Отговори
  • Мнения: 11 607
Не е нужно да знаем всичко! Важно е да знаем достатъчно, на точното място, в точния момент, по точния начин! Ако паметта все пак ни изневерява - тук има достатъчно дами, които могат да допълнят нашите знания!

Нова седмица - нови въпроси - нови отговори!

Старата тема

# 1
  • Мнения: 519
     Айде цоп от мен.За съжаление установявам,че паметта все по-често ми изневерява.Дали не е от възрастта  newsm78.Добре,че сте вие да помагате.

# 2
  • Мнения: 2 803
И аз се разписвам в новата темичка с едно питане. Някой знае ли от колко грама пакетче нишесте се слага в дунапреновия кекс.
Имам една стара рецепта с 5 яйца, чаша захар и вместо брашно 2 пакета пшенично нишесте. Но си спомням, че навремето нишестетата бяха с различен грамаж! ooooh!

# 3
  • Панагюрище
  • Мнения: 104
Само запис,че честичко я ползвам

# 4
  • Мнения: 11 607
Доро, на 5 яйца.......то като има и напр. олио или вода кекса или сладкиша...Може би поне 1ч.ч. нишесте, знам ли???? Че то сега има и от 45гр. нишесте и смятам,че ще стане много рядко.....

# 5
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Запис и от мен, че много ценни неща научих от тази тема  bouquet!

# 6
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 954
Хайде и от мен едно записче.

# 7
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Момичета, имаше една рецепта в готварския за огретен със сметана - картофите не се варяха, режеха се на тънки кръгчета, заливаха се със сметана, имаше и кромид и скилидка чесън май newsm78.Ако някой я има ще съм му много благодарна, не мога да я открия с търсачката, темата беше нещо от рода на Бързо!Лесно!Вкусно!, ама не я откривам Sad.Благодаря ви предварително  bouquet!

# 8
  • Мнения: 2 803
Доро, на 5 яйца.......то като има и напр. олио или вода кекса или сладкиша...Може би поне 1ч.ч. нишесте, знам ли???? Че то сега има и от 45гр. нишесте и смятам,че ще стане много рядко.....
Та това ме притеснява, да рискувам ли?! newsm78

# 9
  • Разград
  • Мнения: 3 110
И аз се разписвам в новата темичка с едно питане. Някой знае ли от колко грама пакетче нишесте се слага в дунапреновия кекс.
Имам една стара рецепта с 5 яйца, чаша захар и вместо брашно 2 пакета пшенично нишесте. Но си спомням, че навремето нишестетата бяха с различен грамаж! ooooh!

Рецептата е много стара.Едно време нишестетата,мисля,бяха по 100 гр.Та,затова си мисля,че ти трябват 200 гр нишесте,пък може да е и десертно,още по-ароматно ще стане.

# 10
  • Мнения: 804
И аз да се включа,че често съм тук в тази темичка!

# 11
  • Мнения: 830
Правих лазаня, за първи път, изложих се много здраво  Embarassed, а по принцип готвя добре.
Кажете ми какви кори ползвате и какви са тънкостите при лазанята, защото смятам да повторя и този път не искам да има фалове. Ползвах някакви кори на "Каприз" и соса как го правите, абе една пълна рецепта ако обичате. Благодаря   bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 10 858
Няколко пъти правя лазаня с корите на Барила:


Ползвам рецептата на кутията, божествена лазаня става!!!!

Ето и една темичка, която намерих:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13822

Само да добавя, че опаковката в БГ не е такава, но пак за ориентир го имай. Тук е вертикална, ако ме разбираш, квадратна и висока.

Последна редакция: вт, 24 мар 2009, 10:38 от Вивиан

# 13
  • Мнения: 830
В Пикадили дали ги има, ако не ще ги търся другаде? Резбрах за опаковката, ако се справя и с лазанята ще е супер. Само да питам корите корите трябва ли да се парят предварително във вода или се слагат така сухи?

# 14
  • Мнения: 27 524
Е, хайде стига с тези записи, де, ужасно е досадно и тотално ненужно!  Stop

Общи условия

Активация на акаунт