Сурогатно майчинство - за или против?

  • 29 601
  • 442
  •   1
Отговори
  • Мнения: 93
Скъпи мами, с тази анкета бих искала да дам на всички ясна представа какво мисли всяка една от Вас относно напоследък коментираната и болна тема за сурогатното майчинство и легализирането му със закон в България. Моля Ви да гласувате от сърце и да не забравяте, че ние, жените, които не можем да износим сами децата си, сме Ви благодарни за споделеното мнение  Praynig

# 1
  • Мнения: 4 335
Да,но не бих станала суроготна майка.

# 2
  • Мнения: 276
А какво означава сурогатно?

# 3
  • София
  • Мнения: 62 595
Моят отговор го няма в анкетата. Той е - не бих станала сурогатна майка и не приемам сурогатното майчинство заради етичните и правни проблеми, които поставя. Ако изобщо мога да го възприема, по-скоро бих посочила за пример да е между много близки роднини - майка и дъщеря (снаха), сестри.

# 4
  • Мнения: 2 587
Гласувах с втора опция.

# 5
  • Мнения: 161
Да, но не бих станала сурогатна майка!  Peace  Всички онези, обаче - които оставят децата си в домове - биха го направили!!!

# 6
  • Мнения: 9 814
Отговорих с втора опция

А какво означава сурогатно?

Износването на бебе, което след това даваш на друга жена.

# 7
  • Мнения: 4 335
А какво означава сурогатно?
Износването на чуждо дете.
С Франческа сме писали едновремвнно Wink

# 8
  • Мнения: 232
Гласувах за, по принцип, но каквато сме объркана държавичка може да се получат много злоупотреби за съжаление.

# 9
  • Мнения: 276
О значи не!
Ще го нося 9 месеца,ще го усещам как се движи и накрая да го дам на някой НИКОГА

# 10
  • Мнения: 161
Гласувах за, по принцип, но каквато сме объркана държавичка може да се получат много злоупотреби за съжаление.

Като например? Thinking

# 11
  • Мнения: 5 393
Гласувах с втора опция. Просто не мога да си представя да нося 9 месеца детето в утробата си и после да не го отгледам.

# 12
  • Мнения: 370
Съгласна съм да се приеме със закон,но не мисля,че бих могла да го направя.

# 13
  • Мнения: 3 372
Гласувах, че съм ЗА, обаче не мисля, че бих могла аз да бъда такава майка Peace

# 14
  • Мнения: 346
Каузата е много благородна, но и аз не мога да го направя. Вярно е, че биологичните родители искат да продължат генетично рода си, но още по-благородна е каузата да осиновиш изоставено дете според мен. В него не тече твоята кръв, но гените не са единственото нещо, което те прави родител.  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт