ОПЕРАЦИЯ ПО ВРЕМЕ НА БРЕМЕННОСТ

  • 3 044
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
МАМИ имах планирана операция на коляното, когато разбрах че сьм бременна. За операцияата ще трябва упойка, рентген и т.н си мисля,че няма да е добре за бебето.

имал ли е някои подобен проблем по време на бременността?

# 1
  • София
  • Мнения: 43 903
ами мисля че на това може само лекар да ти отговори, като се вземе предвид  конкретният ти случай.....

# 2
  • Мнения: 15 379
Аз мисля, че няма да можеш да бъдеш оперирана, упойката и рентгеновата снимка са абсолютно недопустими, независимо от срокът на бременността! Но най-добре ще ти отговори твоят гинеколог!

# 3
  • Мнения: 2 110
И аз мисля, че на тези въпроси трябва само лекар да ти отговори !

# 4
  • Мнения: 344
Консултирай се с гинеколога си , но мисля , че няма да допусне операция .

# 5
  • Мнения: 2 936
Консултирай се с гинеколога си , но мисля , че няма да допусне операция .

 Peace

а наложителна ли е операцията на коляното...в смисъл ако я отложиш  Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 19
Благодаря ви. Разбира се че ще се консутирам - исках само да разбера дали някои е имал подобен проблем.

# 7
  • Мнения: 1 354
И аз мисля, че на тези въпроси трябва само лекар да ти отговори !Желая ти късмет! Peace

# 8
  • Мнения: 19
Привет на всички отзовали се!

Само искам да отбележа, че зададох въпроса, защото гинеколога ми не можа да ми даде категоричен отговор, а пък лекарят, който ще ме оперира ще вземе доста солидна сума за това .... та притесненията ми са дали ще се съобрази изобщо с бебето????

Просто исках да знам дали някоя от вас е имала хирургични операции / с упойка и др. изследвания/ по време на бременност.

# 9
  • София
  • Мнения: 43 903
Ами потърси трето мниние, на някой безпристрастен лекар....

Но ако може да се отложи - за мен е по-добре....

# 10
  • Мнения: 1 844
потърси трето лекарско мнение.упойка и рентген наистина са недопустими при бременност,ако не е животоспасяващо.ако операцията може да се отложи,не се колебай!

# 11
  • София
  • Мнения: 43 903
А защо всъщност упойката е толкова недопустима, като половината жени раждат с такава.... знам рисковете от упойките и при самото раждане...но ом там слагат  и не го намират кой знае какъв проблем защо при друга операция да не може????
Когато се налага наистина и ренген се прави....въпреки, че не е особено препоръчително.....
А твоят гинеколог защо не може да ти даде всъщност категорично мнение.....???? това е също мн странно...., би трябвало много точно да може да ти каже всички рискове при една такава интервенция и дали препоръчва или не подобно нещо.

# 12
  • Мнения: 15 379
То хубаво се ражда с упойка - обща, спинална, епидурална, ама бебето го вадят (поне при общата и спиналната до 5 минути), така, че и дума не може да става, че е същото...
Търси и трето мнение и според мен намери и свестен анестезиолог, който най-добре би могъл да прецени дали да не изчакаш с операцията, а ако тя е съвсем наложителна каква анестезия би могла да се използва, за да бъде напълно безобидна за плода.
Относно рентгена - дори и зъбни снимки не са особено препоръчителни по време на бременност, а се правят, ако е крайно наложително и по преценка на лекуващите гинеколог и стоматолог.

# 13
  • София
  • Мнения: 43 903
да но пък естествено се ражда за часове - с епидурална и спинална Wink
за ренгена - права си, но понякога се налага и се прави....
Идеята ми е че вероятно не е невъзможно, ако наистина е спешна и наложителна операцията....
Все ми се въртят в главата някакви разкадзи четени тук за операции по време на бременност...но не мога да се сетя конкретно каква е била причината точно...но явно не е съвсем невъзможно....въпроса е дали има смисъл да се поема риска и колко голям точно ще е той, което много зависи от конкретния пролем предполагам....

# 14
  • Мнения: 15 379
Ще оспамим темата на момичето, но си позволявам да попитам понеже раждах със секцио Embarassed.
Епидуралната упойка при естествено раждане не се ли слага малко преди самото раждане, т.е. при пълно разкритие? И докато се роди бебето са минути, примерно 10 или 20?

Общи условия

Активация на акаунт