апартамен за 100 евро - Според вас измама ли е

  • 3 560
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
днес случайно по улицата попаднах на една брошура - апартамент за 100 евро. След като потърсих информация в интернет попаднах на следната статия за същата тази фирма, която прави томболата (ако може да се нарече така):

http://www.dnesbg.com/index.php?page=NewsDetailsPage&id=4755

съшината е в това, че даваш 100 евро и участваш в томбола с още 350 човека за апратамент. За мене това е абсолютен хазарт. Тази фирма не трябва ли да има разрешително??? Останах като гръмната, такова нещо не бях чувала, но пък пише че е честа практика в Кипър например. Вие какво мислете?

# 1
  • Мнения: 46 488
Ами то си е написан в статията - банките не дават пари за строеж, така че строителите търсят алтернативен начин за финансиране Simple Smile 

100 евро х 350 човека = 35 000 евро

Там в момента офертните цени за подобни имоти са 30-35 000 евро, т.е. това не е награда, а си е жива покупка, само дето 350 човека купуват апартамент и го подаряват на непознат  Laughing


# 2
  • Мнения: 804
Тази томбола мнооооооого намирисва,ама не бил луд този който ядял баницата.........Много хора сигурно ще се вържат и ще участват.

# 3
  • Мнения: X
Тази томбола мнооооооого намирисва,ама не бил луд този който ядял баницата.........Много хора сигурно ще се вържат и ще участват.

Имаше случай в Австрия, не ми се рови в нета сега - семейство продаде за не знам си колко огромно имение като обяви томбола - много хора участват, един го печели, а събраните пари са изплатили имота. Хитро, но не знам дали е законно.

# 4
  • Мнения: 940
Бо-глупаво нещо не бях чувала заклевам се.  #Crazy

# 5
  • Мнения: 475
Сигурно си от региона на Велико Търново. Когото и да попиташ от бранша за Людмил Атев, ще ти обясни за какво иде реч

# 6
# 7
  • Мнения: 2 032
Не точно, но има проблеми около валидността на такова придобиване.
Ама е скучно за обяснение, така че ще се въздържа.

# 8
  • Мнения: 2 388
По БТВ сега казаха, но аз, както винаги слушах с половин ухо.

# 9
  • Мнения: 494
Ооо,това е стара система!
Този вид лотария сега е доста често приложим в Испания. И то доста успешно. Дори наскоро гледах репортаж за две двойки немци,които месеци наред са се опитвали да си продадат луксозните вили в Испания,но безуспешно. Накрая са приложили тази система,като са продавали лотарийните билети точно за 99 евро. Но там юридически е разрешено. Докато за някои държави,не само организирането,а дори и участието е забранено. За България не знам,как стоят нещата! Аз не бих се пробвала!

# 10
  • София
  • Мнения: 2 430
Ооо,това е стара система!
Този вид лотария сега е доста често приложим в Испания. И то доста успешно. Дори наскоро гледах репортаж за две двойки немци,които месеци наред са се опитвали да си продадат луксозните вили в Испания,но безуспешно. Накрая са приложили тази система,като са продавали лотарийните билети точно за 99 евро. Но там юридически е разрешено. Докато за някои държави,не само организирането,а дори и участието е забранено. За България не знам,как стоят нещата! Аз не бих се пробвала!
Много гнила работа!
А въпросната томбола дали ще се проведе в присъствието на нотариус?
Малко като пирамида ми изглежда,защото в крайна сметка апартамента си е платен,но просто го плащат много наивници!

# 11
  • Мнения: 339
Тази томбола мнооооооого намирисва,ама не бил луд този който ядял баницата.........Много хора сигурно ще се вържат и ще участват.

Имаше случай в Австрия, не ми се рови в нета сега - семейство продаде за не знам си колко огромно имение като обяви томбола - много хора участват, един го печели, а събраните пари са изплатили имота. Хитро, но не знам дали е законно.
Този случай повлече крак и се юрнаха доста хора да го прилагат докато в един момент не стана на въпрос до колко е законно! Слушах по радиото, че са спрени такива томболи докато се реши проблема, но какво стана после и аз не съм се интересувала. НЕ бих участвала в подобно нещо, но аз и тото не играя Naughty

# 12
  • Мнения: 2 759
                       Представям си как продавам 349 билета, последния е в подставено лице, и разбира се точно той печели. Звучи много хубаво  Whistling.

# 13
  • Мнения: 4 585
Или обявявам 350 билета, всички мислят, че вероятността е 100/350%, а продавам 1000 билета и най-съзнателно провеждам лотарията, на един - честито.

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 197
Не, според нас не е никаква измама. Действай смело! Дано спечелиш! А ако искаш, изпрати само 50 евро на мен- така си на сигурна печалба 50Е.

Общи условия

Активация на акаунт