Чувствителна кожа или е нормално като си бременна?

  • 1 632
  • 15
  •   1
Отговори
Zdraveite,
Nadiavam se niakoi da ima lek za moiat problem. Za parvi pat sam bremenna i ne znam dali e normalno da te sarbi korem4eto, gardite, bedrata i dupeto ili moiata koja e mnogo 4uvstvitelna i ne ponasia tezi kremove. Kakvo da pravia?

Последна редакция: вт, 09 авг 2005, 01:07 от Туфка с джуфка

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 092
нормално е, намери си подходящ крем или олио и мажи, тъкмо и срещу стрии ще подпомогнеш така. Колкото по-рано започнеш, толкова по-добре и пий достатъчно вода

Последна редакция: вт, 09 авг 2005, 02:12 от pepelyashka

# 2
нормално е, намери си подходящ крем или олио и мажи, тъкмо и срещу стрии ще подпомогнеш така. Колкото по-ронж започнеш, толкова по-добре и пий достатъчно вода

Tova pravia o6te ot parviat mesec, kato razbrah 4e sam bremenna, no ve4er edvam zaspivam, a i sam si razranila gardite Tired
MERSI

# 3
  • Мнения: 6 320
Смени крема.
Не е задължително да е с най-скъпия. Зависи си от кожата - на някои помага един крем, на други - друг.
На мен не ми понесе кремът на Vichy и ме сърбеше и даже се появи една стрия, смених го с този на Galenic и проблемът изчезна.
Някои мами са доволни от крема на Икаров, а дори и от бебешко олио.
Пробвай с различен крем - сърбежът може да е от алергия към това, с което се мажеш или от разтягането и изсушаването на кожата - и в двата случая означава, че е добре да пробваш с друг крем.

Успех!

# 4
  • Мнения: 2 047
   Дано да е от крема, понякога така сърби преди да се появят стриите. Така че сменяй бързо продукта и мажи! Пробвай с бебешки продукти, те са за по-чувствителна кожичка.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 384
Аз даже се лющех, бях като крастава жаба  Mr. Green Всичко ме сърбеше. Мазах с какво ли не. Всичко това, заедно с гадене, повръщане, слюнотделяне приключи, като влязох в 4-тия месец. Тогава замених фолиевата киселина с витамини (Pre-Natal). Не знам дали от тях или от наместването на хормоните, всичко мина. Кожата ми е по-гладка и изпъната отвсякога и до момента нямам нито една стрия  Praynig

# 6
  • Мнения: 128
Нормално е! Аз се дръгнех кат крастава жаба Embarassed! Особено последните седмици, когато корема ми растеше ежеминутно! Shocked Joy #Crazy
Леко бременеене  bouquet

# 7
  • Мнения: 651
Нормално е да те сърби и аз бях така до скоро и понякога все още ме сърби коремчето,дори се лющех #Crazy.Мажи се обилно и не ползвай в никакъв случай сапун,защото изсушава кожата.Аз се мажа с бебешко олио,крем за гърди на Чико,крем против стрии и ползвам душгел с мляко за много чувствителна кожа.

# 8
  • Мнения: 5 299
Докато бях бременна -кожата ми беше като на гущер Shocked.По-обилно мацотене и  лека бременност Hug

# 9
  • Мнения: 7 186
Правилно са те посъветвали момичетата- намери си подходящ крем против стрии и крем за бюст. Аз лично нямам проблеми със сърбежи и лющене, но може би твоята кожа е суха и в такъв случай изисква доста повече грижи. Хубави кремове против стрии и за бюст има на "Чико"и "Мустела", ако и те не ти понесат вземи си масла на Икаров или бебешко олио, казват, че и зехтина помага.  Peace

# 10
  • Мнения: 1 938
Ox! Uspokoix se, 4e ne sum samo az! Vsi4ko me surbi, no nai-ve4e gurdite i korema! Ujas! Kato krastava sum! Sad
sorry za latinitsata

# 11
  • София
  • Мнения: 6 999
Незнам дали е нормално.

Мен така ме сърбеше всичко, но най-вече краката и гърба. Седях до радиатора и се чешех - много беше гадно.

За мазане се мажех с какво ли не, постоянно и навсякъде.

В 8-мия месец ходих на невролог и ми каза лекарката, че е на нервна почва и да спра да работя най-сетне, както и да се опитам да намаля стреса.

Другите лекари вдигаха рамене, а една гинеколожка даже се разхили като й описах как се чешя в радиатора  Embarassed

# 12
  • Мнения: 410
Спокойно Grinning Май всички бременни минават по пътя на "чесанетоо" Close
През почти цялата ми бременност всичко ме сърбеше,беше на етапи.Започна се с гърдите ooooh! беше ужасно,след това премина на корема, после на бедрата и накрая ме сърбеше цялото тяло newsm61
Всичко това е от опъването на кожата последством бременноста и от типа кожа.Всички ти казват да се мажеш и от една страна са прави,но ако кожата ти е по еластична няма смисъл да се мажеш чак толкова.Аз се мажех с някакъв лосион за тяло, който си купих от една парфюмерия(марка неизвестна)препоръчаха ми го защото е по мазен и ефекта след като родих е без стрии(късметлиика съм явно Mr. Green)
Хормоните също участват във "филма" "Сърби ме всичко" Joy така че се радвай на бременноста и се почесвай като те сърби и ти о бещавам че като родиш, сърбежите ще изчезнат Laughing

# 13
  • Мнения: 296
Разбира се,че тези сърбежи са нормални,появяват се вследствие на разтягане на кожата. Задължително се мажи,а щом си чувствителна си купи бебешко олие на Нивеа например или Ивент- това е козметика за бременни и бебета.Аз ползвам и двете и съм много доволна.

# 14
Благодаря, на всички мами !!!:hug:
Верно, като смених крема съм по добре, вече рядко ми се случва да ме сърби.
Много съм Ви благодарна  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт