Спешен въпрос zа кюфтета

  • 1 613
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 951
Какво се слагаше в кюфтетата zа да станат пухкави? Имам някакви спомени zа кисело мляко или крема сирене. Тук каймата е много суха и се чудя какво да им сложа zа да станат по-хубави. Мерси предварително   bouquet

# 1
  • Мнения: 5 001
Кисело мляко и 1/2 ч.л. бакпулвер  Peace

Подправките+яйца...както си решиш  Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 1 341




Аз омесвам каймата с газирана вода,ако слагаш к.мляко  сложи и щипка сода.

# 3
  • Мнения: 1 217
3-4 яйца в сместа и стават перфектни.

# 4
  • Мнения: 707
За кисело мляко за първи път чувам, но майка ми слагаше щипка сода за хляб. С малко намокрен и натрошен хляб и яйце няма как да не бухне  Grinning.

# 5
  • Мнения: 5 001
За кисело мляко за първи път чувам, но майка ми слагаше щипка сода за хляб. С малко намокрен и натрошен хляб и яйце няма как да не бухне  Grinning.
Когато каймата е суха и се сложи кисело мляко+бакпулвер стават перфектни кюфтетата...
Аз например вече редовно си правя пилешки кюфтета от бяло пилешко месо,което е много сухо месо.Ако не сложа кисело мляко и бакпулвер стават подметки....А иначе са пухкави и сочни...

# 6
  • Мнения: 27 524
Какво се слагаше в кюфтетата zа да станат пухкави? Имам някакви спомени zа кисело мляко или крема сирене. Тук каймата е много суха и се чудя какво да им сложа zа да станат по-хубави. Мерси предварително   bouquet

Да, точно правя и снимам тези меки и пухкави кюфтета. Рецептата - утре в Любимите  Simple Smile

# 7
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Аз слагам 2-3 яйца и хляб накиснат в прясно мляко и кюфтетата стават меки и пухкави Peace

# 8
  • Мнения: 1 951
А какво количество кисело мляко горе долу zа 1/2 кг кайма примерно?

# 9
  • Мнения: 5 001
1 ИЗКУПЧЕНА С.Л.

# 10
  • Мнения: 1 951
Пропуснах да се отчета - направих ги с кисело мляко и сода и наистина станаха пухкави  Grinning  Благодаря zа идеите   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт