Течност за пране-въпрос

  • 5 503
  • 33
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 146
Здравейте.Купих за първи път течност за пране( рекс).Интересува ме къде сипвате течността-в отделението за прах,в отделението за белина или омекотител.Прала съм един път само с течността и я сипах в отделението за прах,но тя веднага изтече вътре.

# 1
  • Мнения: 1 632
Аз го слагах в пералнята направо!

# 2
  • Мнения: 4 187
Сипвам в чашката и слагам вътре в барабана. Слагала съм и в отделението за прах, но следя кога ще пусне вода там, наливам тогава.

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
извинете за лаишкия въпрос, но това различно ли е от течен "прах за пране"?

# 4
  • София
  • Мнения: 146
Благодаря ви за бързите отговори.Следващия път слагам мерителната чашка в барабана и толкоз. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 305
Не не е различно, Лабрадор, същото е.

И не виждам проблем да изтича вътре в пералнята преди да се пусне водата.
Дали ще се сложи с капачката вътре или по друг начин - крайният резултат е все един и същ.
Все пак още на първия оборот на пералнята и капачката се излива.  Wink

# 6
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
че пералнята няма ли отделение за течен препарат  newsm78

# 7
  • Мнения: 1 305
Моята специално има.
Там се слага или препарат за предпране, когато програмата включва такова, или препарат за петна (или белина), който обикновено е течен. При пускането на пералнята се пълни последователно през двете отделения - за течен и за препарат на прах. Не съм сигурна дали това става при всички програми обаче, трябва да проверя. Моята пералня е на повече от 6 години, тогава течните препарати още не бяха популярни, да не кажа, че изобщо ги нямаше.

# 8
  • Мнения: 4 187
И моята има за предпране, но и през ума не ми е минало, че там трябва да слагам течния препарат  Crazy. Много съм зле  ooooh!.

# 9
  • Мнения: 5 207
И моята има за предпране, но и през ума не ми е минало, че там трябва да слагам течния препарат  Crazy. Много съм зле  ooooh!.

Напротив, не си зле. Не трябва в отделението за предпране да се слага течен препарат, защото ако програмата не е с предпране от там изобщо не тече вода. Или в отделението за основното пране се сипва или в чашката и в барабана.
Не се сипва и в отделението за омекотител, ако на някой му дойде случайно на ума подобно нещо.

# 10
  • Мнения: 3 830
Сипвам в отделението, където слагам и праха. Разлика няма. Peace

# 11
  • Варна
  • Мнения: 975
От няколко години използвам течен препарат,винаги съм го слагала в отделението за прах преди старта на програмата.Не съм правила експерименти да го сипя в барабана.Би трябвало  на самия препарат да си има инструкция за употреба.ЧЕТЕТЕ ЕТИКЕТИТЕ.

# 12
  • Мнения: 721
точно това правим ,има го показано и на картинка на някои .пералня с отв.барабан и една ръчичка която поставя чашката с перилен препарат

# 13
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Сипвам в отделението, където слагам и праха. Разлика няма. Peace
В упътването на моята пералня пише, течния препарат да се слага в отделението за прах.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 680
И аз сипвам в отделението за праха  Peace

Общи условия

Активация на акаунт