Псевдокруп?

  • 3 426
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 166
Здравейте д-р Слънчева,

преди известно време 8-годишният ми син се събуди с изключително затрудено дишане. В интерес на истината успя да поеме въздух едва когато го изправих да седне. Но пък му беше трудно да издиша. Беше изгубил изцяло гласа си. В бърза помощ го оставиха на кислород за 40 минути, биха мускулно Дексаметазон и после направиха инхалация с Вентолин, при което детето се подобри видимо. На сутринта нямаше и спомен от случката освен лека кашлица. Докторът в Бърза помощ каза,че това е бронхоспазъм, а личната ни лекарка каза, че е псевдокруп според описаните симптоми.
Въпросът ми е следният - как трябва да се регира в такава ситуация? Как мога да окажа първa помощ, защото положението наистина изглеждаше страшно. Детето пристигна в Бърза помощ с невероятно учестен пулс, дължащ се според лекарите на това,че сърцето и дробчетата са получавали малко кислород. Каk мога да предотвратя подобна случка отново? И още един въпрос - това, че се е случило веднъж, означава ли че непременно ще се случи пак?

П.С. Синът ми по принцип прави жестоки кашлици на алергична основа - според лекарите прави алергии към самия вирус. Но подобно нещо /Псевдокруп/ досега не му се е случвало, още повече че тази година  тези кашлици значително се разредиха.

Благодаря предварително!



# 1
  • Мнения: 5 760
Педиатърът е прав- това е ларингоспазъм или псевдокруп. В такива състояния или влизате с детето в банята и пускате гореща вода да се образува пара или излизате навън на по-студен въздух. И в двата случая острия спазъм се преудолява, а след това е добре да се правят инхалации с физиологичен р-р през 3 часа. Причината е вирусна инфекция.

# 2
  • Мнения: 3 166
Много ви благодаря, д-р Слънчева!   bouquet bouquet   bouquet

Но не разбрах това, че се е случило веднъж означава ли, че и друг път ще реагира така на вирусни инфекции?


# 3
  • Мнения: 5 760
Не задължително , но е възможно.

Общи условия

Активация на акаунт