eшерихия коли

  • 1 076
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте д-р Слън4ева,моето бебе е родено във вашата болница  и ве4е е на 8м.аз съм майката на Дани и Павел.става въпрос за Павел.на 01.02. ни приеха в токуда с диагноза двустранна пневмония.диагнозата е под съмнение,защото тои не бе6е с темп. и имаше апетит.от там вси4ко ни тръгна назад.изписаха ни оттам с разтройство и на следва6ият ден ни приеха в инфекциозна.това се слу4ва на 13.02. .там ни поставиха диагноза рота вирус.проблемът ни е следният:откриха ни коли в урината 10/5. и стафилокок ауреус в фек.междувременно разви алергия към белтъка.от 3 седм.отказва да се храни и няма никакъв апетит.направихме 2 конс.с доц.Желев и тои иска да пуснем още 3 стер.урини.  забравих много важно нещо.ноември имахме същите бакт. и ги лекувахме в педиатрията с амикацин и панцеф.ехото беше норм.въпросът ми е?възможно ли е от бакт.тои да няма апетит при положение 4е 2мес. преди това беше тръгнал много добре .защо се появяват отново тези бакт. предварително ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 5 760
Възможно е самата вирусна инфекция да доведе до вторично възникнала алергия както и проблеми с храненето. Добре е да се изследват 2-3 стерилни урини и ако има повторение на коли бактерията да се направи курс на лечение от 3 м. Първият месец се дава 10 дни антибиотик от антибиограмата и след това в следващите 2 м. по 10 дни бисептол и нелидикс или нещо подобно в зависимаст отчувствителността на бактерия. По време на лечението също се изследват стерилни урини, както и 15-20 дни след окончателното прекратяване на лечението.

# 2
  • Мнения: 5
Благодаря за отговора,изследваме непрекъснато стерилна урина.д-р Маринова от нефрологията е на мнение че на този етап трябва да се въздържим от лечение понеже изследванията варират.и ехото му е нормално.вече си мисля дали е било боледуване или алергия при Павел.баткото е алергичен.бебето беше с тежка кашлица и зап.нос.прибирайки се вкъщи от токуда кашлицата изведнъж спря,правех му само инхалации с физ. разтвор.сега му давам фенистил,калц.глюконат и вит.с. чувства се добре но сме ограничени в храненето.надявам се да е за кратко

Общи условия

Активация на акаунт