За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 2

  • 10 493
  • 300
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 739
Нова тема.
Мисля, че от "запис" няма смисъл. Едни питат, други отговарят, точно и ясно.

# 1
  • Мнения: 2 447
Въпрос- Вашите дечица скърцат ли със зъбки??Моят син взе доста често да изкарва долните зъбки оред горните и така да трака/скърца със зъбки.Физиономията му става като питбул,много е забавен така,ама дали е нормално?  Thinking

# 2
  • Мнения: 462
И аз да се включа Simple Smile Мисля след около две седмици, когато бебка е на 4 месеца, да започна със захранване. Педи ни препоръча картоф, но да сложа масло Shocked ... понеже ми е първо дете, мааааааалко странно ми се струва на 4 месеца да се слага масло, още повече като знам колко некачествени са млечните продукти ...
Съвет по темата?

# 3
  • Мнения: 4 335
Въпрос- Вашите дечица скърцат ли със зъбки??Моят син взе доста често да изкарва долните зъбки оред горните и така да трака/скърца със зъбки.Физиономията му става като питбул,много е забавен така,ама дали е нормално?  Thinking
Незнам дали е нормално,но и синьт ми го прави редовно.Не ме е притеснявало никога.Като се скарам се смее и започва по вече дори Wink

# 4
  • Мнения: 275
И аз да се включа Simple Smile Мисля след около две седмици, когато бебка е на 4 месеца, да започна със захранване. Педи ни препоръча картоф, но да сложа масло Shocked ... понеже ми е първо дете, мааааааалко странно ми се струва на 4 месеца да се слага масло, още повече като знам колко некачествени са млечните продукти ...
Съвет по темата?

Прочети повече в библиотеката на сайта. Има много полезна информация. Погледни и в под-форумите за захранване на бебетата. Не бързай със захранването. Изчакай поне още месец и половина.  Peace

# 5
  • Мнения: 462

Прочети повече в библиотеката на сайта. Има много полезна информация. Погледни и в под-форумите за захранване на бебетата. Не бързай със захранването. Изчакай поне още месец и половина.  Peace

Благодаря за съвета Simple Smile Чета аз, чета ... и аз си мисля да изчакам, но се опасявам да не вземе да стане като мен - злояда и да не желае да хапва повечето неща ... аз съм захранвана към 7 месец и до една годинка съм плюела почти всичко! Sad

# 6
  • Мнения: 275
Благодаря за съвета Simple Smile Чета аз, чета ... и аз си мисля да изчакам, но се опасявам да не вземе да стане като мен - злояда и да не желае да хапва повечето неща ... аз съм захранвана към 7 месец и до една годинка съм плюела почти всичко! Sad

Не мисля, че злоядството е от късното захранване. Но си е изпитание за майката ( казвам го от личен опит със сина ми). Но рисковете при ранното захранване са много по-големи от плюенето на пюретата. Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 447
Иве,и не се притеснявам.Даже и Иво е същия,ако му се скарам и почва да се смее.Даже отначало изобщо не му обръщах внимание,но напоследък взе да го прави почти непрекъснато,реших все пак да попитам.
Триша,щом си решила да захраниш,аз лично съм слагала масло.А и в купешките пюрета също има масло.Не мисля че маслото е проблем.

# 8
  • Мнения: 251
Въпрос- Вашите дечица скърцат ли със зъбки??Моят син взе доста често да изкарва долните зъбки оред горните и така да трака/скърца със зъбки.Физиономията му става като питбул,много е забавен така,ама дали е нормално?  Thinking
Няма за какво да се притесняваш, и ние си умираме от смях с нашия скръцльо Joy Joy Joy Joy Joy
И аз да се включа Simple Smile Мисля след около две седмици, когато бебка е на 4 месеца, да започна със захранване. Педи ни препоръча картоф, но да сложа масло Shocked ... понеже ми е първо дете, мааааааалко странно ми се струва на 4 месеца да се слага масло, още повече като знам колко некачествени са млечните продукти ...
Съвет по темата?Ако имате нужда от захранване, а това се вижда ако бебчето изпива над 1000мл дневно.Най добре се освоява оризовата каша, има за 4м.и след това зеленчуците.Ти си прецени това е моя съвет.

# 9
  • Мнения: 422
Триша за захранването каквото си прецениш,аз използвам масло Президент и мога да кажа 4е е много хубаво(в купешките пюрета даже и сухо мляко има) Peace

# 10
За зъбките - моя син е на 8 г. и още скърца понякога нощем...И той започна от малък да скърца и не ме е притеснявало,само дето свеки като го чуе и почва да ме кара да го водя на изследвания за глисти hahaha много ме дразни с тия нейните мними "сериозни проблеми".
Аз мисля ,че се дължи на някакво притеснение или нервност от нещо случило се (ако го прави неосъзнато) или просто му е интересно на детенцето и си играе...
За маслото - слага се на дечицата масло,друг е въпроса какво!Аз купувам най-скъпото,но не съм убедена,че е най-чисто,остава ми само да се надявам Mr. Green Но и аз мисля ,че е рано за захранване!Дъщеря си я захраних около 6тия месец и всичко си яде...Зависи си от детето.

# 11
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Аз захраних дъщеря си на 4 месеца с готови пюрета. Но тя е на АМ, не на кърма. Занм че кърмените бебета се препоръчва да бъдат захранени по късно. А за маслото-слагам Президент или едно друго пак немско беше, но не се сещам името Embarassed

# 12
  • Мнения: 9 776
И аз имам въпроси, касаещи захранването, но ако може да не ме препращате към други теми. Следя някои от тях, но не ме удовлетворяват с категоричността, която пропагандират за това какво може и какво не може да се дава. И особено с това късно захранване. И понеже доста съм чела, имам наблюдения, че от това също може да последват проблеми и точно злоядството е един от тях. Моето бебе го захраних като стана на 4 месеца, но много бавно. Даже в един момент спрях, защото реших, че ми намалява кърмата. Отскоро започнах пак. Максималното количество пюре, което му давам в момента е 1/2 бурканче от Хип 1 час след кърмене /веднъж на ден, разбира се/. Въпросът ми е следният: Докога да продължавам с това количество, защото ако му дам цяло бурканче, това означава да заместя едно хранене, а сякаш не ми се иска още заради кърмата. Кога започнахте /тези от вас, които са захранили така/ да давате на бебетата по-обща храна, в смисъл готвена, и разбира се съобразена с бебешкото стомахче. Кога да започна да давам два пъти на ден пюре, или веднъж пюре, веднъж каша. Някакви общи съвети, ако може. Знам, че има майки, пишещи в темата, с по-големи дечица от 6-месечни бебета, та се надявам да споделят.
denica_80, дъщеря ми е на 10 и половина, и още скърца със зъби нощем. От малка е така. Не си го слагам. Но майката май пита за скърцане през деня, под формата на игра. Не мисля, че е тревожно.
,

# 13
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
И аз да се включа Simple Smile Мисля след около две седмици, когато бебка е на 4 месеца, да започна със захранване. Педи ни препоръча картоф, но да сложа масло Shocked ... понеже ми е първо дете, мааааааалко странно ми се струва на 4 месеца да се слага масло, още повече като знам колко некачествени са млечните продукти ...
Съвет по темата?

И на мен ми предстои захранване на бебка, но мисля да изчакам поне до 5,5 месеца. Казват, че риска от алергия е по-малък. Може да поизчакаш. Мисля, че в началото не се слага масло на пюретата. Само зеленчука или плода с водичката, в която си го варила. Доколкото знам само водата от морковите се изхвърля.

# 14
  • Мнения: 2 447
За маслото-се сетих друго:На мен педи ми каза да слагам от българското краве масло,защото не съдържало консерванти,докато в тези вносните имало.

polin_a,аз също захраних рано.Но аз захранвах по-смело,в смисъл доста бързо въвеждах новите храни.Ядене обаче изцяло заместих доста късно.Обедното пюре давах,толкова колкото искаше.Горе долу изяждаше бурканчето на Ганчев около 140-150 гр,след което предлагах кърма.Само пюре започнах да давм след 6-я месец,т.е спях да му давам да си досуква на обедното ядене.По това време,на следобедното ядене давах половин бурканче от плодовите и след това кърма.Спрях да давам досукване като направи 8 месеца.Тогава го записах на кухня и започнах да му давам яденето и десерта.

И да питах за скърцане през деня.Вечер не го прави.И на мен ми се струва че така си играе.

Общи условия

Активация на акаунт