Д-р Драганов или Д-р Алексиев - ортопеди?

  • 40 254
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
Здравейте,
искам да ви попитам какво е мнението ви за тези двама ортопеди - тъй като дават две различни диагнози за крачето на моето бебе и незнам какво да правя - Алексиев твърди,че единствено с гиманстика ще се оправи,а Драганов - за гипсиране на крака!
Ако имате наблюдения и някой е имал проблеми с криво краче да сподели -  ще съм много благодарна,, тъй като сега незнам на кой да вярвам.
Също ще приема и препоръки за друг детски ортопед!

# 1
  • Мнения: 15 379
Абсолютно се довери на Алексиев!!! Моето дете се роди с позиционно криви крачета, (поради тясно маточно пространство), които (макар, че в болницата ме наплашиха, че е за гипсови ботушки) с масажи вкъщи се изправиха много скоро! Заведи детето в Горна Баня при д-р. Алексиев или при д-р. Кехайов - и двамата са безкрайно кадърни и работят в екип. Много вероятно е, бебето ти да няма никаква нужда от гипс, проблемът се решава с т.нар. масаж - поглаждане с пръсти на външната част на прасеца, с цел мускулчетата на крачето да заякнат и стъпалото да се изправи!
При Теодор (следствие на масажа) крачетата му се изправиха напълно след не повече от месец. На консултацията тогава Алексиев ми обясни, че точно поради позиционното изкривяване, мускулчетата не са се развили и постепенно бебето го израства, колкото повече расте.
Така, че спокойно и успех!

П.П. Но я заведи възможно най-скоро, при когото решиш. Нямате много време за губене.
Пиши после, какво е станало  bouquet.

# 2
  • Мнения: 143
sourcherry,благодаря ти за бързия отговор! Когато беше на 27 дни я водихме при Алексиев и той ни увери,че с масажи вкъщи всичко ще е ок. На мен човека ми се видя много свестен, но свекито настояваше за още едно мнение и затова отидохме при Драганов-също сочен като много добър. Това,което той каза директно беше гипс до бедрата (а ти пишеш за гипсови ботушки, което ме навежда на мисълта,че не е толкова нагоре гипса) и след като видя оцъклените ни физионимии каза да пробваме със шина, и което вече ме озадачи накрая и на другото краче да сме сложили шина newsm78 а то видимо си е напълно право.
Незнам как ще прозвучи, но шестото ми или майчинското чувство подсказва,че Алексиев е по-съвестен и ми се щте да е прав.
Единственото,което много ме притеснява,че аз не правя явно правилно масаж на крачето,защото за един месец няма много подпбрение.
Още утре ще звънна на Кехайов и ако трябва всеки ден ще я водя до Горна баня (Алексиев ми каза,че там мога а я водя да я масажират ) за масажи.
И още нещо да те питам - на теб диагнозата Пес еквиноварус ли ти беше?

# 3
  • Мнения: 4 000
Дорабела, моята дъщеря сме водили при Алексиев, при Драганов не сме ходили. Имахме известни притеснения, но той ни увери, че всичко е наред (впрочем и Евтимов от ГБ ни е казал същото)
Ако те интересува, бих могла да ти дам телефон на една жена Доротея Пантелеева, тя се занимава с гимнастика и масажи на бебета, издала е и книга с много снимки как всяка майка да извършва сама тези полезни дейности. Не е лекар, а кинезитерапевт. Тя самата няма добро мнение за д-р Драганов. У нас е идвала всяка седмица в продължение на близо два месеца и според мен е ефективна, но не я рекламирам ни най-малко.
Други деца, на които дори масажи и гимнастики от майките си не са видели, проходиха по същото време като моето дете. Но при нас пак ти казвам, нямаше реален проблем.

# 4
  • Мнения: 835
И аз съм за Д-р.Алексиев.Все пак Горна Баня е специализирана само за ортопедия.А и това което е препоръчал ми звучи доста по-логично от това да се гипсира крачето, защото така мускулатурата съвсем ще контрахира?А гимнастиката би следвало обратното да активира процесите.
Помоли да ти обяснят/аргументират/ лечението което ти препоръчват.Защо гипс?-нека да се аргументират......така мисля, че дори ти самата ще видиш кое ти звучи по-логично.

Аз съм само с впечатления за Д-р.Алексиев.Дори човека ми даде мобилния си тел. и каза, че ако нещо ме притеснява мога да му звъня ?Звънях му, много е любезен, може би защото е още млад  Joy Joy Joy и не му е писнало да работи

# 5
  • Мнения: 15 379
dorabella, няма сега да те занимавам с некадърни неонатолози, които ме уплашиха до смърт, но в епикризата на детето ми от болницата, в която родих пише следното, цитирам: "Консултация с детски ортопед до 20-тия ден след раждането, по повод варусна девиация на ходилата на новороденото, най-вероятно позиционна."
Хубаво е, че си потърсила второ мнение, но моля те, нека има и трето - обадете се на д-р. Кехайов (също е много кадърен!), нека и той да я погледне и ако трябва и всеки ден ще се разхождате до Горна Баня за масаж!
Искам да ти обърна внимание и на следното: когато Тео спеше, крачетата пак си ги държеше в тази позиция - плътно прилепени към телцето, като поза "лотос" при йогистите (така е бил и в корема ми). Също така, когато го събличах за смяна на памперса ги държеше отново така и трябваше аз да ги отмествам, за да го измия, намажа с кремче и преобуя. Но с течение на времето, колкото повече растеше, толкова по-подвижен ставаше - мърдане и махане с ръчички, ритане с крачета, и полека-лека крачетата вече не бяха в тази позиция, а си стояха абсолютно нормално.
Ако имаш още въпроси аз съм на разположение, но не се притеснявай излишно - съвсем скоро всичко ще е наред, уверявам те!!!

П.П. Живот и здраве, като тръгне да прохожда, не пести от качествена обувка, както кръстникът на моя син казва (той е хирург) - "Може гол да ходи, но обувките му трябва да са скъпи" Grinning.

# 6
  • Мнения: 143
Благодаря на всички, които се включиха с мненията!
sourcherry, благодаря за препоръката за Д-р Кехайов. Днес се видяхме с него и ме успокои,че крачето е леко деформирано и позиционно, което означава ,че с малко гимнастика само ще се оправи. Беше много внимателен и ми обясни разликата между вродено и позиоционно.
Обоснова се ,че методът с гипсирането е остарял и в този случай може да навреди, защото ние реално нямаме такъв голям проблем.
От утре ще започнат да ни обучават на масажи, защото аз трябва да си ги правя вкъщи колкото се може по-често.
Въобще , всички в Горна баня бяха много мили и внимателни и ме успокоиха, за разлика от вчера!

# 7
  • Мнения: 15 379
Чудесни новини!!! Много се радвам, че всичко е наред! А се надявам, че и ти си се успокоила, защото знам какво коства...
Желая от сърце здраве за малката, за теб и за цялото ви семейство  bouquet!

# 8
  • София
  • Мнения: 717
д-р Алексиев! Peace

# 9
  • Мнения: 141
И аз съм водила сина си при Д-р Алексиев, имаше болки в петите/на 14г. беше/, каза, че няма никакъв проблем, просто израства сега и така и стана, сега няма болки. Изключително внимателен е и професионалист. Докато бяхме в кабинета, присъдтвах на още два прегледа на бебета, направи ми впечатление как добре обяснява на родителите как да правят масажи.

# 10
  • Мнения: 1 322
Говорите за Алексиев, който преглежда и в МЦ Детски здраве, нали?

# 11
  • Мнения: 15 379
Говорите за Алексиев, който преглежда и в МЦ Детски здраве, нали?
Не, говорим за д-р. Венелин Алексиев, който приема в Ортопедията в Горна Баня.
А д-р. Михаил Алексиев, който приема в Детско Здраве не е обект на дискусията ни Wink.

# 12
  • Мнения: 1 322
Благодаря за отговора.

# 13
  • Мнения: 143
Включвам се да кажа ,че след като минаха два месеца и бяхме на консултация при д-р Кехайов, всичко е наред с крачето. Дори с просто око /демек аз/ се вижда ,че си го изправя сама!
sourcherry, благодаря за препоръката за Д-р Кехайов!

# 14
  • Мнения: 15 379
Включвам се да кажа ,че след като минаха два месеца и бяхме на консултация при д-р Кехайов, всичко е наред с крачето. Дори с просто око /демек аз/ се вижда ,че си го изправя сама!
sourcherry, благодаря за препоръката за Д-р Кехайов!
dorabella, прекрасни новини!!! Страшно се радвам, че вече всичко е наред  bouquet.

Общи условия

Активация на акаунт