По колко пъти на ден АМ за 5-месечно незахранено бебе?

  • 2 303
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 817
Здравейте! Искам да ме посъветвате по колко пъти на ден 5-месечното ми бебе трябва да приема АМ. Все още не съм я захранила, ще изчакам още малко. По принцип се храни по 5 пъти на ден и яде около 170-190 мл., но все по-често пропуска последното хранене. Нормално ли е това? Има ли проблем да се храни само 4 пъти на ден само с АМ?
Благодаря предварително на всички за отговорите!

# 1
  • Временно
  • Мнения: 788
На 5 месеца моята бебка имаше 5 хранения,но с кърма.Понеже я хранех с изцедена кърма,знам какво количество поемаше-около 150мл на хранене.
Но АМ е доста по-засищащо,така че предполагам е нормално да има 4 хранения.Води се по бебето,то само си показва от колко храна има нужда.
Peace

# 2
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
На 5 месеца ядеше по 5 пъти на ден, но количеството АМ беше по-малко, пък и беше захранен.

# 3
  • Мнения: 1 512
Ами бебето ти само си показва по колко храна му е необходима като брой и часове,така че слушай него.На вашата възраст я хранех 5 пъти на ден с 150 мл.АМ като на обяд давах по малко пюре ( започнах да захранвам)

# 4
  • Мнения: 4 335
По колкото иска.На тази вьзраст синьт ми ядеше по 5 пьти АМ,но понякога пропущаше хранене,а е имало случей и по 6 пьти да иска.

# 5
  • България
  • Мнения: 457
На 5 месеца синът ми беше на 5 хранения с АМ-180-200 мл.

# 6
  • Мнения: 1 372
На тази възраст дъщеря ми беше на 5 хранения с АМ по 180 мл. Смятам че не е проблем да се храни 4 пъти, но вероятно няма да има голяма разлика в "кантара" при следващата консултация.

# 7
  • Мнения: 1 080
Мисля, че трябва да се събират по 900 мл. мляко на ден - горе - долу.

# 8
  • Мнения: 189
Ние сме на вашата възраст почти,случва се бебе да не ще да яде каша и пюре в един ден и съответно е само на АМ-3пъти по 180 и 2 по 160/защото иначе спред мен идва много/.Но и тя пропуска хранене понякога.Ето сега трябваше да яде в 18часа,сега вече е почти 20,а тя спи-аз няма да я събудя.

# 9
  • Мнения: 9 973
150-180мл.

# 10
  • Мнения: 344
На пет месеца мъника ядеше 180грама пет пъти на ден.Но при всяко дете е индивидуално-може храненията да са шест , пет или четири.Води се по детето - то ще ти покаже.

# 11
  • Мнения: 44
И ние сме  на вашата възраст и яде по пет пти наден по 150мл.От една седмица започнах да я захранвам с малко картофено пюре.

# 12
  • Мнения: 2 960
Синът ми пиеше по 5 пъти на ден АМ на Хипп.-около 180 мл.

# 13
  • Мнения: 1 669
5 пъти по 150-170 мл мляко. Peace Аз захраних малко след петия месец.

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Да, нормално е да се храни понякога и по 4 пъти.Щом детето е кротко и спокойно, значи е сито.Синът ми също понякога пропускаше хранене, но обикновено се хранеше 5 пъти по 210мл.

Общи условия

Активация на акаунт