Хубава работа.....ама българска

  • 4 157
  • 80
  •   1
Отговори
Ох, не знам откъде да започна, всъщност, тази промяна би трябвало да е "за хубаво", но се оказа "таралеж в гащи".

От няколко седмици в квартала ни - почти идеален център на София- текат ремонтни работи, поставят се колчета, които да пречат на колите да се качват по тротоарите на "рибя кост" . Дотук добре. Празни тротоари, свободно.....обаче те почнаха да се нанизват на гердани от двете страни на улиците , покрай тротоарите, и мисията пак е невъзможна!!!! Тази вечер нямаше къде да спрем след седмично пазаруване да разтоварим и пренесохме на ръце 4 чанти почти на 50 метра!!! Добре.....ми ако се касае за болен??? За дете???? Направи ни впечатление, че боклукът на едната улица въобще не беше взет, явно колите не са могли да минат. А не ми се мисли какво би станало, ако се наложи линейка да спре пред вход по спешност.



Та....то хубаво идват избори и се гледа да се регистрира дейност, ама да бяха първо помислили за паркинги!!! За някакво ограничение ли, шо ли, и аз не знам. Вярвайте ми, идеше ми да вдигна телефона и да звънна на някоя ТВ да дойде и снима като как, аджеба, е решен проблема. Ами.....много просто.....като кучето на нивата. Tired

# 1
  • Мнения: X
Това и мен много ме дразни по две причини.Първата е,че не се съблюдава от контр. органи да не се спира на платното,с което се затруднява движението на останалите превозни средства.Второ,пешеходците пак си вървят по улицата,но не и на празния тротоар/винаги ми е било чудно защо го правят/ и се пречкат и те #Cussing out.В крайна сметка-ползата е нулева.Във Варна преди време направиха промени в движението с цел мн. улици да станат еднопосочни,но двулентови в едната посока.Сега пак всеки спира или паркира в едната лента,никой не му издърпва ушите за това и улицата си е пак с едно платно,само дето вече е еднопосочна, а преди поне колите си вървяха и в двете посоки.

# 2
  • Мнения: 4 300
Mда, хем ни пречат паркиралите по тротоарите, хем искаме ние да паркираме там Laughing.

По въпроса- всеки да си прави сметката къде и как ще живее. Тея, дето сме си купили гараж, да не сме по прости Wink.
Възпитаните хора се съобразяват с правилата. Ако се касае за болен човек линейката е със специален режим на движение.

# 3
  • Мнения: 4 916
И аз съм с кола, но смятам, че е по-добре с колчетата по ръба на тротоарите. Откакто са набили такива колчета в нашия квартал, вече може да се ходи по тротоарите.

# 4
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Ела да видиш какво е пред нас...вече 8 години.  ooooh!

# 5
  • Мнения: 46 437
За това се мисли преди да си вземеш кола, не след това.

Спираш на първото най-близко място, а самото разстояние е относително.

Държавата не е виновна затова, че нородът е решил да има по 3 коли в семейството.

П.П. А какво се прави с болните, които живеят на 5-6 етаж без асансьор? Общината ли се грижи и за тези неща?

# 6
  • Мнения: 353
На мен вече София ми прилича на един голяяям паркинг... Ние имаме гараж, но не е лесно да се ползва, впредвид спрелите коли отпред, има знаци и пак ги дебна, ако видя че някой спира го моля да се премести. Днес в Лозенец почнаха да товарят боклука - направиха задръстване на улицата и си навлякоха гнева на шофьорите, но събраха и около кофите всичко.

# 7
Mда, хем ни пречат паркиралите по тротоарите, хем искаме ние да паркираме там Laughing.

По въпроса- всеки да си прави сметката къде и как ще живее. Тея, дето сме си купили гараж, да не сме по прости Wink.
Възпитаните хора се съобразяват с правилата. Ако се касае за болен човек линейката е със специален режим на движение.
Само за статистиката - ела и си купи.....гараж в центъра. Mr. Green То такива НЯМА, защото кооперациите са 90 % БЕЗ ГАРАЖИ.
Въпреки всичко, за колата успях да намеря гараж и му плащам по 100 ЛЕВА НАЕМ на месец. От години. А тук се касаеше просто за едно спиране за разтоварване, по дяволите!!!

Не се сърди - моля, не ми говори за мислене преди и след . Знаеш ли колко коли с НЕсофийска регистрация има паркирани пред входовете??? Те да не би да са мислили, а и да не би да плащат за паркиране??

Проблемът е много по-дълбок и сериозен, но явно не желаете да го разберете.

# 8
  • Мнения: 804
Много ми е странно как за някои хора никога няма сгода. Коли на тротоара - мрън, коли на платното - пак мрън. Ще рече човек, че сте пренесли "седмичния си пазар" през три квартала. Ами София вече не е удобно място за живеене - това е!

ПП: Гараж в центъра за 100 лева наем! Вие сте ужасни късметлии, ако се откажете пиши ми на лични.  Joy Joy Joy

# 9
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Хммм, пак провинциалистите са виновни. Знаех си аз Whistling

# 10
Бабилия, от моите скромни познания знам, че мястото на спрелите коли НЕ Е по платното.
Знаеш ли, че вчера едната просто плачеше да и бъде отнесено страничното огледало. После пък ще има мрънкане от некоя мамичка тук, че ох, видите лиии, вандали са и окепазили колата. А то НЯМА КАК 3 коли да се разминат - една отляво, една отдясно, ние-по средата, тоест, дето ТРЯБВА да си бъде.

За гаражааа, може и да съм позабравила цената, аз знаех последно за 100, ма сега може мъжът ми да плаща и повече. Ааааа, забравих да допълня-и второто ни превозно средство е НА ПАРКИНГ.


Тоест, виждате ли откъде иде проблемът? Че няма ГОЛЕМИ паркинги и ясни правила за паркиране. И това е задължение НА ОБЩИНАТА.
(пък ако вие смятате друго .....)


Хммм, пак провинциалистите са виновни. Знаех си аз Whistling
Знаех си аз, че някой ше се хване и на това. Whistling Whistling

# 11
  • Мнения: 4 300
Мисля, че разсъжденията ти са изцяло погрешни. Първото нещо, което научих в университета беше, че човешките желания са неограничени, а ресурсите-да. Всеки иска нещо- един паркове, друг паркинги, трети стадион, четвърти - гараж, пети да не прави и 5 крачки пеша. ОК, общество сме, различни хора, различни желания. Но всичко това НЯМА начин да бъде изпълнено едновременно, просто няма. Затова се определят едни правила и всички ТРЯБВА да ги спазват.
Като нямаш пари за гараж в центъра иди да живееш в Люлин. Или в ПЕрник. Или в МАлко Търново. Или в Ню Йорк. Или ходи пеша. Аз ли съм виновна, че ТИ ми нарушаваш правото да вървя по тротоара, защото ТИ нямаш пари за гараж? Всички нови кооперации в центъра имат подземни гаражи, купуваш си апартамент там и си живееш като царица, хем в центъра, хем с гараж.
Защото заради ей такива онеправдани има спрели коли по платното ( дори там, където не е разрешено, защото според Закона има места, където Е) и аз трябва да точа врат като мисирка, за да не им отнеса огледалата. Не мога да си мина с детската количка по тротара, понеже някой е имал по належащата нужда да паркира там. Заради пак тея, крайно нуждаещи се, не мога да изкарам колата от служебния паркинг, за който плащаме маса пари. И пак заради тях паякът дори не може да влезе в уличката, да вдигне нарушителя, тъй като запушват входа откъм главната улица. И пак заради тях ако не дай си боже някой има нужда от линейка, тя няма да може да спре ( ако случайно преди това е успяла да се възползва от бус лентата да кажем, понеже и там, макар че ОБщината се е потрудила да я очертае и предвиди, някой крайно нуждаещ се човечец бичи със 70 км/ч).

П.С. И следвашия път като ти се наложи да посетиш някой друг град в Родината ти, хубаво си помисли дали да тръгваш с колата, че може да заемеш мястото на некой провинциалист на провинциалния тротоар. А те както се знае не са толкова префинени и възпитани като столичаните и може да ти се случи случка.

# 12
  • Мнения: 2
Гостенке, това българска работа, в смисъла, който влагаш  го кажи основно на себе си.!

# 13
Такаааа....явно имате навика да чете по диагонал и то само това, което ви изнася.

Рокси-дългият ти постинг показва ТОЧНО ТОВА. И, моля, не ме пращай дето и да било. Има един ББ, дето ги развива тези теории, достатъчен е. Stop

Писах вече няколко пъти , ЧЕ СИ ПАРКИРАМ ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА на ПЛАТЕНИ за целта места!!! Мисълта ми беше друга, но вече няма значение.

Моля модератор да сложи катанеца.

# 14
  • Мнения: 4 916
Айде сега, не ти харесаха отговорите и да слагаме катанеца.
Темата си заслужава да бъде продължена.

Общи условия

Активация на акаунт