Втори дубъл...

  • 2 244
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
Често попадам тук на теми, в които се усеща  неудовлетвореност от страна на пишещите от личния им живот като цяло, от партньора им, от сексуалния им живот, от свекърва им, от работата им...
Въпросът ми е, ако имахте възможност да "заснемете" втори дубъл на вашия живот, бихте ли избрали същия партньор, същото образование, същата работа и т.н.? Или пък бихте се възползвали от шанса на втория дубъл, за да промените нещата?

Аз съм си задавала и друг път този въпрос, особено след скандал за някоя глупост с мъжа ми.  Mr. Green
В такъв момент, когато съм силно афектирана, съм си казвала, че не е трябавало да се омъжвам за него.
В друг момент, когато ме е разнежил с мили думи, жест, постъпка, съм била убедена, че това е точният човек.
Ако трябва да тегля чертата, плюсовете са повече и при втория дубъл бих "заснела" същия филм.

Вие сте...

# 1
  • Мнения: 355
Нищо не бих променила - харесвам си живота и с хубавото и лошото, което е имало в него до сега. И вярвам, че всяко от нещата, които са ми се случили (или аз съм направила да ми се случат) е било for a reason. И дълбоко вярвам, че именно изпитанията и тежките моменти идват, за да ни направят по-силни и стойностни хора и за да ни разтърсят (понякога и да ни преобърнат с главата надолу за момент даже), за да изплуваме отново себе си повече от всякога.
За хубавите моменти няма какво да говоря, за тях ясно бих искала втори дубъл, че и трети, пети.... А за тежките си моменти съм благодарна, колкото и странно да звучи. Защото иначе какво - ще се плъзгаме по повърхността и ще си отидем без и изобщо да разберем, че сме живяли някога.....

# 2
  • Мнения: 87
Нищо не бих променила - харесвам си живота и с хубавото и лошото, което е имало в него до сега. И вярвам, че всяко от нещата, които са ми се случили (или аз съм направила да ми се случат) е било for a reason.

Абсолютно съм съгласна с това, което казваш!  Hug

# 3
  • Мнения: 4 965
И 10 дубъла да има, не бих променила живота си.
Може би бих се постарала малко повече да не направя определени грешки и да попреча на независещи от мен събития да се случат, но пък точно от тези неща съм се научила и те са ме направили тази, която съм...

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
В мъжа си съм сигурна, но ако имах втори дубъл не знам дали не бих си избрала друга професия...Имам страст към две области на науката, едната ми стана професия, другата - нещо като хоби. Към днешна дата ми се иска сякаш да бях избрала другата област за професия, влече ме силно. Но истината е, че работата си е работа и може би ако бях направила другия избор, тази област вече нямаше вече да ме влече така и пак щях да си мисля, че е трябвало да избера другото Laughing

# 5
  • Мнения: 2 127
Не, нищо не бих променила!

# 6
  • Мнения: 2 448
Никакъв втори дубъл, направо щях да сменя филма, като започна от поведението ми спрямо родителите си  в детството. Много по малко съобразяване с тях и когото и да било друг. Щях да бъда себе си от много по рано.

# 7
  • Мнения: 15 619
Животът винаги ме връща обратно в релсите, като свърна в някоя отбивка. Харесвам си го такъв, какъвто съм го направила, заедно с хората около мен.
Дори и грешките си бих повторила, колкото и болезнени да са те.  Те са част от мен. Ако не бях ги направила, не бих била тази, която обича съпругът ми...Щях да бъда друга, с друг живот. Не искам да се подменям. Не искам дори и възможнаст за втори дубъл. Благодаря!

# 8
  • Мнения: 12 662
И 10 дубъла да има пак няма да съм удовлетворена и ще искам 11ти.

# 9
  • Мнения: 2 723
Никакъв втори дубъл, направо щях да сменя филма.

 Peace

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Отговор D: Така е писано да стане  Grinning

# 11
  • Мнения: 370
да,бих искала втори дубъл за грешките си в живота.грешки,които сега като се замисля ме е срам ,че съм ги направила.втори дубъл за професионалното си развитие,бих учила след средното си образование,нещо,което ненаправих,когато трябваше.втори дубъл за казани и неказани думи,за направени или ненаправени неща.втори дубъл за предишни мои връзки,които сега бих зачеркнала от живота си.втори дубъл за отношението си към моята баба,която много много обичах,а така и неможах,т.е недадох всичко от себе си,за да й помогна.тогава с този си акъл бих направила доста неща за нея.също по отношение на родителите си.но неискам втори дубъл по отношение на семейството ми,което е страхотно и не бих проминила нищо!

# 12
  • Мнения: 1 464
Бих променила много неща в живота си,най-вече грешките по отношение на близките си хора!!!

# 13
  • Мнения: 1 897
За съжаление има сцени, които бих променила и други, които бих заличила от сценария.

# 14
  • Мнения: 1 565
И 10 дубъла да има, не бих променила живота си.
Може би бих се постарала малко повече да не направя определени грешки и да попреча на независещи от мен събития да се случат, но пък точно от тези неща съм се научила и те са ме направили тази, която съм...

И аз така.

Общи условия

Активация на акаунт