нисък хемоглобин

  • 5 154
  • 6
  •   1
Отговори
  • Шумен
  • Мнения: 403
Здравейте момичета.И аз съм от искащите рожба но в полседно време от време на време получавам световъртеж. Но си викам-ще полега и ще ми мине.да но вчера ми беше много зле и се стигна до бърза помощ.Там ми казаха че имам много нисък хемоглобин /80 единици/,като една от вероятните причини за световъртежа или нещо със шийните прешлени е проблема.

Вие как мислите-може ли от толкова нисък хемоглобин да не става бебчо Cry

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Че той този хемоглобин си е направо за кръвопреливане. Shocked Потърси Хематолог, да откриете причината. Ако е желазодефицитна анемия ще се оправиш бързо.
Всичко може да повлияе на бебеправенето,така че възможно е да е от това,но не съм сигурна. Но така или иначе трябва да вземеш мерки с този хемоглобин.

# 2
  • Мнения: 3 675
Съветът ми е преди да прави авторката бебе да се изследва за таласемия.Според мен не е нормално при ЖД анемия да е толкова нисък хемоглобина.Ако се яде спанак, дроб и други хранителни продукти с желязо, би трябвало Хб да се покачи.Но най-добре е на хематолог да се отиде.На първо време е хубаво една ПКК да се направи, има определени показатели, които при таласемия са трайно занижени, при ЖД анемия не е така.Мъжът ми е с хетерозиготна бета таласемия, и аз съм си мислила понякога, че заради анемията му не можем да имаме дете, но не съм абсолютно сигурно в последното.

# 3
  • Мнения: 1 844
моят съвет е непременно да се консултираш с хематолог и да ти се направят съответните изследвания.наистина хемоглобинът ти е доста нисък и това може да е показател за доста неща.възможно е да е анемия,но все пак единственото компетентно мнение ще е на лекар,така че побързай с прегледа. Peaceи най-добре,прекратете бебеправенето,докато се изясни диагнозата! Simple Smile
успех!

# 4
  • София
  • Мнения: 1 311
Има начин да покачиш хемоглобина без лекарства като отидеш на почивка над 2000м височина и постоиш около две седмици.Естествено трябва да се консултираш с лекар защото наистина е много нисък при жените е нормално около140 мисля че беше  newsm78 Хубаво е ако пушиш да спреш цигарите и други такива вредни навици  Peace Успех!   bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 969
Правилно са ет посъветва;и момичета. Възможно най-скоро си направи нужните изследвания, и ако не е нещо сериозно да ти направят хранителен режим за покачване на хемоглобина. първо трябва него да оправиш, защото е опасно да си бременна с толкова нисък хемоглобин, и за теб и за бебето е опасно.

# 6
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Със сигурност ти е лошо от ниския хемоглобин.Задължително се консултирай със специалист.

Общи условия

Активация на акаунт