Идеи за закуска - дете на година и два месеца

  • 59 814
  • 26
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 9 517
Моля, дайте идеи за закуска за дете на година и два месеца. Пробвах какво ли не и вече се изчерпах откъм идеи. Малката не яде сирене под каквато и да е форма, както и кашкавал и кисело мляко. Пробвах и ми отказва:
- запечена филия със сирене и яйце;
- запечена филия с кашкавал;
- попара;
- кус кус по всякакъв начин - с адаптирано мляко за да е сладко, със сирене, с масло... пасинаро, непасирано и т.н.
- палачинки;
- овесени ядки;
- бисквити с кисело мляко.
С променлив успех яде единствено филия със сирене крема, баница без плънката - само глетеняка, филия с масло, готовите закуски с извара на ХИП. Днес дадох готова каша на Хип, че отказа всичко. Ще ми се обаче да закусва нещо по-хранително, но тя само на глетеняци се съгласява, пък и тях ги яде по час. Ако някой има каквато и да е идея за друга закуска, моля да сподели.

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


  Хляб и тестени изделия и до ден днешен не предлагам за закуска на почти 5г. ми син.Извини ме, но по-добре да си яде кашата на Хип,която е полезна и чудесна, отколкото мазната баница която предлагаш.Гледай детето ти да се храни здравословно, а не супер хранително.Всичко което си изредила без тестата и мазните баници са подходящи.Все пак отглеждаш дете на 1г., прекалено малко за такива храни, а не  домашен любимец за угояване.
Ще ми се обаче да закусва нещо по-хранително, но тя само на глетеняци се съгласява, пък и тях ги яде по час.
Кой както си научи детето - моето защо не яде такива неща?
 Защото просто не съм го тъпчела с тях от бебешка възръст.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 953
И аз съм против баниците и закуските.
По -добре да изяде един банан, отколкото тестени храни.
- пробвай домашна юфка;
- елда;
- детско мюсли или царевичен корнфлейкс;

# 3
  • София
  • Мнения: 9 517
Детето ми е 7 кг. на година и два месеца, поради тази причина тези закуски ми бяха препоръчани от педиатър.
Елда яде, ще пробвам, ще купя и детско мюсли и царевичен конфлейкс.
Глетеняци и аз не искам да давам, затова питам.

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Не знам какъв е този педиатър да препоръча такива продукти за закуска SickТи си майката и сама можеш да прецениш какви храни да даваш.По-добре я храни по-често с нормални храни, отколкото с вече коментираните.Успех!

# 5
  • Мнения: 1 418
кисело мляко и моят син не яде,но обича плодово.Пробвала ли си плодово мляко с бисквитки и без.На 1 годинка и моят син беше такива кила,сега на 3 год. вече е между 12,2 и 12,4 кг.Според мен даваи от време на време банан.Казвали са ми че по калории банана се равнява на две филии хляб.На мен една приятелка ми каза да му дробя хляб в супата.Може би от това качи един кг за шест месеца.Знам,че си притеснена за килограмите,но е по-важно да сте здрави.

# 6
# 7
  • Мнения: 9 973
попара
кук-кус
макарони
кис.мляко с плод,бисквити,конфитюр или мармалад-и по отделно
пр.мляко с бисквити
кузунак с пр.мляко
каша

филии и банички,кифли не давам
кузунак давам 1 на 2м.

# 8
  • Мнения: 2 111
Дъщеря ми също не яде сирене,кашкавал и кис.мляко.
Затова гледам чрез АМ да си покрива дневните нужди от мляко/приема го само в каши/
Всеки ден закусва и вечеря зърнена каша/ориз,царевица,елда,овес,просо,ечемик,ръж/ ,защото не харесва целите зърна и ядки,а зърнените храни са важни и необходими.Не се притеснявам,че яде едно и също всяка сутрин и вечер-в кашата слагам 7 м.л. АМ и 1/2 ч.л. зехтин+плодово пюре-става доста калорично и има ефект.
На 1 година беше 8.600 гр.,качваше по 100гр.всеки месец .
На 1г.3 месеца вече е 9.100-за 3 месеца 500гр.си е постижение за нас.
Давам 4-5 пъти в седмицата банан за следобедна закуска,авокадото също е доста калорично.
Не искам да я тъпча с тестени храни-хляб давам по 1 филия на ден и по 1-2 бебешки бисквити,не повече въпреки,че си иска още.
Според мен по-добре е да даваш каша отколкото тестени храни.



# 9
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
И аз съм за кашата, още повече щом детето я харесва. Има огромно разнообразие от каши, а може да се добавя и плод, за да не й омръзва. Моят син е на същата възраст и редовно закусва или каша, или овесени, елдени ядки.

# 10
  • София
  • Мнения: 9 517
Благодаря на всички изказали мнение - ще закусваме каши, поне докато ги приема, пък после ще мислим.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Извинете ме за въпроса, но какво е глетеняци  newsm78

Биляна, би ли казала каква според теб е нормалната храна  Rolling Eyes . Аз също давам сутрин повече тестени храни, за мен това е най добрия час за подобни храни. От там нататък по леки храни

# 12
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Извинете ме за въпроса, но какво е глетеняци  newsm78


Глетави неща  newsm78 В смисъл от тесто ...

# 13
  • София
  • Мнения: 11 886
Може да е по- слабичко детето, но едва ли това е разумна причина да приема храни със повече от съмнителна ценност в менюто, според мен. Допустимата и полезна дневна доза масло за възрастен е една чаена лъжичка. Важно е с какво е полезна една храна, а не само колко калории има.  Има по- здравословни варианти, но хранителни варианти от типа на:
-овесени, пшеничени и други подобни ядки- с пълномаслено прясно или кисело мляко /да не е от това с растителните мазнини/ варят с две- три минути в микровълнова или се накисват от вечерта /така се повишава и хранителната им ценност/
- каша от елда, амарант, киноа- полезно и хранително. От елда и има и разтворима на Хип.

Моето момче се роди с много ниско тегло, но сега е сравнително в норма- 83 см и 10 200.  Почти не яде хляб, не е опитвал захар и никакви снаксове, кроасани и други. Много добро влияние върху апетита и храносмилането му има, това че всеки ден на обяд хапва прясно приготвена супа от зеленчуци /рядко месна/ и след това основно с месо.
Имай предвид, че и в тази възраст растат зъби и филии и други изискващи усилено дъвкане храни не са много на мода. Затова и при вас йогурта на Хип минава, а филията не. Някои деца дори се връщат към гладко пасираната храна докато не поникне, онова което расте.

# 14
  • Мнения: 1 132
Благодаря на всички изказали мнение - ще закусваме каши, поне докато ги приема, пък после ще мислим.
Дъщеря ми е на 2 и все още закусва единствено и само каша. 

Общи условия

Активация на акаунт