успех ти пожелавам каквото и да реШиШ.  Praynig

# 11
Здарвейте! Пак съм аз. Май се оказва че трябва да правим инвитро, защото повторихме спермограмата и е лоша, доктора казва че няма смисъл от инсеминация. Има ли някой правил инвитро в Селена и какви са ви отзивите. Прочетох препратките но не отких почти нищо за самата процедура там и затова моля ако има момичета минали по този път да пишат, защото съм много притеснена.

# 12
  • Мнения: 961
АМи на мен ми предстои да правя там ИКСИ. Иначе този месец ми правиха инсе там и мога да кажа че съм доволна, въпреки отрицателния резултат.

# 13
  • Мнения: 218
Да се включа и аз! Отскоро съм точно при д-р Ставрев. Отидох с готови изследвания и ако целта му беше да ми вземе парите можеше да ме накара да направя всичко наново, но не. Беше много внимателен и успя да ни вдъхне доверие, като в същия момент представи нещата реално. Екипа беше много внимателен като започнеш от регистратурата и стигнеш до доктора. Аз имам позната която е правила 3 инсеминации в други клиники - неуспешни и една единствена в "Селена" - успешна.

Доволни и недоволни винаги ще има. Аз преди ходих при д-р Даскалов и Даскалова и не останах доволна от тях, но това не ги прави некадърни лекари.


ООООООООООООООо, те там(в Селена) наистина умеят да омайват-"къпят те"от регистратурата,та чак до "горните етажи".Имах вземане даване с ЕДНА лекарка от там(искам да кажа,че опитът ми се свежда само до 1 доктор, което не значи, че всички са такива), но никаква компетентност, а само "търговия".Това е страшно грозна дума, но така аз почувствах нещата! Само бих се радвала, ако нещата са се променили.
Колкото и до сем. Даскалови, нямам мнение за мъжа, но от жената също останахме супер разочаровани......дори и от нея "лъхаше " комерсиалност..........................., казвам дори, понеже ми беше много препоръчвана, а и тук, във форума бях чела суперлативи, но много жалко-реалността беше друга(пак казвам, че това си е само наше-на мен и на мъжа ми, мнение
Абе, да се чуди човек къде да отиде............ Sad

Последна редакция: пн, 20 апр 2009, 21:57 от .

# 14
  • Мнения: 961
Да ти кажа ли не съм усетила да ме "къпят". Наблюденията са ти относно някаква лекарка там а merix се интерисува от инвитро процедурите до колкото разбитам. Мисля че е добре да пишат момичета които са минали през процедури там.
А относно Даскалова - тя беше човека който ми каза сама да си избера начин да си подменя лекарството на мъжа ми с заместители които да ми излязат по-евтини, без дори да си направи труда да ми даде примерни дози и имена на лекарствата. трябваше сама да си прочета рецептата и сама на своя глава да си изпиша лекарствата. И всичко това защото не можахме да отидем на място а комуникирахме по интернет, (е преди това сме ходили няколко пъти при нея).

Общи условия

Активация на акаунт