Пречи ли позата за спане на кърменето

  • 746
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 174
Здравейте ! От известно време ми се върти в главата един въпрос и реших да попитам, въпреки че може да ви се стори глупав. Работата е там, че спя по корем. Винаги съм спяла така /с изключение на последните 6 месеци от бременността ми/ и се чудя дали натиска, който получават гърдите по време на сън не пречи на производството на кърма. Това ми щукна понеже попаднах на тема за пристягането на гърдите с цел спиране на кърмата и като се сетих, че аз спя по корем, леко се притесних. Иначе долу горе кърма има, бебчо наддава добре, но може би ако спя по гръб например ще бъде повече  newsm78 ?

# 1
  • Мнения: 1 328
Пристягането не се препоръчва като метод за спиране на кърмата. Най-малкото може да доведе до запушвания..
Точно по тази причина аз не спя по корем. Не знам дали има връзка между големината на гърдите и опасността от запушване.
Ако спиш по гръб не знам, но ако кърмиш по-често ще увеличиш лактацията и ще имаш повече кърма Simple Smile

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 23 639
Аз спя по корем. При МЕН (конкретно, не знам как е в общия случай) това не ми пречи да кърмя двете си деца в тандем. Никак не ми се отразява спането по корем.

# 3
  • Мнения: 1 174
Пристягането не се препоръчва като метод за спиране на кърмата. Най-малкото може да доведе до запушвания..
Точно по тази причина аз не спя по корем. Не знам дали има връзка между големината на гърдите и опасността от запушване.
Ако спиш по гръб не знам, но ако кърмиш по-често ще увеличиш лактацията и ще имаш повече кърма Simple Smile


Аз кърмя на поискване, надявам се да е достатъчно, за да поддържам добра лактация, ама точно това ме притеснява, което си написала: опасността от запушвания, но пък Янтра е написала, че при нея няма нищо подобно ....  newsm78

# 4
  • Мнения: 1 328
Пристягането не се препоръчва като метод за спиране на кърмата. Най-малкото може да доведе до запушвания..
Точно по тази причина аз не спя по корем. Не знам дали има връзка между големината на гърдите и опасността от запушване.
Ако спиш по гръб не знам, но ако кърмиш по-често ще увеличиш лактацията и ще имаш повече кърма Simple Smile


Аз кърмя на поискване, надявам се да е достатъчно, за да поддържам добра лактация, ама точно това ме притеснява, което си написала: опасността от запушвания, но пък Янтра е написала, че при нея няма нищо подобно ....  newsm78

Rosy, ако 4 месеца си нямала проблеми с такова нещо може би няма причина да се притесняваш.. 
В общия случай също не знам как е, но АЗ съм се запушвала от 30 мин. дрямка по корем.

# 5
  • Мнения: 1 174
Благодаря за отговорите, явно няма смисъл да се притеснявам, то наистина досега като не съм имала проблем едва ли ще се появи и в бъдеще.

# 6
  • Мнения: 141
Спя си по корем и хич даже не съм се замисляла,че може да произведа по- малко мляко или да се запуши канал (недай Боже,че е гадост)  Whistling Не съм забелязала позата на спане да ми пречи по някакъв начи на кърменето Mr. Green

# 7
  • Мнения: 207
Аз също спя по корем, но това не преки на производството на кърма. Аз също съм чувала, че не е полезно да се спи по корем, но само така ми е удобно. Пробвай и а не ти пречи на кърменето-спи си по корем! Peace

# 8
  • Мнения: 857
Аз също обичам да спя по корем, но гърдите ми пречат Blush /малко ми е неудобно/ и спя настрани. Но след като е минало толкова време, значи едва ли е проблем при теб.

Общи условия

Активация на акаунт