За белите коси да поговорим

  • 1 102
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 877
Не че съм много побеляла,но като прокарам пръсти по косата си и виждам тук-там бели косми.Мислех,че няма да ме дразнят,но в действителност те се отличават по структура и дължина и не са ми приятни и аз ги отскубвам един по един.Ама майка ми каза,че така ще ми се появяват още повече  Thinking Някой да знае нещо по въпроса?

# 1
  • Мнения: 2 047
   И да ги скубеш и да не ги скубеш, пак ще се появяват и повече ще стават с времето  Laughing

  По принцип като са 1-2 е лесно, проблема е като са повече, Кофтито е, че и не винаги хващат боя. Много специфична структура имат наистина, умеят да стърчат, не са меки като останалата коса и т.н.

# 2
  • Мнения: 2 722
Според мен побеляването ни е генетично заложено от родителите,ако са побелели рано значи и теб това те чака.Сори

# 3
  • Мнения: 2 110
Аз също имам бели косми и то доста....ама нямам избор ! Както казва  Уни и да ги скубеш и да не ги скубеш нито ще се увеличат ,нито ще изчезнат ! Природа..ген ?! Чесно казано предпочитам бели косми пред сбръчкана кожа, ако това ще те успокой повече !Ето малко инфо !
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=323331.0

# 4
  • Мнения: 1 731
Ами и аз имам и то доста ,най-вече отпред .Боядисвам се през 10 дни иначе положението е зле. newsm78

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Ами появят ли се ,се очаква да се увеличат.Генетично е .
Да живят боите за коси.Все пак и това е решение. Hug Peace

# 6
  • Мнения: 5 659
Аз за това преминах към светло кафяв цвят на косата.Така не си личат толкова много белите косми,които при мен са доста.Боядисвам се всеки месец.Така,че не ги скуби ,а просто намери точната боя за твоята коса или си направи кичури!

# 7
  • Мнения: 410
Започнах да побелявам в подготвителен клас, сега съм на 33 и положението е трагично. Не ми образува комплекс някакъв, но адски ме затруднява с проклетото боядисване!!!
Някои тук се боядисват на 20 дни - това не е ли вредно за косата, мислех, че трябва да мине поне месец?
И как да намерим точната боя?! Всички се отмиват адски бързо, цветът става мижав и смотан, а бялата пътечка отдолу расте ли расте!
Снощи се боядисах с цв. т.кафяв-т.махагон на някаква италианска боя СЕЛЕКТИВ, изглежда много стабилна като цвят, но това предполага агресивност на самата боя, макар че на пипане косата ми не седи кой знае колко суха, а напротив.

# 8
  • Мнения: 5 659
То и аз не съм намерила за моята коса точната боя,все експерементирам с различни видове.Проблемът при мен,освен,че е доста прошарена,че ми е много суха косата и от някои бои става ужасна!

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Е,то се искат и грижи за косата.Аз примерно правя маска домашна поне веднъж седмично.И след измиване с шампоан слагам и готова по краищата. Peace
Иначе няма начин боята си е агресивна,но не може пък да ходим и побелели.Аз за сега нямам много,но ми се набиват в очите като ги видя. #2gunfire #2gunfire

# 10
  • Мнения: 1 324
Колко бързо побелява косата? Преди година и половина си намерих първият бял косъм. Сега имам три. Естествено ги подкастрям гадовете. След колко време горе-долу ще ми се наложи да започна да се боядисвам?

# 11
  • Мнения: 212
И аз рано започнах да намирам бели косъмчета, но баща ми е побелял рано, така че явно си е ген.Не ми се иска да се боядисвам, но ще трябва.Мисля да пробвам с кичури, защото с боята така или иначе ще си личи  Confused

# 12
  • Мнения: 1 877
Аз мисля кичури да си направя.Сякаш най-добре прикриват белите космадини.Ама за целта трябва да ми порасне още косата,че сега е късичка и няма да стои добре

# 13
  • Мнения: 14 486
Аз мисля кичури да си направя.Сякаш най-добре прикриват белите космадини.Ама за целта трябва да ми порасне още косата,че сега е късичка и няма да стои добре

с кичури и според мен е най-добре и не се налага всеки месец да се боядисваш. преди ги прикривах така, сега се боядисвах няколко пъти с кастинг и друга боя на лореал, ама голямо занимаване, пък и аз все не се харесвам с какъвто и цвят да съм.

# 14
  • Мнения: 306
И на мен през лятото започнаха да ми се повяват тук там бели косъмчета. Един ден с моята дъщеря се разхождаме и аз пак започнах да се оплаквам, че много ме ядосва и от нея е започнала да ми побелява косата. И тя тогава ми изтърси - "Кво ти пука бе мамо, тъкмо ще ти отива на белите дрехи с които ходиш през лятото"  Shocked Нямам думи.
Иначе аз за косата пия пчелен прашец, защото съм чувала че съдържа съставки, които предотвратяват раното побеляване на косата  newsm78  Още не съм се боядисвала.

Общи условия

Активация на акаунт