Какво АМ да дам на 8 месечно кърмено бебе

  • 676
  • 7
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 152
Здравейте мами,
ние с моята щерка се кърмим успешно вече 8,5 месеца. След седмица ми се налага да отсъствам от вкъщи за два дни. Не знам дали ще иска да пие размразена кърма и по тази причина искам да се подсигуря, като й взема някакво подходящо АМ. Малката не е пила никакво АМ досега и изобщо нямам представа какво да й купя. Вие какво ще ме посъветвате? Тя не е правила алергии досега от нищо, но все пак се притеснявам. Благодаря Ви предварително.

# 1
  • Мнения: 1 372
Не се притеснявай.
Аз смятам че размразената кърма ще е по- близка до вкуса който познава отколкото АМ и в крайна сметка ще предпочете кърмата, но за твое спокойствие и вземи и АМ. Консултирай се с педиатъра ти. Той какво препоръчва и кое мляко предпочита?
Иначе всяко е не по- малко подходящо. Взема се номер 1 въпреки че детето е на възраст за номер 2.
А по-специално за дъщеря си ползвам Аптамил. От всичко изчетено и консултации с множество педиатри в чужбина и България останах с убеждението, че това е най - доброто което се предлага на българският пазар за момента.

# 2
  • Мнения: 27 524
Аз смятам че размразената кърма ще е по- близка до вкуса който познава отколкото АМ и в крайна сметка ще предпочете кърмата, но за твое спокойствие и вземи и АМ.
Взема се номер 1 въпреки че детето е на възраст за номер 2.

 Peace

И аз съм за Аптамил  Simple Smile

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
А знае ли изобщо как да пие от шише?Повечето кърмени бебета,нехранени от шише отказват категорчино и шишето,и вкуса на АМ.Особено като по -големи.Няма особено значение какво АМ ще избереш,те са горе-долу сходни на вкус,но задължително я пробвай с шишето и млякото преди да тръгнеш,пробвай я и с размразената кърма.Давай по малко няколко поредни дни,дай й време да свикне.В противен случай може да се случи така,че ти ще си на далеч,а малката няма да иска да яде нищо.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 152
Dogma Probe, благодаря ти за отговора. Да, пила е от шише, но само изцедена същия ден кърма. Трябва да пробвам наистина преди да тръгна. И на мен ми препоръчаха Аптамил, но все пак ще се консултирам и с педиатърката. А какво шише да използвам? За новородено или с повече дупки на биберона? Защото се притеснявам, че ако тече прекалено бързо ще се дави. Все пак кърмата тече трудно.
А някой ползвал ли е Лактана Био? Чувала съм хубави неща за него, но ако някой има личен опит,моля да сподели.

Последна редакция: чт, 19 мар 2009, 09:37 от kris_iv

# 5
  • София
  • Мнения: 15 198
Не съм пробвала с Лактана Био, защото по времето на Иво това мляко още не се предлагаше на нашия пазар.
Ако сега трябва да избера АМ, бих се спряла на него.

# 6
  • Мнения: 1 062
И ние сме на Аптамил.
Месец сме по големи от Вас, но от повече от два месеца пие с биберон тройка на Tommee Tippee.

За други шишета нямам идея, защото отначалото ползвахме тези.
Ако се притесняваш да не се дави вземи предходен размер биберони, от тези които отговарят на възрастта й и пробвай с кой ще е най добре - независимо от марката шишета.

# 7
  • Мнения: 814
Lactana bio  Peace.
Дано да не те шокирам, обаче синът ми продължава да си го иска и след 3-тата годинка (яде и нормално мляко, разбира се) и аз не смятам да го спирам.

Общи условия

Активация на акаунт