Отговори
  • Мнения: 226
http://dv.parliament.bg/DVWeb/searchDV.faces
изтегли броя от 20.03.2009

чл. 26 Фондът финансира ...
1. Тубарен стерилетет при жената
2. Стерилитет свързан с мъжки фактор
3. Стерилитет при жената свързан с липса на овулация поради LUFS
4. Безплодие с неизяснена чрез конвенционалните диагностични методи етиология

чл. 27 Фондът не финансира ...
1. Съществуват контраиндикации съгласно Нарeдба №28/2007 за дейността по асистирана репродукция
2. Липсващ или ограничен яйчников резерв със стойности на ФСХ повече от 12,5  mIU/ml.


Много подробно са описани какви документи са необходими.

Заявления по този правилник се подават до директора на фонда на адрес: София, бул. Акад. Иван Гешов 15

(На картата това е адреса на Центъра по хигиена - не знам повече подробности).

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 23:52 от М-Дидко

# 1
  • Мнения: 2 343
Разпечатиш си Правилника и утре на свежа глава ще го прочета.

# 2
  • Мнения: 248
Честит ни правелник.
Момичетата,а сега на къде?
Клиниките одобрени ли са вече?

# 3
  • Мнения: 33
наистина ли ще искат поне четири инсеминации за доказване на неизяснен стерилитет? това е глупаво една инсеминация на мен ми излезе 1500лв че аз за още три ще направя инвитро. не мога да го разбера това

# 4
  • България
  • Мнения: 987
Иве, може би имат предвид 4 инсеминации, ако нямаш други проблеми.

# 5
  • Свищов
  • Мнения: 209
Аз си мисля че трябва да имаш задъжително 4 инсеминации освен ако нямаш някои от другите критерии и ФСХ да е под 12. Ето аз имам проблем които не е от основните критерии т.е. изяснен ми е стерилитета, но влизам в графа неизяснен Cry.
Ако греша нека да бъда поправена.

# 6
  • София
  • Мнения: 639
Аз нещо немога да го отворя и разпечатам, може ли малко помощ  Tired

Справих се Simple Smile

# 7
  • Мнения: 32
Здравейте, момичета ! "Битката на живота"  ни започва наново. Така..............
Заявленията се подават на още два адреса, освен на ул."Ак. Ив. Гешов" 15 - Център по Хигиена.  Те са:
Пл. "Св. Неделя" 5 - Министерство на Здравеопазването, тел. 930 11 52 (горещ телефон);
ул. "Александър Стамболийски" 48 - ДКЦ IV (Диагностично консултативен център, София), тел. 981 73 27.

Подаването на заявленията започва от 1 април. Това е всичко, което знам.
Обаче възникват чисто бюрократични въпроси. Има ли някакви други необходими административни документи, освен тези, изготвени от избраната от нас клиника? Има ли форма на заявлението? Къде по-точно трябва да отидем, кого да търсим? Какъв ще е реда на изчакване? Какво ще е приемното време? Да носим ли рецептурната книжка?
Изобщо отново се чувствам недостатъчно информирана.

# 8
  • Мнения: 1 365
Здравейте, доколкото прочетох в интернет, документите за кандинатстване са епикриза от доктора, който ще прави ин витрото и направление от самата клиника, в която ще се извърши манипулацията. Утре съм при моя доктор да видим какво ще ми каже, но вие имате ли информация какви още документи се изискват или да се обаждам до МЗ?  ooooh!

# 9
  • Мнения: 32
ВАЖНО !!!
Днес си подадох документите !!! Оказа се, че все пак е само един адреса (поне към този момент 30.03.2009г.)  -  ул."Ак. Иван Гешов" 15 - Център по Хигиена, ет. 11, стая 36, телефоните са : 02/89 53 146, 02/89 53 148. Колкото по-рано отидете, толкова по-добре. За цяла България само там се приемат.
В министерството ми казаха да се обадя след ден , два за повече подробности. Т.е. да ли ще има други адреси.

Успех на всички !

# 10
  • Мнения: 1 365
ВАЖНО !!!
Днес си подадох документите !!! Оказа се, че все пак е само един адреса (поне към този момент 30.03.2009г.)  -  ул."Ак. Иван Гешов" 15 - Център по Хигиена, ет. 11, стая 36, телефоните са : 02/89 53 146, 02/89 53 148. Колкото по-рано отидете, толкова по-добре. За цяла България само там се приемат.
В министерството ми казаха да се обадя след ден , два за повече подробности. Т.е. да ли ще има други адреси.

Успех на всички !

Какви са документите, които подаде?   bouquet

# 11
  • Мнения: 1 441
Имам един-два въпроса:
1. Декларациите, които вървят с документите, ние ли си ги подготвяме или клиниката ти ги подготвя, а ти само ги попълваш? В смисъл аз ли да търся откъде да си ги разпечатам, че и грешките им да оправям (в зачатие коментираха че имало грешки) или от клиниката ще ми ги дадат?
2. Някой знае ли какво означаваха тези списъци, които се правеха в клиниките - че това ще е приоритет по подготовката на документите на пациентите или просто правят списък на желаещите, а приоритетите са по медицински показания?
3. Подаването е ясно - вече е започнало, а кога започва разглеждането на молбите и кога да чакаме първите одобрения?
4. Весето, коя е клиниката ти? Нали уж от 1 априли беше подаването?!
Тъй като вече си минала по пътеката - моля те напиши в едни пост какво откъде взе и попълни, за да си спеситм поне двойното и тройно разказравне поради непълни документи.

Темите за фонда станаха твърде много - не знам вече в коя да пиша  newsm78 Много ще съм благодарна на модераторите ако ги обединят    bouquet

Последна редакция: пн, 30 мар 2009, 21:39 от BAN

# 12
  • Мнения: 180
Момичета моля който го е чел да напише на коя страница на ДВ е тоя правилник че очите си избодох  Shocked и немога да го открия,а държа да го прочета.

# 13
  • София
  • Мнения: 23 156
Момичета моля който го е чел да напише на коя страница на ДВ е тоя правилник че очите си избодох  Shocked и немога да го открия,а държа да го прочета.
http://www.mh.government.bg/DownloadHandler.ashx?id=2458

# 14
  • Мнения: 180
Момичета моля който го е чел да напише на коя страница на ДВ е тоя правилник че очите си избодох  Shocked и немога да го открия,а държа да го прочета.
http://www.mh.government.bg/DownloadHandler.ashx?id=2458
  bouquet много благодаря

Общи условия

Активация на акаунт