вреден ли е медът

  • 7 735
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 137
мами моята беба е стра6но кротка спи ака и яде но коликите я по4наха стра6но рано за6тото се дохранваме с нан4е не пла4е но когато я боли корем4ето по4ервенява цялата и постоянно мяука(мрънка) като коте като и сложа малко мед4е на бибата веднага я успокоява моля кажете ло6о ли правя вреди ли и? Praynig

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
По принцип меда не го препоръчват,много деца имат алергии от него.

# 2
  • Мнения: 1 558
Не е добра идея да слагаш мед,защото е продукт,който не се преработва и затова не е добре да се дава на бебета Peace

# 3
  • Мнения: 3 621
Меда е алерген и не трябва да се дава на деца, особено на толкова малко бебе

# 4
  • Мнения: 1 167
Меда не е вреден, но е силен алерген. Синът ми, който е на 2.5 год. се обрива от него и затова не му давам. Детето на една приятелка е на почти 3 год. и от доста време яде мед почти всеки ден и няма никакви алергични реакции. Но като се замислиш, че повечето от нашите майки са ни давали по същия начин и сега нищо ни няма.

# 5
  • Мнения: 431
Не го прави   ooooh! !
Медът не е вреден,но като се дава след годинката.

# 6
  • Мнения: 9 814
Както вече са ти казали, че медът е силен алерген. Сама прецени дали става за 16 дневно бебе. Peace

Не го прави   ooooh! !
Медът не е вреден,но като се дава след годинката.


Дори и след третата година, ако детето е предразположено към алергии.

# 7
  • Мнения: 583
Знам, че мед се дава след 1 година, вярно че традицията на биберон с мед датира отдавна/ попарата с вино -също newsm78/, но аз лично не съм рискувала. Ако съм на твое място бих избрала капки, за облекчаване на колики, вместо мед. Все още ме е страх да дам мед на дъщеря ми.

# 8
  • Мнения: 3 621
"Тъй като меда може да съдържа спори на Clostridium botulinum , което от своя страна да доведе до заболяване на деца от ботулизъм, то деца под 12 месечна възраст не бива да се хранят с мед. Същият е безопасен за хора над 1 година и повече."

Това е цитат от една статия в интернет. За ботулизма, който хич не е безобиден, също може да намерите доста информация в нета.
Отделно бях чела че меда съдържа някакви спори, които дразнят стомаха на бебето

# 9
  • София
  • Мнения: 39 763
Медът не е подходящ за малки бебета. Можеш да дадеш след годинката, или след 2рата.
Няма да ти пиша празни приказки. Ще ти дам личен пример с дъщеря ми Дияна.
Давах й мед, точно по този начин, на бибата. Алергия не разви, но 1,1г имаше кариеси на предните 4 горни зъба.

# 10
  • Мнения: 2 447
Едва ли е вреден,но със сигурност е силен алерген и аз не бих давала.

# 11
  • Мнения: 2 376
Прочети за детския ботулизъм http://www.google.bg/search?hl=bg&client=firefox-a&rls=o … D0%BC&spell=1

До една година мед не само, че не се дава, но не се и прилага външно.

# 12
  • Мнения: 270
Медът е силен алерген,а за толкова малко бебе аз не бих рискувала Peace

# 13
  • Мнения: 3 695
Може да причини ботулизъм, ако се дава на дете под 1 г.   Stop

# 14
  • София
  • Мнения: 2 801
Защо не се информирате първо бе хора, не експериментирайте с децата си! Детето има колики и има толкова други начини да се успокои...

Общи условия

Активация на акаунт