Червени пъпчици без връх около ануса?

  • 4 128
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте, искам да попитам дали някоя мама е имала подобен проблем с нейното бебче.. при мен става дума за момченце..ако има значение.
Преди 2 дена се появиха червени пъпчици без връх около ануса. При някой имало ли го е същото и как го лекувахте?
След 3 дена сме на консултация...дано не е късно до тогава. А сега мажа със Судокрем, но за сега ефект няма... Sad

# 1
  • Мнения: 2 374
Еми вероятно е подсичане,не виждам нещо странно.На дъщеря ми често и излизаха такива пъпчици.
Само с Павлодерм се е оправяла.

# 2
  • Мнения: 543
Сигурно се е подсекло детенцето. Като се наака, мий го по възможност по-бързичко и мажи с кремче за подсичане.

# 3
  • Мнения: 25
Подсичане е, ние имахме същия проблем. Судокрем няма да помогне и аз мазах с него. На нас ни помогна Пиоктанин, намазах го 3-4 пъти. С напоено тампонче само на мястото с пъпчиците. Цапа, но е ефикасно. Първия ден сутрин и вечер след това само по веднъж на ден и се оправи. През останалото време си слагах крема срещу подсичане.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 252
И при нас се появявят от време на време.
Както е казала Китче, сменяй по-често памперса. Аз непрекъснато мажа с Бочко и съм много доволна.

# 5
  • София
  • Мнения: 295
При нас за такива пъпчици, някои даже с връх, помогна Dermalibour на A-Derma. Судокрем никаква работа не ми е вършил никога при подсичане, защо така, не знам.

# 6
  • Мнения: 1 512
Явно става въпрос за подсичане.Сменяй памперсите по-често и измивай с вода след всяка смяна на памперса, а може и да се дължи на смяната на марката мокри кърпички ( при дъщеря ми  се получи от това ).Ползвах крем Здраве.

# 7
  • Мнения: 2 447
И на моя син му излизат такива пъпчици,като се подсече.На нас обаче успешно ни помага Судокрема.Е не изчезват с първото намазване,но за 2-3 дни няма и помен от тях.

# 8
  • Мнения: 4 784
Имали сме подобен проблем. Мажех го със Судокрем или Бейбитан. С Пиоктанин също съм пробвала. Помагат и трите неща, но съвета ми е преди да пробваш нещо ново, първо да се консултираш с доктор, много ви е малко бебчето. Не може ли по - скоро да я посетите?

# 9
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Подсичане му се вика на това. Мий при всяка смяна на памперса детето със сапун и после мажи с кремче- при моето бебе помогна "правен" крем от аптеката (судокрем, бюбхен и още нещо си мазах не помогнаха). Не се притеснявай, минава за 2-3 дена.

# 10
  • Мнения: 96
И ние имахме подобен проблем,понякога се появяват и сега ,но от самото раждане преди 1 година досега ползвам само крем" Рачев".

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Явно става въпрос за подсичане.Сменяй памперсите по-често и измивай с вода след всяка смяна на памперса, а може и да се дължи на смяната на марката мокри кърпички ( при дъщеря ми  се получи от това ).Ползвах крем Здраве.


При нас само веднъж използвахме мокри кърпи и се получи точно това  Peace иначе мия всеки път и нямаме проблем .

# 12
  • Мнения: 236
Да, при нас Peace скоро се появиха тези пъпчици за пръв път, мазах с един крем на Клоран - Eryteal ако не ме лъже паметта се казва, за 2 дни всичко изчезна. Иначе както са те посъветвали задължително миене след всяка смяна на пелените и така, не се притеснявай, нормално е за бебче!

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 198
Аз пък не бих препоръчала миенето със сапун след всяка смяна на памперса  Naughty Сапунът изсушава много.
За подсичане много добре действа хума, но много малко хора се сещат за нея- природен и евтин продукт, забравен на фона на скъпите козметични химии.

# 14
  • Мнения: 1 197
Аз пък не бих препоръчала миенето със сапун след всяка смяна на памперса  Naughty Сапунът изсушава много.
За подсичане много добре действа хума, но много малко хора се сещат за нея- природен и евтин продукт, забравен на фона на скъпите козметични химии.
Права е Тарталета,мазане със хума ми бе препоръчано от педито при такива проблеми и миене на генеталиите без сапун при всяка смяна на памперса. Peace

Общи условия

Активация на акаунт