Въпрос за слинг към мамите с опит

  • 1 669
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 529
Дано не повтарям вече зададени въпроси, но от вчера най-накрая се сдобих със слинг (с халки) и имам няколко конкретни питанки:
1. В полегнала поза за новородено къде се пада долната ръчичка? Аз го разположих все едно е в поза за кърмене, леко странично и се притесних не се ли притиска така долната ръчичка?
2. Когато бебето е заспало в слинга как го сваляте от гърба си - заедно със слинга и така си остава да си спи или го измъквате от слинга по някакъв начин?
3. Когато излизате навън със слинга в зимно време, обличате  ли нещо допълнително на дребосъчето или разчитате на вашата телесна топлина и якето ви?

Мерси предварително и прекрасен ден от мен  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 110
За позата според мен детето си намира най-удобната по естествен път.
Когато бебето е заспало в слинга го свалям от гърба си , заедно със слинга и така го оставям да си спи .
Зимата задължително си има допълнително дрехи,все пак моята температура е 37 градуса, да топли го,но винаги ми се е струвала недостатъчна !

# 2
  • Мнения: 3 869
В полегнала поза съм го носила, но долната ръчичка беше притисната към мен, не под неговото тяло.
Когато спеше го свалях заедно със слинга и го доувивах в него, така спеше по-дълго.
Всъщност му слагам повече неща, когато майка ми го извежда с количка - по едно одеалце отгоре и отдолу, а иначе имам зимен слинг, доста плътен и с вата в средата, и с него не слагам повече дрехи и все си е топличък (дрехите са боди, блузка, панталонки, термочорапи и върху тах костмонавче)

# 3
  • Мнения: 1 167
Ето тук има видео инструкции за ползване на слинга ако това ще ти помогне..... http://www.wearyourbaby.com/Default.aspx?tabid=173

# 4
  • Мнения: 329
Искам да попитам от каква възраст е подходящо да се пускат крачетата отвън (както в кенгуру)? Моят слинг е тип шал, и досега го носех с крачетата вътре, но ми се струва, че вече му е тясно и неудобно така. В инструкциите на слинга обаче пише до три месечна възраст да е крачета вътре. Та има ли някаква причина за това или мога спокойно да ги пускам отвън?

# 5
  • София
  • Мнения: 388
Ръчичката е като при кърмене-пада се някъде под твоята и отива зад гърба ти (лелеее как го обясних  Embarassed). Като заспи го сваляш заедно със слинга и така го оставяш. Аз съмползвала и двата вида слинг (с халки и шал) и шала е много по-удобен.Можеш да си купиш няколко метра плат - излиза доста евтино,а самото поставяне е плашещо само първия път.

# 6
  • Мнения: 529
Rikk, аз крачетата от самото начало ги оставям да висят навън. Само че аз още го нося като в люлка и долния ръб на слинга минава точно през сгъвката на крачетата, все едно е гушнатт в ръце. Сега се замислям дали не е удобно да го нося поизправен или е рано  newsm78

Cveta3, благодаря ти. Аз също чувам, че този тип шал е по-удобен, но аз някак свикнах с халките и засега ще остана с него.

# 7
  • Мнения: 3 869
Носила съм моя в слинг с халки и крачетата навън от 2-рата седмица. Така му беше по-удобно; но винаги съм спазвала правилото крачетата да са сгънати като жабче - т.е. коленете, да са по-високо от дупето; също платът да поддържа добре гръбчето, раменцата и главата.
При шала също може да се постигне поза жабче, защого платът минава под двете коленца, трябва само да се придърпа малко.
Дори и сега гледам колената да са поне на на нивото на дупето, ако не и над него. Иначе след 4-тия месец съм го носила в шала с личе напред и тогава няма как да е в поза жабче с пуснати крачета, но пък може да се носи с крачетата вътре. Неодавна гледах един татко как носи в слин с халки 10-месечния си син. Детето беже седнало в слинга с крачета напречно на тялото на таткото и така си и заспа  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 387
ето ти малко снимки... http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11439878 , http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11439886 , http://www.snimka.bg/album.php?album_id=361428&pid=11439896
и аз крачета съм и ги слагала винаги отвън...слинга и минава малко под дупето...в youtube.com има много клипчета за слагане в слинг... а иначе в поза люлка даже успях и да я кърмя в центъра на София, без да се види нищо...както беше изправена я понаместих, точно в позата за кърмене, ръчичката под моята, към гърба ми... но в началото ми беше адски трудно...

# 9
  • Мнения: 4 555
В нашия случай долната ръчичка стоеше до главата, както е на третата снимка на lorini.
Когато е заспало, отхлабвам слинга и го свалям с бебето вътре.
Когато излизахме навън миналата зима и бебето беше 2-3-4 месечно, а температурата навън под нулата, го обличах с дрехите, с които стои вкъщи + шапка и одеало, а слинга върху моето яке. Дори така я топлех много и винаги като съм и пипала носа е бил топъл.
Но сега в тази жега няма нужда от такива мерки, аз Калина я пускам по боди навън последната седмица. Вярно, че малко странно ме гледат някои майки, но няма нужда да си сварявам детето.

# 10
  • Мнения: 529
Lorini, да си жива и здрава, много ми помогна   bouquet

# 11
  • Мнения: 387
Lorini, да си жива и здрава, много ми помогна   bouquet

 Hug много се радвам...

# 12
  • Мнения: 340
И аз имам въпрос за слинга. Как да нося едро бебе на 2 месеца - струва ми се, че най-добре ще е позата за новородено, но на него ще му е тясно - той е голям, а аз съм дребна и няма как да стане номера. А не ми се иска да го оставя половин час докато се разхождаме да си държи сам главата.

# 13
  • Мнения: 3 869
Бебе на 2 м. спокойно си държи главата само, още повече в слинга има възможност да я опре на майка си. Детето само ще се намести - може да си обърне главата в едната или другата посоко, или да си опре челото. На тази възраст външния свят не го интересува особено, та да се оглежда и да не налага да си държи главата дълго време.
Ако си дребна, слагай бебето максимално високо, така че главата му да дойде над гърдите ти; така тежестта ще се разпредели най-равномерно върху горната част на тялото ти и няма да ти тежи и да ти натоварва кръста.

# 14
  • Мнения: 55
да се възползвам от темата ако може-с какаво слинга е по добър от кенгуруто и само първият месец ли се ползва ?Така ясно е че бебчо се чувства удобно както гледам по снимките но удобно л ие и за мамата?И да не би кенгурото да не се ползва вече или вреди-Ами чакам бебе и като гледам всеки купува слинг  благодаря ви предварително и се извинявам ако въпроса ви се стори глупав не съм запозната по въпроса и незнам нищо по него

Общи условия

Активация на акаунт