Нормално раждане с висок диоптер

  • 2 586
  • 33
  •   1
Отговори
  • Монтана
  • Мнения: 693
Вчера бях на консултация при очен,едното око ми е -3,25 но пък лекарката ме успокоява да си раждам нормално,нямало да имам проблеми.Вие мами какво ще кажете?

# 1
  • Мнения: 1 629
Аз съм чувала, че не е хубаво. На една приятелка сестра и е припаднала така докато е напъвала.

# 2
  • Мнения: 373
Добре е да направиш консултация с очен лекар. На мене ми казаха, че не  е важен диоптъра, а състоянието на ретината. Ако няма опасност от отлепване, няма причина да не раждаш нормално, при мен беше точно така Peace
Успех!

# 3
  • Мнения: 3 092
Здравей !
Мисля че е по важно състоянието на очните дъна,  тъй като при напъните има опасност не само за жени с висок диоптър а и за такива  с нормално зрение. Simple Smile
Всъщност пусни търсачката и сигурно ще намериш доста отговори .
Мисля че тъкмо Бу си бе правила операция за заздравяване на ретината и си роди нормално , а беше с висок диоптър.Дано се включи и разкаже !

# 4
  • Мнения: 9 973
родих си нормално.Късогледство имам.Лекарката така прецени,но аз бях и настоятелна,че искам да раждам нормално

# 5
  • Монтана
  • Мнения: 693
Определено и аз сам за нормалното раждане,но останах изненадана,защото 8месеца слушах,че ще се наложи секцио ...и едва вчера гинекологът ми ме прати на очен и тя ми каза,че мога да си родя нормално....Незнам ....някакси сам объркана,затова питам ако е имало подобен случаи някоя мама да сподели!
Благодаря за отговорите!

# 6
  • Мнения: 1 671
Раждала съм нормално 2 пъти с -5.75 и на двете очи. Не съм имала никакви проблеми с очите, диоптрите са ми същите. Екипът знаеше за късогледството ми и ми бяха обяснили как да напъвам.
Консултирай се с офталмолог и се довери на него.

# 7
  • Мнения: 1 512
Ами щом офталмолога е преценил,че няма риск значи можеш да родиш нормално.Аз родих нормално с диоптер - 3,0 на двете очи.

# 8
  • Мнения: 1 107
Абсолютно задължителна е консултация с офталмолог- най-вече за да се прецени състоянието на ретината,а  освен това често по време на бременност се наблюдават промени в степента на късогледството/далекогледството. Аз лично имам частична дегенерация на ретината установена при обикновен рутитет преглед без предходни оплаквания, така че е хубаво да се има едно наум.
Въпреки диоптъра (-3.25 не е толкова голям) при здрава ретина нормалното раждане би трябвало да не е проблем.

# 9
  • София
  • Мнения: 43 903
нямаш проблем стига да нямаш изстъняла ретина или  налягане на очните дъна.... диоптъра сам по себе си не е причина за секцио.

# 10
  • София
  • Мнения: 12 550
Вчера бях на консултация при очен,едното око ми е -3,25 но пък лекарката ме успокоява да си раждам нормално,нямало да имам проблеми.Вие мами какво ще кажете?

Диоптрите не са проблем, а очните дъна и ретините. Ако те са изтънени, тогава не можеш да раждаш нормално.

# 11
  • Мнения: 128
Аз съм с - 2.5 диоптъра, родих и двата пъти нормално. Знам че е проблем ако диоптрите са над 4. Но се прави консултация с офталмолог и той след като ти разшири зениците преценява дали има опасност от отлепване на ретината, аз поне ходих на такава консултация.

# 12
  • Мнения: 2 867
Вчера бях на консултация при очен,едното око ми е -3,25 но пък лекарката ме успокоява да си раждам нормално,нямало да имам проблеми.Вие мами какво ще кажете?
Диоптрите не са проблем, а очните дъна и ретините. Ако те са изтънени, тогава не можеш да раждаш нормално.

Точно така е. Аз съм с -3.50/-3.75 диоптъра, но очните ми дъна и ретините са в идеално състояние. Очната лекарка ми разреши нормално раждане, въпреки че в крайна сметка се наложи секцио.

# 13
  • Мнения: 2 746
Диоптъра ти не е висок. Но задължително трябва да минеш на очен лекар.Проверяват се очните дъна за повишено налягане и ретините.Ако имаш високо вътреочно налягане има опасност при напъните да се отлепи ретината.Но ако всичко е наред -3,25 диоптъра не са противопоказание за нормално раждане.Успех и дано не се наложи секцио!

# 14
  • Мнения: 9 390
Аз на твое място не бих рискувала да раждам естествено!

Общи условия

Активация на акаунт