Моля за съвет-бременност и работа

  • 2 349
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
Здравейте момичета! Искам да помоля зя съвет,бременна съм още съвсем в началото в 4г.с.,Предложиха ми работа в частна детска градина, в група на 2-3 годишни деца като помощник учител,притеснява ме че трябва да помагам на децата да се качват и слизат от двуетажните креватчета;да мия с тези специялните препарати който ползват в детските градини;притеснява ме че децата боледуват доста а знам,че точно сега трябва да се пазя от боледуване.Вече ходих за да видя за какво става въпрос,видях че водят деца който са с кашлица,дават сиропите и другите илачи на госпожите и там ги лекуват.Моля да ме посъветвате как да постъпя?градината ще е от края на май ваканция,става въпрос за 2 месеца работа.Ще се радвам да ми помогнете,за което ще съм ви благодарна Hug

Усмихнат ден на всички Wink

# 1
  • Мнения: 616
Здравей първо честито желая ти лека бременност   bouquet

Според мен не е най-подходящото място при това положение. Наистина децата често боледуват, никак не е добре това че ще трябва да вдигаш децата постоянно. Принципно за една нормално протичаща бременност може да няма проблем, но все пак аз не бих рискувала.

Желая ти късмет каквото и да решиш и разбира се здраво бебче   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 292
Привет, най-добре се посъветвай с гинеколога си.
От една страна това може да е нова възможност, а от друга това са най-критичните седмици за оформяне на органите на бебето. За препаратите специално знам, че трябва да се избягват колкото може повече. Не подценявай и риска от заразни болести, които в детските градини са често срещани, а могат да доведат до малформации на плода. Вярно, че може да се случи, за тези два месеца нито едно дете да не се разболее, но не мисля ,че си заслужава риска. Решението е твое, но все пак се посъветвай и с АГ.

Порови и тук във форума.
 
и тук
http://bremennost.start.bg/

Лека бременност ти пожелавам!

# 3
  • Мнения: 141
Здравей и от мен и честита бременност!
Аз на твое място не бих рискувала, но все пак ти се познаваш по-добре- дали си податлива на често разболяване, издържаш ли на по-тежка работа,защото според мен няма да ти е лесно в детска градина с 2-3 год.деца дори и за 2 месеца! Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 44 017
Аз не бих се и замисляла на твое място......
Категорично бих отказала.

# 5
  • софия
  • Мнения: 2 140
Моят съвет е да не приемаш тази работа.Сега си в най-рисковия период.
И е хубаво да не рискуваш.Лека и спокойна бременност ти пожелавам! Peace

# 6
  • Мнения: 1 558
Не мисля,че е много удачно NaughtyДори и да изключим заболяванията(все пак в края на м.май не се разболяват толкова),не трябва да вдигаш тежко.А 2-3 год деца тежат над 15кг

# 7
  • Мнения: 153
Откажи се от работата и гледай да сте добре с бебчо Peace

# 8
  • Мнения: 9 814
Не бих приела такава работа.
Не е само до това, че трябва да се помага на децата, другият проблем е, че те и често боледуват.

# 9
  • Мнения: 3 372
По-добре не приемай работата Peace

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз бих отказала.Не бих рискувала изобщо.И вдигането на тежко и препаратитеи болестите....не бих подложила себе си и бебето на излишен риск...

# 11
  • Мнения: 2 270
Първо Честито!  bouquet
Аз също бих отказала подобна работа! Peace

# 12
  • Мнения: 1 187
Първо Честито!  bouquet
Аз също бих отказала подобна работа! Peace
Не мисля, че някой ще е на друго мнение.

# 13
  • Мнения: 444
Другите майчета са ти казали всичко! Според мен рисковете са неоправдани. Аз например изкарах варицела без да съм имала толкова пряк контакт с деца и не мога да си представя сама да рискувам. Лека бременност ти желая! Hug

# 14
  • Мнения: 53
Благодаря ви много момичета Hug и аз мислех че не е много удачно но имах нужда от съвета на опитни или по знаещи хора от мен,каквито сте вие Hug все пак това ми е първа бременност,благодаря ви за топлите пожелания дано е лека и безпроблемна Praynig Благодаря ви  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт