Въорос - Болки в гърдите - защо?

  • 1 095
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте момичета,
вече повече от година имам ужасни болки в гърдите преди М. Същевременно и М. ми стана доста нередовен. Питам се, дали не е от възрастта /сега съм на 32/, по-рано не съм имала такъв проблем, изобщо нищо не усещах преди да ми дойде.
Някой знаели нещо повече за тези болки - защо се получават, опасни ли са, трябва ли да се лекуват?
Някой ми беше казал, че гърдите започват да болят в следствие на "прогестеронов дефицит". Този дефицит нормален ли е?
Ще се радвам, ако споделите каквото знаете и каквото сте изпитали.
Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 1 868
Болките в гърдите е възможно да се дължат на хормонален дисбаланс!Нали знаеш, че половата система е свързана, например ако имаш проблем с яйчниците се отразява на гърдите.Така, че те съветвам да се консултираш с мамолог, и гинеколог Peace
Успех!

# 2
  • Мнения: 179
Здравей, МегAн,

Аз съм си все с болки в гърдите преди цикъл. Ходила съм на преглед с така набъбнали и болезнени гърди, гинекологът ми ме прегледа (метода на опипването - това се прави веднъж в годината от гинеколога - за рак) и каза, че е нормално, няма от какво да се притеснявам. От както се помня съм така. Имам една бременност, завършила със спонтанен аборт, и тогава ме боляха много гърдите.
Но за промяната на цикъла ти ... Може би трябва да посетиш гинеколога си и мамолог, за да се изяснят тези промени. Но да не забравяме все пак, че с годините хормоните на човек се променят, тъй че може да е и нещо безобидно. Лекарят ще може да каже след изследванията със сигурност.

Дано да не е нищо лошо! Успех!

# 3
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
Единствено след лекарски преглед ще можеш да получиш задоволителен отговор. Всичко останало ще бъдат само догадки от тук и предполагам, че това по - скоро би те объркало допълнително, отколкото да те ориентира правилно към същината на проблема. При всяка жена случаят е строго индивидуален, така че и моят съвет е навременна консултация с мамолог и гинеколог.  Peace

# 4
  • Мнения: 9 088
Притеснителното в случая е не че те болят гърдите - това е често срещано и нормално, а че цикълът ти е станал нередовен. Болките, при условие че преди не са те боляли гърдите, може да се дължат на хормонален дисбаланс, проблем с прогестерона.
Посети гинеколога си, поискаи си хормонални изследвания - всички хормони се пускат на 3-5 ден от цикъла, а прогестеронът - 7 дни след доказана овулация. Тъй като в твоя случай е важно прогестронът да се провери, трябва да намериш начин да си проследиш овулацията в месеца, когато ще го изследваш - да ходиш на фоликуметрия например, или да ползваш тестове за овулация...ти си прецени.
Желая ти успех и добри резултати Hug

# 5
  • Мнения: 257
Единствено след лекарски преглед ще можеш да получиш задоволителен отговор. Всичко останало ще бъдат само догадки от тук и предполагам, че това по - скоро би те объркало допълнително, отколкото да те ориентира правилно към същината на проблема. При всяка жена случаят е строго индивидуален, така че и моят съвет е навременна консултация с мамолог и гинеколог.  Peace
И аз мисля така.

# 6
Благодаря ви на всички.
Май наистина ще трябва да се посъветвам с лекар скоро. Ох, чувала съм, че хормоналните отклонения се лекуват много трудно и изобщо не е сигурно, дали ще ти улучат правилните хормонални лекарства. Дано да не е нищо сериозно.
Ще пиша отново по въпроса, когато гинекологът си каже мнението.
Поздрави на всички

# 7
  • Мнения: 113
Аз пък знам,че гъдрите болят тогава когато прогестерона се увеличава в организма  Thinking Мен винаги ме болят гърдите,напрягат се и се увеличават.Даже се притеснявам,ако понякога не ме болят преди цикъл.

# 8
  • Мнения: 45
Отиди на мамолог, а след това ако е нужно и на генеколог. Няма смисъл да гадаеш. Всяка жена над 30 г. трябва задължително да ходи на мамолог поне 1-2 пъти годишно. Причините може да са много. Дано всичко да е наред! Късмет!

# 9
  • Варна
  • Мнения: 522
Мисля че няма закакво да се притеснявате . Мене отдавна ме болят гърдите преди М. но за сега не съм имала проблеми. Дори днес ходих на генеколог.

Общи условия

Активация на акаунт