Колко време след секцио ви дойде кърмата?

  • 7 260
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Здравейте момичета, поставям тази тема, защото се притеснявам, че след направеното ми секцио все още кърмата не ми е толкова силна. Лекарите казват, че след секцио идва по-късно, на мен ми дойде, но е недостатъчна, за да храня бебка само с нея. Споделете вашия опит.....

# 1
  • Мнения: 2 521
А днес кой ден от секциото ти е?На мен ми дадоха малкия на третия ден.Кърма започна да слиза постепенно оттогава.Все повече се увеличаваше и след изписването на 6-ия ден вече имах достатъчно за малкия и доста за цедене Simple SmileСпокойно,щом е тръгнала ще се увеличава  и при теб.След няколко дни дори ще е в повече Wink

# 2
  • Мнения: 5 393
Родих в Петък сутринта, кърмата ми дойде в Неделя след обяд. Дадоха ми бебето да суче чак в Понеделник, защото беше в кувьоз на системи.
Слагай бебето по-често на гърдата за да стимулира лактацията. Иначе в повечето болници най-честата практика е бебетата да се дохранват с АМ.

# 3
  • Мнения: 1 951
На четвъртия ден с пълна сила, но моето секцио не беше планово

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 953
На  петия ден може би, дотогава беше
по-скоро коластра.

# 5
  • София
  • Мнения: 604
на третия ден мисля. Родих на 23 април, а на 26 вече си кърмех Peace

# 6
  • Мнения: 153
Към 4 ден. Важно е да се изцеждаш след всяко кърмене за да стимулираш лактацията Peace

# 7
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 852
Oт третия ден си я кърмя без да давам добавка. В болницата теглеха детето всеки ден и казаха, че е напълно достатъчна кърмата. Беше си върнала рожденното тегло още преди да ни изпишат.  Grinning
За да  стимулираш лактацията, слагай бебчо максимално често на гърдата. Peace
По-добре е да действаш внимателно с изцеждането, не прекалявай, за да не предизвикаш втвърдяване и препълване на гърдите.

# 8
  • Мнения: 378
На 4-я ден коластра.

# 9
  • Мнения: 275
От втория ден имах кърма, а бебчо ми го дадоха на третия и си го кърмих без да давам добавки. breastfeeding

# 10
  • Мнения: 2 374
На другия ден ми дойде кърмата и то в доста големи количества.

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 На третия ден.

# 12
  • Мнения: 645
на 3 -я ден ,но се оказа недостатъчна и сме на АМ

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
На третия ден,кърмех без проблем!

# 14
  • Мнения: 2 111
На 3 ден ми слезе кърмата.
Слагай бебето по-често на гърда,за да стимулираш лактацията.

Общи условия

Активация на акаунт