в шок сьм помагаите моля ви

  • 8 356
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 418
както вече знаете аз сьм осиновена.Вьпросната БМ е оставила пьрво мен през 1973 год,а след това и другото си дете-моят брат през 1974 год.Знам че през 1977 се е родила по-малката ни сестра.Преди малко се чух по тел с брат ми и тои ми сервира новината,че вьпросната БМ е оставила и друго дете през 1975 год.Баща ни и на всички нас четиримата е един и сьщ.Сигурно ви изглеждам луда.Дано да ми разберете нещо от тези писаници,защото не сьм с всичкия си в момента.Идва ми да хвана и да убия някои,но вместо това рева като магаре.Що за изрод е тази жена?За протокола да кажа че 100% не сме от катуна.Кажете нещо каквото и да е,моля ви на вас разчитам!

# 1
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
мога ад ти кажа само ад се успокои...до колкото е възможно
да се опиташ да видиш нещичко положително в цялата тази...да не ползвам епитети дето само ще налеят масло в огъня на гнева ти.
не можеш да промениш миналото...но бъдещето е твое - опитай да не се побъркваш заради чужди грешки...
всъщност думите ми са само опит виртуално да те прегърна - не съм преживяла такъв кошмар и не знам какво да ти кажа да не те боли...
прегръщам те, изплачи си болката....и опитай да продължиш...

# 2
  • Мнения: 625
      kristti , успокой се !!!Явно наистина не е с всичкия си тази жена, какво друго да си помисли човек?

   Не мога да намеря думи , наистина не знам какво да ти кажа..... Tired Знай, че съм с теб, не се тормози за чужди грешки !!!

# 3
  • Мнения: 1 418
В темата за рожденните дни писах че тази жена не си спомня кога сме родени,сега вече си отговорих на вьпроса.Ами то като сме толкова много как ли да ни запомни ShockedБрат ми се шегува че сапунените сериали били писани по наш сценарии.Преди време и сьпруга ми на шега казваше че не се знае още колко братя и сестри ще ми се появят.Вече започвам да се замислям и аз по този вьпрос.Не мога да разбера как е вьзможно да се раждат и оставят деца всяка календарна година. Shocked

# 4
  • Мнения: 3 715
Ох, много пъти писах и трих, защото все ме избиваше на черен хумор, а не исках да бъда разбрана погрешно. Опитвам се да представя колко е шокиращо, дори съм сигурна, че е още по-шокиращо за теб, отколкото аз мога да си го представя и затова само ти казвам, че от мен имаш една силна прегръдка. Убедена съм, че като мине шокът, ще намериш и положителни страни на случилото се. Каквото и друго да кажа, все ми се струва безсмислено.

# 5
  • Мнения: 320
Какви хора има на този свят  ooooh!?????
Не знам какво да напиша.  Да упрекваме - няма смисъл, да мразим - също. Вярно е, че човек трудно може да загърби миналото си, но по-важно е, че бъдещето е пред нас. Прегръщам те силно  Hug. При мисълта, че е възможно и аз да съм една от Вас ме побиват тръпки. Кураж и напред.

# 6
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Ако прегръдката помага - и от мен я имаш.  Hug

И... познавам и друга "майка" с 5 деца , родени всяка година по едно, после малко почивка, после още 2, после пак малко почивка, после още 2. Всичките растат или са отраснали по домове, а госпожата си живее свободна откъм всякакви майчински ангажименти и продължава да върти любов. И тя не е от катуна...

Бъди здрава и силна!   bouquet

# 7
  • Мнения: 1 418
днес чакам брат ми да доиде на гости,предполагам,че ще има какво още да ми каже.Кудку за черния хумор не се притесняваи аз сьс сигурност няма да те разбера погрешно.И мен ме избива натам.То при такива обстоятелства какво друго остава.

# 8
  • Мнения: 1 418
и аз няколко пьти вече писах и трих.Иска ми се да ви попитам редно ли е според вас да потьрсим другото оставено дете.Знам че вьпросьт е личен и изборьт наш,но много дьржа на мнението ви.Вас ви чувствам наи близки.АКО бяхте в тази ситуация как щяхте да постьпите?Брат ми е на мнение да го потьрсим,а аз се чувствам раздвоена.До колкото разбрахме е момче,( Дона не си ти Laughing  Hug)

# 9
  • Мнения: 1 152
Аз бих потърсила. Но не бих се "появила" в нечий живот, преди да се убедя, че той знае истината за началото си.
Хората са различни, реагират различно. Моята реакция не е твоя, нито на човека, когото евентуално ще търсиш.
Ако съм на негово място и дори не подозирам, че съм осиновена, за мен би бил много по-голям шок в живота ми да се появят изведнъж брат и сестра, за които дори не подозирам (не знаейки за осиновяването ми), отколкото ако го науча от родителите си или от чужд човек.
Но пък след като го "осъзная" , за мен срещата с тях би бил един от най-щастливите моменти в живота ми.
Това е моят простичък отговор. Мога да се впусна в по-дълбоко анализаторстване и да рисувам безброй ситуации, но в крайна сметка нито една от тях да не е това, което ще се случи в действителност.

Да, аз бих потърсила. И бих искала да ме потърсят.

Успех, Кристи Hug

# 10
  • Мнения: 1 418
дуденце,благодаря ти! HugАз сьщо не искам да се появя изведньж в живота на някого.Мислех ако го  намерим да поговорим пьрво с родителите му.Ако те са му казали и ако са сьгласни тогава да се срещнем с него.Де да бяхме само ние двамата щеше да е добре.Аз,брат ми и брата когото ще тьрсим сме оставени за осиновяване,но имаме по-малка сестта която е отгледана от БМ и живее с нея и всички ние сме от един и сьщи баща и маика.Отделно имаме един брат които е от сьщия баща и друга жена,та ставаме за сега четирима които ще го тьрсим.Понякога ми е сложно аз да схвана какво искам да кажа Embarassed,та дано да ми разберете нещо.Дано все пак да се зарадва на евентуална среща.Много се надявам и да чете някьде тук baby_neutral

# 11
  • Мнения: 1 249
и аз няколко пьти вече писах и трих.Иска ми се да ви попитам редно ли е според вас да потьрсим другото оставено дете.Знам че вьпросьт е личен и изборьт наш,но много дьржа на мнението ви.Вас ви чувствам наи близки.АКО бяхте в тази ситуация как щяхте да постьпите?Брат ми е на мнение да го потьрсим,а аз се чувствам раздвоена.До колкото разбрахме е момче,( Дона не си ти Laughing  Hug)

Кристи, Hug

Това са два различни въпроса. Освен това са времево разделени. Единият винаги предхожда другия.
1. Дали да го търсите.
2. Дали да му се обадите.

Първият засяга само вас. Направете каквото вие решите. Прекрасно е, че сте двама и има с кого да поговориш или помълчиш.

Вторият не засяга само вас. Нямам алгоритъм, хората са различни. Може и да не е жив или да не е здрав и пр.
Може в процеса на търсенето нещата да излязат извън вашата власти да станат достояние и на други, в това число и на него.
Отговор единствен и правилен не съществува.
Ситуацията, в която сте поставени по чужда воля, е абсурдна и няма едно единствено правилно решение.


Дано ангелите ви ви пазят и да стане това, което би било добро за всички, ако такова има въобще.
 Hug Praynig Hug Praynig

# 12
  • Мнения: 1 249
Ох, много пъти писах и трих, защото все ме избиваше на черен хумор, а не исках да бъда разбрана погрешно. Опитвам се да представя колко е шокиращо, дори съм сигурна, че е още по-шокиращо за теб, отколкото аз мога да си го представя и затова само ти казвам, че от мен имаш една силна прегръдка. Убедена съм, че като мине шокът, ще намериш и положителни страни на случилото се. Каквото и друго да кажа, все ми се струва безсмислено.

Кудку,

Много ти е човечен и нормален хумурът, не се шашкай. Поне аз с удоволствие те чета винаги.

Та моят принос към черния хумор с една истинска история.
Био-авторката ми е от видно и уважавано семейство, което за нищо на света не иска да си мисли някой, че милата им сестричка е захвърлила бебче.
Та баткото - виден човек, с доста делови умения и доста съобразителен, сега последните две години е намекнал на децата си следното: била съм изоставена поради това, че съм се родила с умствени недостатъци, които правели всякакво обучение и интегриране невъзможно.  един вид бавноразвиващо се детенце и те от милост ме оставили.
Децата са големи и шокирани от това, че има изоставено бебе, та така са им обяснили.

Вече не съм в шок от това. Хората се пазят от нас. Както масата мами тук.  Не им се иска да сме нормални, неприемливо е и търсят други причини, с които да си обяснят защо мислим по един или друг начин.



Кристи,
 Hug
Съжалявам, че се е наложило да го преживееш, но за тях сме отписани, ама ако може да си калкулират и нещо отгоре, в твоя случай - я измазване на къща, я памперси ...
Дано малко съм те разсмяла с моя хумор, ама то един хумор ...

Последна редакция: вт, 31 мар 2009, 22:38 от Miraetta

# 13
  • Мнения: 1 418
Мира,разсмя ме с това за умствено изостаналите LaughingТоя човек още малко ще поиска и да ги почерпиш за услугата както е трьгнало.За известно време бях прекьснала контакти сьс сестра ни понеже не искам каквато и да е информация за мен да стига до ушите на родителката.Днес след много ходатаистване от страна на моят мьж реших да и се обадя.Не се бяхме чували повече от година и днес за пьрви пьт от много време насам се чувствам спокоина.Сестра ми даде тел на леля ни,която знаела цялата история и утре сьм решила да и се обадя.Много е вероятно да ми тегли една,но сьм решила да се пробвам.Иначе в селото кадето живее сестра ни,се оказа че всички баби са в течение на сьбитията.Не искам да вярвам на слухове и затова ще пробвам с лелята.За сега имам трима братя и една сестра,а утре може да се сдобия с още някои Thinking

# 14
  • Мнения: 1 249
Мира,разсмя ме с това за умствено изостаналите LaughingТоя човек още малко ще поиска и да ги почерпиш за услугата както е трьгнало.За известно време бях прекьснала контакти сьс сестра ни понеже не искам каквато и да е информация за мен да стига до ушите на родителката.Днес след много ходатаистване от страна на моят мьж реших да и се обадя.Не се бяхме чували повече от година и днес за пьрви пьт от много време насам се чувствам спокоина.Сестра ми даде тел на леля ни,която знаела цялата история и утре сьм решила да и се обадя.Много е вероятно да ми тегли една,но сьм решила да се пробвам.Иначе в селото кадето живее сестра ни,се оказа че всички баби са в течение на сьбитията.Не искам да вярвам на слухове и затова ще пробвам с лелята.За сега имам трима братя и една сестра,а утре може да се сдобия с още някои Thinking

Daно не съм закъсняла много с предупреждението, но моля те, имай предвид:
Хората са настроени да поемат от теб информация, а не да ти дават.
Друг е въпросът кое от запечатаните в съзнанието на хората представи отпреди 20-30 и повече години точно отразява фактите оттогава.
За мнозинството е доста съмнително ти коя си и какво искаш.
Това, че някой ти е роднина по биологичен произход, не го прави само поради тази причина нито отворен към теб, нито добронамерен, нито дори разбрал ти какво искаш и какво питаш.
И най - приличните срещи на кафе с разлини хора не означават, че си задала точните въпроси или че си се придвижила дори с малко към фактите.
Ако някой директно ти откаже съдействие или дори разговор и си помислиш, че това е кофти- развитие на нещата, да знаеш, е това е добро развитие. Този е бил поне порядъчен да не те баламосва. Масата дърпа от теб инфо, прецежда ги през собствените си болки, жизнен опит и пр. и накрая те праща по грешна следа. 
А за теб остава унижението, пропилените време, средства и сили да обикаляш километри и после да си събереш душата за да се концентрираш върху задълженията си към деца и семейство.
Много ти е провървяло, че не си сама.



 

Последна редакция: ср, 15 апр 2009, 18:20 от Miraetta

Общи условия

Активация на акаунт