Време ли е за жълтък?

  • 1 406
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте,мами!В сряда бяхме на консултация и педито ми каза да въвеждам вече жълтъка.Бебка е на 6м. и половина,досега съм въвела зеленчуковите пюрета и някой плодови,пробвах каши, но тя не ги харесва и повръща от тях.На изключиелно кърмене сме и сега сме 7 100кг.Започнах захранването на 5 м. и половина.
Благодаря предварително!!!!!!!!!!  Rolling Eyes

# 1
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 863
Аз още не съм въвела жълтък, захранвам от повече от 2 месеца вече. Мисля, че ви е рано.  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 1 535
Мисля, че жълтъка може да почака  Peace
И аз започнах със захранването на 5 месеца и половина и жълтък дадох едва преди седмица (т.е 3 месеца след това) и то защото ми донесоха пресни яйца  Rolling Eyes. Иначе щях още да отложа...

# 3
  • Мнения: 428
Аз го въведох на 7м. Вече беше захранена с плодови и зеленчукови пюрета. Започнах със съвсем малко, четвъртинка от четвъртинката, сега вече четвъртинка. Има доста разнопосочни мнения от кога да се въведе жълтък, прецени Peace

# 4
  • Мнения: 2 111
8-9 месеца е подходяща възраст за въвеждане.
Аз го въведох когато дъщеря ми беше на 10 месеца.
захранване с жълтък

# 5
  • Мнения: 220
Детски алерголог ме посъветва да изчакаме със жълтъка до 10-ти месец, след зеленчуковите пюрета да почна да въвеждам месните, после попара и чак тогава жълтък.

# 6
  • Мнения: 2 005
Жълтък дадох чак на 1год.,но аз имах опасения за непоносимост.Мисля,че към 10м. е нормално да се даде.

# 7
  • Мнения: 175
Според мен е още рано ние сме на 7мес и половина и мисля да изчакам.И моята педи ми каза ама тя ми каза и на 40дена сок да дам Wink.Иначе мисля че може и сега да захраниш.

# 8
  • Мнения: 100
Моето педи ми каза да дам жълтък две седмици след зеленчуковото пюре или две седмици преди месно.Това ми го каза информативно,щото аз не го захраних след втория месец както ми нареди. Naughty

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 83
И аз все още не съм предложила жълтък....смятам на Великден да му дам да опита  Joy #Crazy

# 10
  • Мнения: 11 003
Детенцето ти още е малко за жълтък, а и все още е в началото на захранването. Ако го оставиш за около годинката, няма да сбъркаш.

# 11
  • Мнения: 158
Според мен е доста рано. Аз дадох жълтък след като беше започнал да яде добре зеленчукови,а и някои месни пюрета

# 12
  • Мнения: 5
и според мен е добре да изчакаш,освен ако при изследванията не ви е показало че хемоглобина е нисък,но ти решаваш

# 13
  • Мнения: 6 713
Аз малко позакъснях с жълтъка, дадох го на 11 месеца, но най-добре според мен е на 9 месеца най-късно. Peace

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 157
А кръвни изследвания правени ли са му на детето? Колко му е хемоглобина? При нас беше под нормата, 99, затова въведох жълтък след 6. месец. Ако ви е в границата не бързай , но в противен случай е добре да го въведеш                     

Общи условия

Активация на акаунт