Как се преминава от много кърмения към няколко хранения?

  • 678
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 561
Здравейте
Досега кърмих на поискване, което при нас беше през час и половина-два по доста пъти на ден   Embarassed.От съвсем скоро дохранвам с адаптирано мляко заради лошо наддаване.Малкият хапва мъничко-към 30 милитра и ей го след 2 часа отново гладен.Леко започва да ми писва да си стоя вкъщи и да съм винаги на разположение.
Знам, че кърмените бебета хапват по малко, ама кога започват да хапват по повече и съответно по-рядко?


# 1
  • Мнения: 488
Много ти е рано  за писване...  Wink
Всичко си зависи от твоето бебе.Щом е на поискване,значи единствено от него зависи кога и по колко ще яде...
За кърмене навън не си  ли навита,или искаш да излезеш без бебето?
Кърмените бебета не ядат по-малко,просто кърмата се усвоява от организма по -бързо,но всичко си е строго индивидуално...Дъщеря ни ,изцяало на кърма, е правила по 5-6-7 часа паузи...Без вода,чайчета и подобни...Тъй че...Бебето си знае най-добре...
Ако искаш да продължиш с кърменето не се настройвай, че ти писва и че искаш да ходиш тук-там  Party Има време да хоооооооооооодиш....Сега си гледкай бебето,това време никога няма да се върне...Може би още някой друг месец и ще започне да прави по-големи паузи...
.Ако наистина ти писва-ми  минавай изцяло на АМ,дай го на някоя баба да го гледа и ...Здравей,живот!  Crazy
Да си майка означава ВИНАГИ да си на разположение!!!  Peace

# 2
  • Мнения: 322
Вижда се ние на колко месеца сме, още не съм си позволила да изляза някъде за повече от два часа, вечер пък абсурд, така сме кърмещите, но пък си заслужава. Иначе си иска на 3 часа все още, рядко издържа по повече, няма денем няма нощем. След годинката ще му мислим, за сега това е положението, стискай зъби и се наслаждавай на моментите с бебчо, желая ти успех.

# 3
  • Мнения: 488
Aз забравих да пиша,че съм си позволявала няколко вечерни излизания- за по2-3 -4 часа.Не съм оставяла изцеден акърма,защото госпойцата не може да си  служи с биберон  hahaha
Но като започне да мрънка и аз дотърчавам като хала  Wink
Но иначе на всички дневни излизания сме заедно-то всъщност аз излизам да я разжодам де...и до магазиан(което май не се брои  Embarassed )

# 4
  • Мнения: 166
Аз ще се опитам да ти отговоря (само от личен опит). Преминаването от много кърмения към няколко хранения при нас се получи, когато лека-полека реших, че към годинката ще го отбивам (по мое желание). Така към 10 месец оставих сутрешното, вечерното и нощното кърмене. Малко преди 11-я - нощното и сутрешното. Точно на 11 месеца остана само сутрешното, защото слава богу престана да се буди нощем за ядене. Не успях да го кърмя до 1 година, защото много лошо се разболях, но намерението ми беше да разредя най-накрая кърменията през ден. Това е от нас...

# 5
  • Мнения: 961
Колко малко наддава и АМ ли пие по 30мл?
То при вас май нещата са усложнени от други неща!

# 6
  • Мнения: 33
Всяко бебе е различно. При нас едно кърмене отпадна когато бебе навърши 2 месеца. Станаха седем.  Иначе през деня ядеше през 2 часа , а нощем правеше по-големи интервали. И така отказа едно, после още едно. Не се притеснявай. Бебето само ще си покаже кога е готово за по-малко хранения Hug

# 7
  • Мнения: 2 132
Тя като ме вижда си иска, но като е с баба си навън примерно или при татко си и ме няма хич и не се сеща Simple Smile

# 8
  • sofia
  • Мнения: 562
Здравейте
Досега кърмих на поискване, което при нас беше през час и половина-два по доста пъти на ден   Embarassed.От съвсем скоро дохранвам с адаптирано мляко заради лошо наддаване.Малкият хапва мъничко-към 30 милитра и ей го след 2 часа отново гладен.Леко започва да ми писва да си стоя вкъщи и да съм винаги на разположение.
Знам, че кърмените бебета хапват по малко, ама кога започват да хапват по повече и съответно по-рядко?



мисля, си, че има вероятност да има как да промениш храненето му така, че да стане по-удобно и за двете страни. Не е задължително кърмените бебета да хапват само по-начесто или по-малко Wink
може би е добре да разкажеш как точно се храни детенцето...по колко време суче на гърда? на едно хранене и двете ли гърди предлагаш или само едната? само ли се отказва от гърдата? и каквото още ти е направило впечатление...по колко наддава бебето на месец?

# 9
  • Мнения: 567
Ох, ние в края
 на месеца ставаме на 5 месеца и все още се кърмим през 2 часа, че понякога и през час - както иска бебка. През ноща е същата процедура  Sad  Понякога така ми писва, но стискам зъбки и си викам още няколко месецаааа Cry Cry Cry  или се надявам като започне това захранване да понамалее това кърмене Sad

# 10
  • Мнения: 1 174
Леко започва да ми писва да си стоя вкъщи и да съм винаги на разположение.


Че защо си стоиш вкъщи ? Мартин откакто е станал на 1 месец го вземаме винаги с нас. С него ходим на гости /стояли сме и до 12 - 1 ч. вечерта/,  пазаруваме по магазините. Единствено по заведения ходим през деня на кафе /естествено да не е задимено/, на кръчма с него не върви  Laughing Вземам 1 памперс, мокри кърпи, дрешки за смяна при нужда и така. Никога не ни е пречил, а приятелите ни са също с деца макар и по - големи и присъствието на бебето не пречи.
Да допълня, че дори когато не сме вкъщи, от непознатата обстановка, от новите и интересни за гледане неща, той е по - спокоен, кротък и интервалите между кърменията доста се разреждат  Laughing Предполагам, че е защото се залисва с други неща 

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 15:48 от rosy_bosy

# 11
  • Мнения: 561
Ми май само аз съм от срамежливите, дето не обичат да кърмят пред други хора. Особено по парковете и навън-не си представям да заголя кръст на някоя пейка. Пък и с тези зимни огромни дрехи е адски неудобно и за двама ни, и в колата едва се справяме, камо ли навън.
Може би през лятото бих се престрашила и тогава ще е по-лесно, не знам  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 529
И аз кърмих през два часа,след като захраних(на 6 мес.)и започнах да замествам хранене,тогава се разредиха кърменията.

# 13
  • Мнения: 1 174
Ми май само аз съм от срамежливите, дето не обичат да кърмят пред други хора. Особено по парковете и навън-не си представям да заголя кръст на някоя пейка. Пък и с тези зимни огромни дрехи е адски неудобно и за двама ни, и в колата едва се справяме, камо ли навън.
Може би през лятото бих се престрашила и тогава ще е по-лесно, не знам  Rolling Eyes


Ако си на заведение с приятелка - питаш къде е тоалетната и кърмиш там, ако си на гости в приятели - кърмиш в друга стая, на мене не ми се е случвало да се разплаче докато сме в парка например или в магазин, но други майки тук пишат, че в магазин молят да накърмят бебето в пробната например  Wink Единствено ако сте в парка  може да ти е проблем, но ако са по - кратки разходките, няма да ти се наложи. Аз съм кърмила "на открито" само в двора на къщата ни, но то това не се брои  Grinning  А за неудобните дрехи - иде лято  Party

Общи условия

Активация на акаунт