Първа група в детската,а вече му пишат забележки

  • 4 103
  • 53
  •   1
Отговори
Здравейте,момичета.Синът ми е първа група,на 3г. и 10месеца е,не е ходил на ясла никога.Отскоро забелязвам,че госпожата,по-точно,само едната,постоянно му пише"забележки" в тетрадката.Посланията са"Не внимаваш","Драскаш","Отказа да работи" и други подобни.Когато я питам как е,казва,че всичко е наред,но вече не знам...Спроед вас имам ли повод за притеснение?Вкъщи рисува,занимавам се с него,енергично и контактно дете е.Извинявам се,ако звуча малко хаотично,но се притесних вече.Лек ден на всички   bouquet

# 1
  • Мнения: 11 898
Аз съм изключително изненадана, че в І група имат такива тетрадки.Това съответства ли на някакъв правилник или е приумица на детската градина?Много странно.
Моят син също е І група , не съм чувала подобно нещо.
А иначе, ако има проблеми най-добре проведи по- задълбочен разговор с учителката и поискай от нея съвет.
И все пак не мога да приема такива писмени забележки за малки деца.Не съм специалист, но не го приемам.Не и в този вид.

Р.С. И какво означава "Драскаш".На тази възраст не може да се очаква, че всяко дете ще рисува съвършено.

# 2
  • Мнения: 2 110
Абсолютно ,какво означава на 3г. дете ,да написшеш забележка "драскаш "?!
Аз бих си поговорила по-сериозно с тази госпожа !

# 3
Значи,първият път е отказал да рисува,защото е плакал за мен.Вторият път беше оцветил една гъбка в синьо,вместо в червено и му беше написала"Не внимаваш!"-във 2л.,ед.ч.,все едно,че ще вземе да го прочете.Най-ме е яд,че като ходя да го взимам,казва,че всичко е наред,а продължава да му пише тези безмислици,вместо да поговори с мен и да каже,например"Рисувайте повече"или нещо от сорта.Вие как бихте постъпили на мое място?Въпросната госпожа не поздравява даже родителите,което на всички ни направи адски лошо впечатление.

# 4
  • София
  • Мнения: 7 023
И моят син е в І-ва група, непонятно ми е изобщо какви са тези забележки  newsm78. Бъди инициативна и ти повдигни въпроса за забележките пред учителката, това със забележките нейна идея ли е?

# 5
Нямам представа дали е нейна идея.Дали има и други със забележки,като моя син newsm78

# 6
  • Мнения: 4 511
.Вторият път беше оцветил една гъбка в синьо,вместо в червено
Close  Close  Close Аман от ограничения и догми!!! Че какво като е нарисувал синя гъбка? Синя му харесвала, синя оцветил! Кажи на учителката, че детето е творческа личност и си рисува гъбките, както си иска. И тя колко червени гъби е виждала в живота си? Повечето са бели и кафеви. Пфуууу, че се ядосах!  Crossing Arms

# 7
Да,и аз бях побесняла.Той наистина сам си преценява и внимателно си подбира цветовете.Явно на нея не й харесва,че нещата не се развиват по план Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 7 023
Dida, извини ме за въпроса, но в кой град е тази детска градина?

# 9
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
ЗА мен е някаква измишльотина това от госпожата (най- вероятно). Изумена съм направо. Shocked
Аз бих говорила с директорката, след разговор с въпросната госпожа.

# 10
Dida, извини ме за въпроса, но в кой град е тази детска градина?
buni,в град София се намира,община Сердика

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
.Вторият път беше оцветил една гъбка в синьо,вместо в червено
Close  Close  Close Аман от ограничения и догми!!! Че какво като е нарисувал синя гъбка? Синя му харесвала, синя оцветил! Кажи на учителката, че детето е творческа личност и си рисува гъбките, както си иска. И тя колко червени гъби е виждала в живота си? Повечето са бели и кафеви. Пфуууу, че се ядосах!  Crossing Arms
ох, и аз побеснях #Cussing out
важното е детето да рисува и да изразява себе си,не какъв цвят рисува...ужасссссс

# 12
  • Мнения: 3 804
Аз щях да си поговоря с госпожата-как става така,че хем  му пише забележки-хем после всичко било наред.А идеята за тетрадки за такива малки деца Sick

# 13
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 956
Аз също съм много учудена каква е тази тетрадка за забележки на тези малки дечица. newsm78
Тази тетрадка къде стой ,че вие ги четете тези неща?

# 14
Момичета,по"Моливко" и "Ръка за ръка" работят.Учебните помагала ги изнасят върху шкафчетата им.

Общи условия

Активация на акаунт