тест за баща!

  • 2 424
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 458
Момичета, я споделете, вие какъв тест прилагате на кадидат татковците?

На мен ми предстои да решавам. Искам малко помощ и съвети. Какви умения трябва да притежава бъдещия и какво ниво трябва да покрива  Grinning
Имат ли значение банковата му сметка, образоваността му, самостоятелността му....?

# 1
  • Мнения: 597
Здравей,аз не че съм пример за успешно семейство,но ще ти кажа моите възгледи.Мисля,че един мъж,за да е успешен в ролята си на баща,трябва да притежава следните качество:
1.Да не се уплаши от тази си роля-изключително важно!
2.Да може да се примири с факта,че живота му ще се промени коренно и че отговорностите ще станат много по-големи
3.Платежоспособността също е от особено значение,защото едно бебе изисква огромни разходи
4.Много е важно той да ти помага и да си разпределяте задълженията и то по собствено желание,а не о принуда.
5.И най-важното според мен е да осъзнае,че от тук нататък ти и детето му сте неговия живот и никой друг няма значение!
Надявам се да съм била полезна.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз нямам втори мъж, но според мен е важно как ще се държи с децата. Нали той ще има е втроия тати? В смисъл, че ако децата се чуватват щаливи когато сте всикчи заедно и той се държи с тях сякаш им е роден баща е достатъчно. Ти така или иначе до сега си се справя финансово и сама, така че дори да няма особено завиден доход ще се справяте (стига да може да покрива поне своите разходи и не те натоварва). Според мен е важно да поживеете малко заедно преди да вземеш окончателно решение. Пък и да кажеш на децата, че ако има нещо нередно трябва веднага да ти кажат (нали трябва да си се подсигорила предварително за всичко). Успех и дано щастието изгрее още тази седмица на твоята улица и никога не залязва (или поне да залязва за  да отстъпва място на романтичния залез и отрупаното със звезди небе )!

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 6 884
Най-важно е да приема децата като свои, а не като задължително условие за да е с теб.
Да е наясно, че начинът му на живот коренно ще се промени.
Уравновесен характер - да не е агресивен, емоционално лабилен.
Ако е грижовен към теб и ти помага, вероятно ще се грижи и за децата.
Ако е готов да създаде семейство, значи е достатъчно самостоятелен.
Образованието предполага 2 неща - че имаш насреща си интелигентен човек, с когото можеш да общуваш
-възможности за добра работа, съответно добра заплата, с която да ви осигури нормален социален статус.
Банковата му сметка не показва колко добър баща може да бъде, нито колко е щедър.  Grinning
Много е важно да не е скъперник. Който стиска парите си, с стиснат и на любов. Т.е. такъв мъж трудно би обикнал чужди деца , пък и да дели хляба си с тях.
Наблюдавй го, в дребните детайли се крие истината!

# 4
  • Мнения: 1 425
В рамките на шегата:

В рамките на сериозното - не мисля че този раздел на форума е подходящ за подобен въпрос. Но ти си знаеш.

Последна редакция: ср, 10 авг 2005, 14:45 от Panther

# 5
  • Мнения: 945
Киара, ами то няма идеални хора  Simple Smile... Мисля си, че ако ти си щастлива с него, ако виждаш, че той приема и обича децата ти, тогава си го намерила...

А да е богат и т.н. ... това не са гаранциите zа успех. Понякога по щастливи ни прави не новата кола, а една усмивка рано сутрин.

Дано ти си намерила истинския човек до теб Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 6 477
Мила, още в библията е казано - Вземете децата, майките сами ще тръгнат след тях....Интерпретирано по-свободн - ако истински спечели децата ти, мисля че може да се довериш на такъв човек!
А за други характеристики - абе, май тук не сме най-разбиращите по въпроса...или поне аз не съм от разбирачките!
Но в крайна сметка, ако смяташ ти самата, че това е верния човек за теб самата -  действай и успех! Peace Peace

# 7
  • Мнения: 4 458
В рамките на сериозното - не мисля че този раздел на форума е подходящ за подобен въпрос. Но ти си знаеш.

Защо да не е подходящ въпроса?

Аз съм сама и искам да знам как се избира подходящ втори баща за децата ми и съпруг за мен!

Има огромна разлика в това да избереш партньор с който да създадеш семейство и в това да създадеш семейство с вече съществуващи деца.

Мисля че точно този раздел на форума е подходящ защото много самотни майки  си задавт въпроса дали този мъж е подходящ за баща на децата ми.

# 8
  • Мнения: 4 458
джуджанка  bouquet Страшно си мила. Благодаря за пожеланията.

Karen , точно за тези детайли иде реч. Какво е важно и какво е значително?
За щедростта, поне за сега не съм забелязала нещо съмнително Whistling но той може да си го позволява Wink
за добрата работа - има си фирма човека.

.:Geri:.   много си права за усмивката, но понякога липсата на пари доста я помрачава Sad и човешките взаимоотношени драстично се променят

Morgana всеки знае че е лесно да присламчиме децата. Те може много да го харесват защото им купува разни неща или си играе с тях, но мисля че това не трябва да е критерий. Е, да, определено не трябва и да се пренебрегва нежеланието на детето да общува с дадения човек или страха но...
Те децата например започнаха да харесват истинския си баща защото той им угаждаше максимално, но лицемерно.

Иначе, аз го помолих да ми изпрати снимки на децата му за да имам визуална представа. Незнам за какво ще ми послужи това, но поне да сме квит Wink, той познава моите деца и аз да съм видяла на снимка поне неговите. Хубавото в случая е че неговите деца са големи и няма да ми се налага да се грижа и за тях (не че ми е проблем) а и са си при майката.

Мислите ли че трябва да се разровя из миналото му? Thinking Да разбера причината за развода! Или дори да се запозная с бившата?

# 9
  • Мнения: 1 425
Защо да не е подходящ въпроса?

Въпроса е подходящ. Мястото не е подходящо. Моите извинения на всички, но хората точно в "Самотни родители" според мен са показали че тяхната преценка за хората не е много добра. Поне досега. Така че аз не бих търсил тук съвет как да си избера партньор.

# 10
  • Мнения: 4 458
Аха, сега загрях какво искаш да кажеш  Panther Wink

Като се замисля може и така да е  Thinking. В никакъв случай обаче не трябва да се твърди, че "самотните" родители са някак по-ниска класа!  Naughty Всеки си има причините да е сам.

Но, ще те послушам и ще пусна темата и в  newsm78 дом и семейство  Rolling Eyes Да видим какво ще кажат хората там  Wink

# 11
  • Мнения: 1 425
Желая ти успех  Peace
Дано мъжа да е свестен.

# 12
  • Мнения: 4 458
Благодаря ти  Grinning

Аз определено няма да се "задълбочавам" ако не е свестен  Wink
То никога няма гаранция, но като си изпатиш веднъж, някак следващия път внимаваш повече Mr. Green

# 13
  • София
  • Мнения: 6 477
Мила, сигурно нещо не съм го обяснила точно как го мисля. По въпроса за децата - не само отношението на децата е важно, а и неговото към тях. Тук не става дума за разни лицемерни "добринки", а за реалното отношение на дадения човек към деца, които са на човека, с който той би искал да има семейство. Не мисля, че това е маловажен въпрос, поне за мен. Ако някога реша да търся човек за семейство това ще ми е най-първия тест - ако не приема искрено детето ми накъде изобщо е тръгнал?
Иначе съм донякъде съгласна с Pаnter - в този форум голяма част от мамите не сме най-печените и знаещи по въпроса за успешния живот по двойки. Може би мамите с щастлив втори брак биха дали наистина добри съвети, но тези които са сами като мен и не виждат скоро  мъж до себе си не биха били особено обективни в съветите си.
Но ти пожелавам да си открила човекът за теб, който би те направил щастлива!  bouquet

# 14
  • Мнения: 4 458
Тук не става дума за разни лицемерни "добринки", а за реалното отношение на дадения човек към деца, които са на човека, с който той би искал да има семейство.

 Thinking а кога лицемерните добринки  се превръщат в истински? Grinning Така де, в началото всички сме лицемери за да оствиме добро впечатление  Grinning
Въпроса ми разбира се не е само към теб.
Как се разбира кога е приключил "лицемерния" период и сте преминали към реалността.
Може да е глупав въпроса, но за мен поне е важо.

Къде са мамите със втори брак да кажта нещо преживяно и изпробвано?  Thinking МАй сега всеки разпуска някъде по курорти  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт