Счупена ключица при раждането!

  • 7 520
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Преди два дни отидохме на първата консултация при педиатъра и при прегледа се установи ,че дъщеря ми е със счупена ключица при раждането. Аз останах като ударена с гръм ,защото никой нищо не ми беше казал в родилното. Педиатъра не обърна кой знае какво внимание на ключицата.Провери движението на ръчичките и всички мускулчета на ръката и каза че всивко е наред и че е калцирано вече мястото на счупване. Тя не плаче като я докосваш там или взимаш, но мен ме притеснява един факт , че мястото на счупването е подуто и не е еднакво от двете страни като чели не е наместено добре.  Следващата седмица ще отидем да потърсим и друго мнение, но това нещо не ми дава мира.
Ако може да дадете мнение по въпроса или да разкажете как е минало при вас ще ви бъда много благодарна!

# 1
  • Мнения: 222
вие не сте ли видя ли че детето е с подуто рамо.при счупена ключица типично хлътва лопатката,не е нещо незабележимо.нека личната да ти даде направление за горна баня ,за да може там докторите да видят дали е зарасло ,как е зарасло и дали е нужно те да я оправят.във всички случаи всичко се случва при раждане.обикновено това счупване става по време на изваждането на детето  от майката.не се притеснявай предварително отиди в горна баня там лекарите са много добри.лично аз знам че Алексиев и Кехайов са много добри ,защото зълва ми води там племенницата ми.те са в един кабинет единия работи 1 смяна а другия е втора смяна.и при който от двамата да попаднете ще останете доволни. Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 5 074
Голямата ми дъщеря се роди със счупена ключица /преди 35 години/.
Водих я по доктори но те казаха, че не се налага никаква интервенция.
Просто я пазехме повече дясната ръчичка и това беше.
Подутото стоеше като " пречупена клечка", но с течение на времето се изглади.
Изобщо не личеше счупването.

# 3
  • Мнения: 63
Изобщо не се забелязва подутинката. Тя е между шийката и рамото и когато искаш да го видиш трябва да се наклони главичката на страни.
Аз започвам а се съмнявам че изобщо в болницата някой е забелязал.
Благодаря много tinoninotananino , но не живеем в България. Исках просто да се осведомя дал е нужно да се правят интервенции при положение , че няма нарушения при движението на ръката за сега.
Благодаря Хули !

# 4
непременно направете консултация с ортопед.може при счупването да има засегнати нервчета. а на тези в родилното няма ли да им търсите обяснение???

# 5
  • Мнения: 723
счупената ключица сама се калцира-възможно е да се фиксира раменцето с една превръзчица, зза да не го боли детенце,при синът ми поне така направиха и всичко мина и замина Peace

# 6
  • Мнения: 1 567
Преди два дни отидохме на първата консултация при педиатъра и при прегледа се установи ,че дъщеря ми е със счупена ключица при раждането. Аз останах като ударена с гръм ,защото никой нищо не ми беше казал в родилното.

Успокой се. Всичко ще мине... Hug
И при моята дъщеря, по време на раждането се счупи ключицата. Преди 5 години, 4.5 да за сме по-точни.  Но още първия ден, след раждането и след обстойния преглед от неогнолог, ме информираха. При новородените костиците са като хрущялчета. Счупването ще зарасне само. Ще се калцира.
Да се внимава с ръчичката, особено, когато й се сменят дрешките и когато се къпе. Да бъде колкото е възможно обездвижена.
Имай рентгенова снимка от родилното. После на 40-50 дни ( някъде в този интервал беше, не помня точно възрастта) правихме втора рентгенова снимка. Лекарите (педохирурзи и педоортопеди) ги сравниха и ме успокоиха, че вече всичко е наред. Но въпреки това, го 2 годинки сме внимавали с ръчичката. Дясната.
Само да те успокоя, че това е по-добрия вариант. По-кофтия е счупване на раменце...

# 7
  • Мнения: 6
Здравей знам как се чувстваш и аз преживях този кошмар.Нашето момиченце също беше със счупена ключица,но ние за разлика от другите тук ходихме на физиотерапия(може би при нас е било по-сериозно) и правихме специална гимнастика,която ме научиха и аз да я правя и  в продължение на около година след всяка баня заедно с масажа правех и гимнастиката.Подобрението настъпи още след първия месец.В началото не можеше въобще да си вдига лявата ръчичка и да я движи.Сега лявата ръчичка и е по силната,така че не се притеснявай ще се оправи детенцето.Успех и бързо да се оправяте  bouquet

# 8
  • Мнения: 38
На моя колежка се роди така детенцето и се оправи само. Не са правили никакви интервенции. Не се притеснявай.

# 9
  • Мнения: 63
Благодаря ви много за отговорите!
В сряда сме на лекар дано всичко мине наред!

Имам само един въпрос имаше ли разлика при двете ключици на пипане при вашите дечица в самото начало?
При нас е кто чели не е наместено добре(това е мое мнение).

# 10
  • София
  • Мнения: 5 074
Имаше, разбира се. По горе ти написах, че изглеждаше като "пречупена клечица".

# 11
  • Мнения: 507
Синът ми беше със счупена ключица след раждането. Аз го заведох още на 8 ден на ортопед в Горна баня, който го прегледа и каза, че няма нищо засегнато. Трябваше да го наблюдавам как движи ръката си, но слава на Бог, всичко се оправи много бързо. Само трябва малко повече да внимаваш, при събличане и обличане.

# 12
  • Бургас / Славейков
  • Мнения: 735
От седмица и ние сме с счупена ключица.По препоръка на доктора само пазим ръчичката и внимаваме при обличане и събличане.Каза че до 2 седмици ще зарасне сама .Ама как да я опазя идея си нямам?Всряда сме на комисия  за да видим докъде сме я докарали.

# 13
  • Мнения: 1 677
На две мои познати дечицата имаха счупване на ключицата при раждане, и на двете им бяха препоръчали да позаят дечичата при обличане и къпане, и при двете дечица зарасна без интервенции и физиотерапия.

# 14
  • Мнения: 507
При токова счупване особено при новородено, зараства много бързо, защото то самото не може да се движи както голямо дете и това помага до някъде да се калцира по-бързо мястото. Иначе не се прави нито превръзка, нито се провежда някаква друга терапия. Лекарят ми беше казал, че дори болка не се изпитва, защото това било място, на което много трудно може да се получи разместване. Колко е вярно не знам.

Общи условия

Активация на акаунт