мен понеже ме похвалиха в темата за кавърмите  Grinning и аз съм радостна и щастлива (колко му трябва на човек Wink ), ми хрумна да похваля сама себе си с моята любима официална манджа, но сега я пускам отделно.......дано някой я оцени както пилешката кавърма Simple Smile .....това е майтап, не съм толкова надута Wink


"а сега ще ти предложа един мой любим специалитет, който правя за гости или за по-специални поводи:

пак бяло месо от пил.гърди се нарязва на хапки (колкото орех), но от предния ден се маринова в соев сос; хапките се овалват в брашно и се изпържват до златисто в малко мазнина (ако месото е много се пържи на порции), изважда се в нянякъв съд. в същата мазнина се изсипва 1 кофичка 250 гр. заквасена сметана, като се разтопи се добавя 1 ч.ч. прясно мляко и подправки: сол, повечко куркума да пожълтее хубаво соса и черен пипер. мръвките се връщат обратно в соса и се оставя само да клокнат за 2-3 мин. и понеже аз готвя малко на око, ако сосът стане гъст, естествено добавям още малко пр.мляко. гарнитурата е сварени карофи, сотирани с копър.
надявам се да ти хареса и тази рецепта - казва се "пиле по хавайски"."