Ин Витро матурация ?

  • 5 333
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 284
Днес чух за този нов метод ин витро и бих желала, ако някой има по подробна информация, да сподели

# 1
  • Мнения: 4 017
Ако си гледала "Часът на мама", там беше представена най-актуална информация.
Допълнително може да прочетеш и в сайта на клиниката д-р Владимиров.

Последна редакция: ср, 18 мар 2009, 11:29 от blueeyes

# 2
  • Мнения: 284
Гледа но много малко
Нека ако има някой минал такава процедура при Владимиров да пише

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
Тук има няколко момичета минали през този метод,дано се включат.Това е съвсем нов Инвитро метод ,при който чрез пункция се изваждат неузрелите още яйцеклетки и растат в изкуствена среда.Метода е доста по-щадящ за жената,тъй като почти не се използват хормонални препарати.Все пак обаче  не при  всяка жена е подходящ ,това решава лекарят.За момента се прилага само при Владимиров.Както разбра има 7 родени бебета и още 6 са на път  Peace

# 4
  • Мнения: 284
Чудех се дали се прилага повече при двойки с мъжки или женски фактор  newsm78
Аз съм за ИКСИ но ме интересува дали мога до се насоча към матурация - при нас е мъжки фактор

# 5
  • Мнения: 3 294
Здравей , аз правих ин витро матурация при д-р Владимиров миналото лято  . При нас проблема беше комплексен , имахме малко нарушение в спермограмата , а при мен остра поликистоза на яйчниците и една запушена тръба . Док ни препоръча да пробваме по този метод , тъй като при мен шанса да се получи хиперстимулация беше много голям . Първо пих противозачатъчни два месеца за да се изчистят яйчниците ми от кистичките и след това първия ден на менструацията бях на преглед . През два дни док ме наблюдаваше как растат фоликулите / говоря в множествено число тъй като при мен тръгват много фоликули заради ПКЯ / и ми изписаха Гонал ф 150 единици/дневно за 5 дни , през тези 5 дни бях всеки ден на ехограф и изследвания на хормони . Като приключих с Гонал-а след два дни ми беше пункцията , вечерта преди пункцията прегнил 10000Е . Резултата беше 10 яйцеклетки , отгледаха ги два дни мисля  newsm78 и после ги оплодиха , резултата беше 9 оплодени и накрая 6 добре развити , трансфера беше два дни след оплождането / 3 ембриона ми бяха върнати / През цялото време на процедурата можех да разчитам на док , много добре се отнасяха в клиниката всички с нас . За съжаление резултата беше отрицателен кръвен тест , но аз съм доволна от клиниката и персонала и им благодаря за отношението  Hug  bouquet

# 6
  • Мнения: 395
Линк към цялото предаване http://www.btv.bg/videos/broadcast_video.pcgi?section_id=209&video_id=12540
И аз съм много впечатлена и ще се радвам да прочета повече мнения на жени преминали през процедурата.
Успех на всички които им предстои матурация.  Hug

# 7
  • Мнения: 65
В Пловдив също правят ин витро матурация.Аз започнах стимулация,но се разболях и спряхме .Сега лекарят ми предложи да опитаме с матурация,наистина било по-щадящо,но незнам дали е приложима във всички случаи.

# 8
  • Мнения: 5
В коя клиника в Пловдив правят ин витро матурация? Знаех, че само в клиниката на др. Владимиров се прилага?!
Наистина би било много добре да се развива тази технология ...

# 9
  • Мнения: 65
В "Селена"д-р Ставрев прилага този метод.

# 10
  • Мнения: 105
Има ли момичета , които в момента се подготвят или са в процедура по инвитро матурация, за да си споделяме опит и да си даваме кураж?

Общи условия

Активация на акаунт