проблем с нова шевна машина

  • 7 284
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте, днес си "подарих" нова шевна машина - сингер.  Всъщност това ми е първата  Grinning
след като се прибрах пробвах няколко тигела. Оказа се, че имам сериозен проблем. Шева излиза доста хлабав.  Копчето за "обтегнатост" е на ауто.
Можете ли да ми дадете съвет къде бъркам и от какво евентуално се получава този "ефект"
Прилагам снимка - това от ляво е нормален шев ( първоначално е така) , а това от десно е проблема - след няколко реда се получава така newsm78




# 1
  • Мнения: 151
dependent, честита придобивка!
Първото, за което се сещам,  е да опиташ с други конци и да проследиш дали правилно си "вдянала" навсякъде конеца. И копчето за пристягане на горния конец не трябва максимално да е стегнато.  Може би момичетата с повече опит ще направят по-добри предложения.

# 2
  • Мнения: 203
Привет и честита придобивка! По правило, ако долния конец ти ниже на шивашки жаргон - проблема е в обтягането на горния и обратно. Ако горния ти конец ниже, провери обтягането на долния. Провери совалката и пътя на конеца, дали минава правилно. От това, което виждам на снимката, мисля че долния конец не вдянат правилно и след няколко хода на машината се раздява.
Дано съм ти помогнала. Поздрави

# 3
  • Мнения: 14
Благодаря за помощта ви Simple Smile
arabela, това което се вижда на снимката, е долната страна на плата, тоест горният конец се набира така. Сега ще махна всички конци и ще ги вдяна наново, да висим какво ще се получи Simple Smile
Хубава седмица !

# 4
  • Мнения: 3
Здравейте мами! Сега за проблема на dependent, според мен първо провери дали е навит добре калера(долния конец), може да е прекалено хлабаво навит, може самия конец да не е усукан добре или да е леко мъхнат. За проблем най-добре се проверява на прав тигел, от видянотона сномката смятам, че проблема ти е в долния конец, мн отпуска и не придърпва горния. Като правиш проба, пробвай върху парче плат поне на 2 ката, и както са те посъветвали и другите мами, проследи дали всичко е вдянато правилно. Най важното е да си купуваш добре усукани конци Wink

Общи условия

Активация на акаунт