Whirlpool...6 чувство?

  • 14 285
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 403
Има ли някой тази пералня
http://www.whirlpool.bg/app.cnt/whr/bg_BG/pageid/pgproddtl001/ca … d/11/prodid/46375
 Взехме си я преди 3-4 месеца, казвам ви все едно си купих трактор в къщата ми???
Ако я има някой моля да сподели дали е толкова шумна. На мен старата ми пералня Горене беше 100 пъти по тиха. Наскоро ходих на гости в едни приятели , те са с Аристон -- тя не се 4ува бе хора, неразбрах, 4е жената е пуснала пералнята. Мойта се 4ува 4ак в коридора на входа ми. Нормално ли е това нещо Tired

# 1
  • Мнения: 3 830
Не, не е нормално. А защо точно тая марка сте избрали?

Като взимам електроуреди, особено по-скъпи, гледам да са немска марка. Peace

# 2
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
И при мен това е най-неуспешната ми покупка.Модела е друг, като пере е тиха, но при центрофуга все едно излита самолет.Поръчала съм си шумоизлираща врата на помещението в което е.

# 3
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Ооо, Уърпуул са ужасни перални - шумни са и не перат особено добре. Имах такъв боклук с горно зареждане като този на снимката, не помня модела (заварено положение), сега обаче съм с Аристон и е хиляди пъти по-добре.

# 4
  • Мнения: 5 207
И моята е Уъпрпул. По-стар модел е, преди да излезе "Шесто чувство", и е с предно зареждане.
За моята казвам, че е като вършачка. Laughing При центрофуга издава тънък писък (мотора) и много често не балансира прането и бумти яко. Явно всички са такива шумни. Но пере много добре, ако избереш правилната програма, и плакне много добре.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 975
Когато си купувахме пералнята се бяхме спрели на 3-различни марки,една от които беше на Уърпуул.Консултанта в магазина с когото решихме да се посъветваме,ни обясни че Уърппул ги сглобявали в Румъния и изпълнението не било особено качествено,говореше нещо за уплътнения и тн.В крайна сметка си взехме Електролукс,доволна съм.А за шума,ако е при центрофуга,може да не е добре нивелирана.

# 6
  • Мнения: 1 632
Всичките ми познати които имат перални на тази марка, но с горно зареждане, се оплакват от адският шум, който вдига.
Аз имах с предно зареждане и бях много доволна!

# 7
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 562
Нямам Whirlpool, а Електролукс, но и тя си е шумничка. Безшумни перални има от почти всички марки, те са с инверторни /май така се пише/ мотори, но са по-скъпи.

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
кое от кое по-лаишко изказване  Crazy
ще са ви шумни, защото никой не се интересува, уреда с какъв по вид дв-л е.

, гледам да са немска марка. Peace

Немски марки - бол. Прпизводства - също Wink

# 9
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 562
кое от кое по-лаишко изказване  Crazy
ще са ви шумни, защото никой не се интересува, уреда с какъв по вид дв-л е.

, гледам да са немска марка. Peace

Немски марки - бол. Прпизводства - също Wink

Шани, аз се интересувах, но цената не ми хареса  Laughing

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
еми то няма 2 добри  Joy

# 11
  • Мнения: 3 830
кое от кое по-лаишко изказване  Crazy
ще са ви шумни, защото никой не се интересува, уреда с какъв по вид дв-л е.

, гледам да са немска марка. Peace

Немски марки - бол. Прпизводства - също Wink

Досега проблем с немска техника не съм имала!  Naughty

# 12
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Немска техника или немско производство, щото има разлика  Whistling

# 13
  • Мнения: 3 830
Немска техника. Произведена в Германия.

# 14
  • Мнения: 5 207
кое от кое по-лаишко изказване  Crazy
ще са ви шумни, защото никой не се интересува, уреда с какъв по вид дв-л е.

Няма как да е другояче, понеже тук не са събрани техници, и всеки си изказва субективното мнение.
Освен това, ако нямаш нищо против, шумът от електромотора не е най-силният шум, който една пералня може да издава. Даже той е най-малкият проблем.

Пералните с регулиране на оборотите, които нормалният българин може да си позволи, са с колекторен двигател, а той е шумен.
Можеш ли да отговориш на въпроса защо не е добре да се купува пералня с безшумен мотор (не колекторен) и регулиране на оборотите при състоянието на електроснабдяването в по-голямата част на България? Май при пикове и спадове на напрежението нещо в електрониката изгаряло, а?

Общи условия

Активация на акаунт