Великденска тема

  • 758
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 717
В множеството битовизми, за които се споменава в повечето теми тук, реших да отклоня стрелката малко и да Ви поканя да споделите всичко, относно този хубав християнски празник. Та, кажете за яйцата, козунаците, украсите, традициите и всичко, което се сетите. Иска ми се да направя тази година един по-различен Великден, тъй като и малкото ми детенце порасна дотолкова, че да разбере и да се порадва и тя на празничната атмосфера. Вие сте.... Hug

# 1
  • Мнения: 4 300
Аз не съм религиозна, но обичам празниците заради суетнята, украсата, приготовленията.
Всяка година купувам по нещо ново и допълвам миналогодишната украса. Последния път правих великднско дърво- в една ваза с изкуствена трева сложих няколко събрани от парка клонки, на които закачих картонени яйца. Имам великденски заек и разни дребни фигурки на пилета, кошничка за яйца. Тази година взех едни весели малки калинки и филцови цветенца, още не съм решила къде ще ги сложа. Имам и пролетен венец за входната врата.
Следя много внимателно великденските теми в Готварския, правя поне 3-4 различни козунака.
И разбира се, боядисването на яйца. Станаха страхотни с желатин миналата година, така че определено ще направя пак. Ако не ми треперят ръцете от козунаците ще се пробвам и с рисуване  Laughing.
А, имам и три издухани яйца от по миналата година, на пръчици, които забивам в саксиите.

# 2
  • Мнения: 589
 А кога е Великден тази година? newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 717
Великден и на 18 срещу 19 април.
Рокси, чудесни идеи. Аз например, облепям прозорците и вратите с едни лепенки, които са от някакъв вид силикон и много лесно се свалят и слагат отново. Красиви са - шарени, изпъстрени и нарисувани с много ярки цветове. Идеята с вазата е готина, нещо подобно се научих от мойта леля, а именно да връзвам кухи нарисувани яйца на саксийно дръвче. Peace Иначе, и аз меся козунаци и боядисвам яйца. Peace

Общи условия

Активация на акаунт