Спешно1 Как да спра начало на разболяване?

  • 3 764
  • 18
  •   1
Отговори
Здравейте! От вчера след обяд изведнъж ни се появи хрема. При нас винаги тя прераства в жестоки кашлици, а след няколко дни имаме рожден ден - 4г. Моля някой да помогне със съвет как да предотвратя по - сериозно проявление на сополите и да  не прераснат в кашлици и т.н.

# 1
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Като за начало идете на лекар.
Няма как да ви изпишат лечение майките от форума.
Дано не се стигне до нещо по сериозно, и да си изкарате един хубав рожден ден.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 742
Като за начало давам вит.С и кисна краката в гореща вода с морска сол.Давам и парацетамол.

# 3
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 217
Може и Осцилококцинум, при нас действа отлично.

# 4
  • Мнения: 4 335
Ако хремата е в началото помага лайка-по няколко капки в ноздричка.Витамин С сьщо,но и моят сьвет е да заведеш детето на лекар.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Голямата ми дъщеря почти винаги съм я спасявала с Биопарокс- къде гърло, къде хрема. Вече започнах и малката и преди седмица ни се размина антибиотика. Достатъчно голямо е детето, за да можете да го ползвате.

# 6
  • в баира
  • Мнения: 861
Това е локален антибиотик.

А по темата - ще си позволя да цитирам маг. фарм. Антон Вълев - Ако се върна обратно към темата с инхалатора - инхалациите ви пазят от усложнение, ако ги започвате при първите симптоми на воднистата хрема, настинката, кихавицата. Те са практически безвредни. При вирусни състояния, например, те са единственото лечение - там лекарства няма.

# 7
  • Мнения: 1 685
Може и Осцилококцинум, при нас действа отлично.
И при нас Peace 
Но по-добре е, да посетите лекар.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Така е, но по- добре е локален, отколкото общ. Особено като знам, как без да се замислят ти изписват от най-широкоспектърните.

# 9
  • Мнения: 320
 И аз преди време исках да спра "разболяването" Давах витамини и др. , които имаха всъщност засилващ болеста ефект. Виждам действие на хомеопатичните л-ства.Осцилококциума може винаги да се дава.Чай от лайка и гаргара с него, прополки  / истински/. Давам и хранителни добавки-коластра и др. подобни от "Алое вера".Виж в подфорума хомеопатия.Смятам, че комплексно трябва да се подхожда , а не само с едно нещо.Успех!

# 10
  • Rio de Janeiro/Austevoll/Varna occasionally
  • Мнения: 580
Аз давам "Изопринозин", действа светкавично и пресича всякакви болести, ако ги хвана съвсем в началото де....Ама все пак ние сме по-големи, не съм сигурна че по-малки деца могат да го пият......май по-добре си е да се консултираш с лекар... newsm78

А иначе....ударна доза Вит. С, мултивитаминен комплекс плюс Стеримар в гърлото и носа колкото пъти се сетим (за хремата)

# 11
  • Мнения: 1 820
Според мен първо пробвай с нещо друго и след това с Биопаракс или такива други подобни глупости.Това са пълни диващини.Значи при началото на едни сополи,ще дадеш локален АБ,за да се  презастраховаш? ooooh!Що си тровите децата зорлян бе хора?Както и да е,мое мнение.
По темата-дъщеря ми от сополи прави гнойна ангина.Вече чудесно се справяме с положението.Още като я усетя и почвам да наливам солена вода/натриев хлорид/през 30 мин в 2те нозри.Преди това и тегля сополите с аспиратов за нос,но вие сте големи и мисля,че няма да имате нужда от такъв.Караш го да се издухва и наливаш.По 1-2 пипети.Предозиране не може да стане  Naughty
Осцилококцинум,на 6 часа по една доза.
Пример-миналата сед беше с Т 39,сополи, хрема и огнено червено гърло.За 3 дни всичко отшумя.
Успех и пиши как сте! Hug

# 12
  • в баира
  • Мнения: 861
Според мен първо пробвай с нещо друго и след това с Биопаракс или такива други подобни глупости.Това са пълни диващини.Значи при началото на едни сополи,ще дадеш локален АБ,за да се  презастраховаш? ooooh!Що си тровите децата зорлян бе хора?Както и да е,мое мнение.
Точно! Това е и мое мнение!

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Умкалор! В комбинация с клеева тинктура и сребърна вода. Това ми се явява от доста време насам като първа помощ при началото на разболяване.

# 14
  • Мнения: 1 909
Само с  много упорито и системно почистване на нослето - с физиологичен серум или морска вода.

Щом е само хрема, няма нужда от лекарства - трябва обаче да се спре, преди да е тръгнало към гърлото.

Общи условия

Активация на акаунт