Избор на интериорни врати

  • 64 911
  • 132
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 100
Предстои ни да изберем интериорни врати за апартамента. Търсих в нета инфо за това от какво е добре да са, с какво покритие, но нищо не открих. Ходих в един два магазина и като видях, че има налепени с фолио, което лесно се разлепя и се очудих. Какви са качествените и същервеменно на достъпни цени врати? С какъв пълнеж да са и с какво покритие? Относно цвета навсякъде ми казват, че трябва да се съобразявам с паркета и дограмата. Е, да, но на банята и тоалетната вратите ще се бели алуминиеви, а останалите ако ги вземем кафеви ще ми изглежда много грозно. Аз мислех по скоро за светли врати, почти бели. Ако е важно, коридора ще е в бяло и червено.

# 1
  • София
  • Мнения: 493
И на нас ни предстои ремонт ,и аз се интересувам.попаднах на тези  http://www.kanor.bg/catalog/interiorni-vrati/   -сториха ми се добри а и цената е добра.Само дето незнам какво трябва да се гледа.

# 2
  • Мнения: 672
http://neodor.net/interior.html
Нашите са такива. МДФ са уж.Не живеем още в това жилище, за да дам мнение, но сме изключително доволни от обслужването. От евтините врати, според мен тия са с най-добро качество. Има бели каквито искаш, имат и офис във Варна /ако не бъркам си от там/.

# 3
  • Мнения: 2 100
имат и офис във Варна /ако не бъркам си от там/.

 Simple Smile Така е Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 165
Нашите са от фирма Максбилд.Магазинът им е до Пикадили-Център.Също са от МДФ.По описанието на тези, които е  дала mama_nat нашите са същите, просто друг модел.Ако искаш мога да ти дам координати и на тези.Ние на банята си сложихме същата врата като останалите.Нямаме проблеми

# 5
  • Мнения: 2 100
Благодаря ви за информацията Simple Smile
Но мен по скоро ме интересува от какво е добра да са изработени вратите - отвън и отвътре. Апартамента ни е в новопостроена сграда, със сигурност ще има влага и не искам да се измятат вратите.

# 6
  • Мнения: 672
Всеки материал си има прадимства и недостатъци. Изключваме разни там фазери и други боклуци от соц. време. Остават ПДЧ, МДФ и масив. Оригиналните врати на кооперацията ни са ПДЧ. Грозна работа. Кантът отсега е взел да се лющи. Още като ги видях се отказах от тях. Избрах МДФ. Красиво е, лесно се поддържа. Няма опасност от измятане, има достатъчно разцветки и модели. Вратите могат да се регулират според касата. На тези на баните залепиха отдолу влагоустойчиви лайсни. Масивните врати са си скъпо удоволствие. Хубави са, но само ако ти ги изработят качествено. Сега се бърза. Материалът не е добре изсушен обикновено. Точно от това се получава измятането. Нерядко с вратата може да се снабдиш и с дървояди вкъщи. Изисква се периодична поддръжка и не на последно място са тежки. На работа сме с масивни. Не ми харесват.

# 7
Здравей Джиджа. Нашите са от Пролекстер - испански, фурнировани и прекрасни. Преди 3 месеца ни ги монтираха и още не мога да им се нарадвам. Само ако знаеш колко съм обикаляла докато намеря това което търся, ужас. Само да те предупредя, не са от евтините, но пък си заслужават парите, е според мен... Мисля че сайта им е www.prolexter.bg, или com, ама не съм много сигурна. Успех!

# 8
Здравейте пак. Не е тук мястото, ама забравих да кажа, ако някоя от вас се интересува, че от същата фирма от която купихме вратите си взехме и котел с водна риза на пелети, мъжа ми отдавна беше решил да сменя електрическото котле което имахме и сега от два месеца сме на този котел, 24 кW, пак испански, много сме доволни защото харчим много по малко на месец за отопление и топла вода. Котелът е напълно автоматизиран, има даже и дистнционно, което в нашия случай е излишно, но е част от оборудването му. Пелетите си ги взимаме от Разлог - 260 лв. на тон без транспорта. По програмата за енергиина ефективност ни върнаха 600 евро, само дето за тази цел трябваше да го купим на кредит.

# 9
  • Мнения: 1 165
Ние също избрахме МДФ.Вратите от масив за мен са много красиви, но са за огромно и с тежко обзавеждане жилище.ПДЧ-то няма какво да го коментирам.Ние също сме в току-що пострена кооперация, вратите са сложени преди повече от половин година и нямаме проблем с измятане или нещо друго свързано с влагата.Надявам се и да си останем без проблеми

# 10
  • Мнения: 2 100
А как да избера цвета на вратите?  newsm78 Входната е доста неприятно кафяво-червеникава, за банята и тоалетната са алуминиеви бели (няма как да бъдат друг цвят). За стаите ми се иска да са максимално светли...кремави някакви. Изхождам от това, че по стаите има достатъчно много цветове и според мен ще стане претрупано. Освен това ламината в стаите е различен и коридора е бяло и червно. Дограмата пък е кафява... Confused

# 11
  • София
  • Мнения: 2 801
Спри се на бели врати, щом като на банята и тоалетната няма как да са други, нека всички да са бели. Другият вариант е кафевият цвят като на дограмата. За фирма препоръки не мога да дам.

# 12
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Спри се на бели врати, щом като на банята и тоалетната няма как да са други, нека всички да са бели. Другият вариант е кафевият цвят като на дограмата.
Едно от тези две решения. Имай едно наум и за цвета на мебелите. Вратите трябва да са ненатрапчиви и да не се набиват на очи в интериора, а да стоят като част от него.

# 13
  • Мнения: 2 100
Именно от това изхождам, тъй като доста от мебелите са купувани по рано във времето и засега няма как да ги сменяме. Мебелите са кафеви, но в различни нюанси. Както казах имаме и 3 различни ламината - в спалните някакъв кафяв, в коридора бял, а в ДТ някакво сиво бежаво. Та светлите врати си представям, че няма да се натрапват толкова много и да натоварват и по скоро ще се слеят със стената.

# 14
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Тогава по-добре бели, ама пък дограмата не е бяла  Thinking

# 15
  • Мнения: 2 100
Тогава по-добре бели, ама пък дограмата не е бяла  Thinking

Да, не е бяла. Но ще има пердета, завеси...Ще се скрива... newsm78

# 16
  • Мнения: 672
Джиджи, и аз мисля, че вратите трябва да са бели.

# 17
  • Мнения: 353
и ние сме на тема врати, доколкото знам освен всичко има и разлика в размера на касите - там била уловката, едните били 14 другите 16. Това е което чух когато един асистент обясняваше на съпругът ми в един от магазините. Благодаря за темата, ще я следя с интерес, защото все още не сме си избрали вратите.

# 18
  • Мнения: 533
И ние обиаляме за  врати, ама нашите каси са метални Shocked,та май ще се търси вариант за врата без каса  #Crazy Канор са добри, вчера бяхме при причтели да им видим канорските врати, ами на живо са по-хубави, те са си направили венге със стъкло.

# 19
  • Мнения: 2 587
Всеки материал си има прадимства и недостатъци. Изключваме разни там фазери и други боклуци от соц. време. Остават ПДЧ, МДФ и масив.

Няма съвременно производство на врати,които да се правят от ПДЧ.Има врати с пълнеж от перфорирано ПДЧ,но не и с външно покритие от ПДЧ.За вътрешен интериор не е за препоръчване да са от масив.Остават вариантите от МДФ и шперплат,като от МДФ-а може да е ламиниран,облечен с фурнир или на боя;а шперплата само фурнир и боя.МДФ-а е по-добрият вариант.Относно боята - колкото и добра боя да се използва се губи ефекта от "новото" на вратата.Тя си е здрава врата,може да си се затваря перфектно и си е нова,но винаги първото впечатление си остава за стара врата купена от Топливо.
Пълнежите на вратите са няколко вида - полу-плътен пълнеж от иглолистна дървесина,решетачест пълнеж от иглолистна дървесина,хартиен пълнеж тип "пчелна пита" и перфорирано ПДЧ.Най-добрият е полу-плътният пълнеж от ИД,но е и доста по-скъп от другите(врата от МДФ, естествен фурнир с такъв пълнеж няма под 1100-1200лв).От останалите пълнежи всеки си има предимства и недостатъци и не може да се каже кой е по-добър.
За външното покритие е според зависи какво искаш от тази врата(най-здрав е ламината,но фурнира и боята при надраскване могат да се ремонтират,а той не).Относно цвета мисля че ще е добре избелен дъб - има италиански ламинат,в който има много леко забележими кафяво-червеникави нишки,като цялата визия на вратата е светла.Благодарение на тези нишки може да се вържат с всякакви мебели и дограми.Една такава врата(качествена,с гаранция) е около 400лв,което не е за пренебрегване.

П.П.В никакъв случай не копувай фулирани врати,много фирми продават фулирани врати,като казват че са от ламинат.Най-добре е да се насочиш към фирма за която знаеш че произвежда само ламинирани врати,по-възможност препоръчана,понеже има много менте-фирми.

# 20
  • София
  • Мнения: 493
И аз видях ,че на Канор са много хубави,но нещо евтинки ми се струват,а и никъде в сайта не пише от какъв материал са  Thinking
май има нещо гнило..

# 21
  • Мнения: 533
Ох, аз ги видях монтирани и много ми харесаха.Впечатлиха ме и пантите и бравата.Още не сме стигнали до тях ,но при първа възможност ще отида да  поразгледам в офиса им!

# 22
  • Мнения: 2 100
jmoto, много ти благодаря за изчерпателната информация.  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 41
Избери си бели интериорни врати от МДФ.Правилото е всички вътр. врати да бъдат в 1 цвят,иначе става много грозно.Виж входната врата може и да е друг цвят и от друг материал.

# 24
  • Мнения: 252
тук искам да споделя за негативния си опит с поръчка на врати от фирма Intext.поръчахме си врати от тях във фирмата, ужасно много закъсняха, не си вдигат телефоните, мотаят ни и всекидневно си късаме нервите с тях. моят съвет е да не поръчвате от тях.а ги избрахме защото изглеждаха сериозни, отдавна са на пазара, голяма реклама си правят. пълно разочарование.
www.intext.bg

# 25
  • Мнения: 178
тук искам да споделя за негативния си опит с поръчка на врати от фирма Intext.поръчахме си врати от тях във фирмата, ужасно много закъсняха, не си вдигат телефоните, мотаят ни и всекидневно си късаме нервите с тях. моят съвет е да не поръчвате от тях.а ги избрахме защото изглеждаха сериозни, отдавна са на пазара, голяма реклама си правят. пълно разочарование.
www.intext.bg
Gabuna, моля те, пиши как ще приключи всичко, че и аз съм се насочила към тази фирма.

# 26
  • Мнения: 2 100
Gabuna, много благодаря, че сподели. Съпруга ми се е насочил точно към тях засега. В този случай ще се насочим към друга фирма.

# 27
  • Мнения: 252
нашият търговец от тази фирма е Зия Мола. вратите трябваше да са готови на 09.02.09, а днес за пореден път ни излъгаха за монтажа и сме бесни. сложиха 3 от 5 врати вчера и зарязаха останалите. според колегите ми монтажа не е добър и имат много забележки. опитваме се да говорим с управителя-крият го. просто много некоректно отношение към клиент, и то м/у 2 фирми.представям си ако съм частно лице.

# 28
  • Мнения: 178
нашият търговец от тази фирма е Зия Мола. вратите трябваше да са готови на 09.02.09, а днес за пореден път ни излъгаха за монтажа и сме бесни. сложиха 3 от 5 врати вчера и зарязаха останалите. според колегите ми монтажа не е добър и имат много забележки. опитваме се да говорим с управителя-крият го. просто много некоректно отношение към клиент, и то м/у 2 фирми.представям си ако съм частно лице.
Ужас! Ще трябва да търся друга фирма, а вече си мислих, че съм решила проблема с вратите. Моля, някой ако е поръчвал врати в Бургас и е доволен да сподели. Praynig

# 29
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Хубави и качествени интериорни врати са на 1 място Немските, 2 Полските, 3 Италянски, 4 Руски  Peace

# 30
  • Мнения: 159
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=328640.0 ето една стара тема за врати, която може да ви е полезна  Wink

# 31
  • Мнения: 400
От Канор не съм доволна, имат доста дефекти, но вече са купени и сложени, ще видим колко време ще изкарат, дори и на мокрите помещения съм сложила такива, иначе нестоят лошо

# 32
  • Мнения: 473
Искам да попитам на кой етап от ремонта на жилижето е хубаво да се сменят вратите. По точно въпросът ми е свързан с последователността ремонт на стените - боядисване , поставяне на подовите повърхности- ламинат или теракот и смяна на вратите .

# 33
  • Мнения: 400
Ние взехме ново жилище и първо сложихме вратите

# 34
  • Мнения: 2 100
Искам да попитам на кой етап от ремонта на жилижето е хубаво да се сменят вратите. По точно въпросът ми е свързан с последователността ремонт на стените - боядисване , поставяне на подовите повърхности- ламинат или теракот и смяна на вратите .

Първо се боядисват таваните, след това стените. Следва поставянето на ламината и чак тогава се слагат вратите (за стаите), а вратите за баня, тоалетна може да се сложат и преди това, зависи от някои работи. Ако вратите се сложат предварително и след като сложите настилките се окаже, че вратите трябва да се скъсяват, трябва да търсите някой, който да ви ги отреже. Затова мисля е по добре те да се сложат последни  Peace

# 35
  • Мнения: 1 165
Стените е хубаво да са готови понеже иначе няма да могат да ви сложат первазите.Относно настилката, ако знаете каква ще е и с каква дебелина могат да се сложат вратите като се съобрази височината каква ще стане като се постави настилката

# 36
  • Мнения: 59

ние сме се насочили към масив и сега се замислих какви може да са причините да не е подходящ? касите ни са между 40-45 см и затова срещаме проблем с откриването на подходящи. Има врати със заоблени каси и са много ефектни, ако някой открие фирма, която предлага с голям размер каса нека да пише  bouquet  За бели врати имам в настоящия си дом и не бих ги препоръчала.

# 37
  • Мнения: 2 587


Първо се боядисват таваните, след това стените. Следва поставянето на ламината и чак тогава се слагат вратите (за стаите), а вратите за баня, тоалетна може да се сложат и преди това, зависи от някои работи. Ако вратите се сложат предварително и след като сложите настилките се окаже, че вратите трябва да се скъсяват, трябва да търсите някой, който да ви ги отреже. Затова мисля е по добре те да се сложат последни  Peace

Подкрепям  Peace

Стените е хубаво да са готови понеже иначе няма да могат да ви сложат первазите.Относно настилката, ако знаете каква ще е и с каква дебелина могат да се сложат вратите като се съобрази височината каква ще стане като се постави настилката

Не винаги всичко може да се предвиди.Имали сме случай,когато уж всичко е сметнато и в последствие собствениците на жилището вместо равни си купили лаисни със свод за пода,от което и вратата не може да се затвори.

raqraq масивните врати си искат повече подръжка,а и дървото си е живо и постоянно "мърда".За да е добра една масивна врата,тя трябва да е от много сух материал,да е троино слепена (за да "мърда" колкото се може по-малко) и грундовете и лаковете са по-специални.От там следва че и самата врата излиза доста по-скъпо удоволствие.Естествено някъде може да ти направят масивна врата и за 200лв(примерно),но не трябва да очакваш да е качествена.

# 38
  • Мнения: 159
raqraq вратите от масив много често се измятат и "увисват" защото са тежки( има естествено и качествени, но ме съмнява да може да се намери).Затова и се предпочита врати от МДФ отгоре с естествен фурнир ( вкъщи сме с такива и съм много доволна). Могати да се правят каквито шарки желаете.
ddani смяната на вратите беше едно първите неща, т.е бяхме ги поръчали, дойдоха да сложат само касите. Слага се пяна и при нас се отвориха големи дупки, които трябваше да се запълват. После всичко останало- шпакловане, циклене на паркет, боядисване. След като приключихме сложихме первазките и фирмата дойде да си монтира вратите, тогава ако се налага може и да се отреже от вратата.
jmoto ме е изпреварила и е дала много по- компетентен отговор за масивните врати Peace

# 39
  • Мнения: 59
благодаря ви, и ние поради тази причина не се спряхме на дървена дограма, а и прозорците ни са много големи и това беше втората причина. Прави сте за всичко и ние се замисляме за тези неща, поне от опит мога да кажа, че дървената дограма създава проблеми с годините. Мислехме и за врати като дограмата- rehau, но ни направиха само такава входна врата и гаражна-hormann. спрахме се между цена и качество на масив за 880лв., но продължавам да събирам мнения преди да ги поръчаме, а и ще продължа да търся заоблени каси. За поставянето сме оставили вратите да са едно от последните неща, при тях не се налага да се обръщат както прозорците и ще си спестим захабяването им от малко невнимателните майстори.

# 40
  • Мнения: 721
само да кажа на тези които са се спрели на алуминиеви врати за банята,не е задължително да бъдат бели.могат да бъдат и в цвят по избор,прахово боядисани.фирмите за дограма които ги предлагат разполагат и каталог с цветове.

# 41
  • Мнения: 2 100
само да кажа на тези които са се спрели на алуминиеви врати за банята,не е задължително да бъдат бели.могат да бъдат и в цвят по избор,прахово боядисани.фирмите за дограма които ги предлагат разполагат и каталог с цветове.

Така е, но се оскъпяват доста.  Confused Навсякъде, където питахме цената беше доста по висока. Пък и в нашия случай белите алумниеви са най подходящи.

# 42
  • Мнения: 721
вярно е че се оскъпяват,написах го само като информация че могат да бъдат и в цвят при желание

# 43
  • Мнения: 2 100
вярно е че се оскъпяват,написах го само като информация че могат да бъдат и в цвят при желание

 Peace

# 44
  • Мнения: 3
Като устойчиви покрития и приемлива цена www.treska-bg.com
Има цени във страницата и не са с фолио.
От сряда започва Стройко в НДК можеш да обиколиш и там, но като цени и покритие едва ли ще намериш нещо по-добро

# 45
  • София
  • Мнения: 56
Случайно попаднах на темата, но тъй като имам 5 врати на Intext  вкъщи и още 3 в офиса, мога да споделя наблюдения. Вратите вкъщи  са на пет години, здрави са, не са се появили някакви дефекти по самите врати, визуално продължават да са хубави, но две от вратите не се затварят добре от около 2 години - в смисъл, че се отварят сами от леко течение например (според мъжа ми се е получило някакво измятане). Вратите в офиса ни са на 3 години, още като ги доставиха и монтираха установих с изненада, че изглеждат доста по-нескопосано направени, но при тях бравите са различни и няма проблем със затварянето им. Като цяло наблюдението ми е че качеството им пада или поне не е устойчиво. Колкото повече клиенти имат, толкова по-малко се стараят. За съжаление. Много хубави врати имат Dierre, но цената им е по-висока.

# 46
  • Мнения: 164
От Транспрогрес не поръчвайте !
Ето малко снимки.
Увисналата врата в хола
Горния ляв ъгъл на вратата на банята
Сбърканите дупки на вратата в спалнята("екстрата")
Още едни дупки на касата на спалнята ("за резерва")
Още една издраскана каса
Това не са всички недостатъци, но останалите щях да ги преглътна ако ги нямаше фрапиращите.
Така че, помислете преди да си поръчате врати от "Трансрегрес"...може пък само монтажния екип в Благоевград да е толкова "сръчен".

# 47
  • Мнения: 2 100
tammy®, и аз не съм чувала добри отзиви за тази фирма. Но за съжаление строителите ни са работили с тях и входната ни врата е от тази фирма. Малко след поставянето й видяхме, че касата на вратата има доста големи луфтове.  Confused

# 48
  • Мнения: 5
.....
Първо се боядисват таваните, след това стените. Следва поставянето на ламината и чак тогава се слагат вратите (за стаите), а вратите за баня, тоалетна може да се сложат и преди това, зависи от някои работи. Ако вратите се сложат предварително и след като сложите настилките се окаже, че вратите трябва да се скъсяват, трябва да търсите някой, който да ви ги отреже. Затова мисля е по добре те да се сложат последни  Peace

Съгласна съм за реда на поставянето, но избора на врати трябва да стане преди поставянето на ламината/паркета/гранитогреса или каквато подова настилка сме избрали, даже и преди боядисването на стените. Съответно от фирмата която ще поставя вратите е добре да дойдат и да видят отворите, да измерят и да си кажат желанията предварително, за да не се окаже че ще трябва да се изправят вече боядисани стени. имайте предвид че всеки майстор обвинява предишните че не са си свършили работата вместо да помисли как да поправи възникнал проблем.

# 49
  • София
  • Мнения: 493
tammy, направо е смешно това което са ви направили...ужас,и са нагли обаче,винаги имат извинение-" екстра",или "за резерва"  Joy   .На нас същата фирма ни монтира входната врата,преди около 3 години,излезе около 1200лв.Няма видими дефекти,само дето уплътнението е гола вода..като купувахме бравата и ключалката ни убеждаваха,че това е НАЙ-сигурната срещу крадци,е,обраха ни 2 пъти след това,докато не монтирахме още една много по-масивна ключалка.И общо взето сега като я гледам много ме е яд...има къде-къде по-хубави за същата цена..Но какво да се прави,то не може всеки път да улучваш най-качественото..

# 50
  • Мнения: 5 899
Имам въпрос за външната врата.Понеже искам вратите да са един цвят,а металните нямат голям избор на цветове,фирмата ни предложи външна,с незнам какъв си пълниж-шумоизолационен,по-стабилен,с 30 минутна защита от огън и отдолу някакви лайсни, предпазващи от проникване на дим.С брави,защитени от пробиване и т.н.
Та питам-има ли някой такава външна врата и какви са предимствата и недостатъците на метална и тип интериорна-външна.Цените са почти еднакви.

# 51
  • Мнения: 1
Благодаря ви за информацията Simple Smile
Но мен по скоро ме интересува от какво е добра да са изработени вратите - отвън и отвътре. Апартамента ни е в новопостроена сграда, със сигурност ще има влага и не искам да се измятат вратите.
Влагата е проблем. Ако имаш възможност изчакай докато се нормализира.Вратите могат да се монтират последни.Няма да се налага да ги пазиш от майстори и носачи а ще се ориентираш и за цвета.Ако имаш възможност прескочи до Оборище 113 Ако не харесаш нещо от там поне ще те ориентират какво да търсиш. Успехjavascript:void(0);

# 52
  • Мнения: 8 999
Нашите са супер елементарни - фолирани. Не бих казала, че фолиото се отлепва. По-скоро стои като много тънък слой фурнир. Много добре уплътняват и шумоизолират. И цената им беше перфектна!
Колкото до цвета, мисля, че е добре всички врати да се в един цвят.

# 53
  • Мнения: 206
 Аз момичета  си поръчах врата с естествен  фурнир  за лятното апартаментче във Варна от www.ziki-doors.com . Фирмата  е българска  правят много добри витражи и декори  за стъклени врати. Колко съм доволна ще ви кажа като ги монтират след седмица. Тогава ще постна  и снимки.

# 54
  • Мнения: 2 100
Ау, изровили сте темата  Mr. Green
Ние си поръчахме врати, дори ги и монтираха. Цвета е избелен дъб. Избрахме ги да са от ПДЧ, ламинирани. Не са най-хубаво изработените врати (правят се тук във Варна, не са внос), но според мен си паснаха идеално и като цяло май изглеждат много добре (ръбести са, а хич не съм свикнала на такива врати) Simple Smile

# 55
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Джиджа, в крайна сметка от къде поръчахте вратите? Колко струват? Дали ще може да видим снимки?

# 56
  • Мнения: 1 919
Джиджа    Whistling  снимки може ли да видим?

# 57
  • Мнения: 2 100
Снимки няма как да ви покажа, тъй като ни резнаха достъпа до кооперацията изведнъж.  Twisted Evil Когато се докопаме до там ще снимам и ще ви покажа.  Peace Взехме ги от Марина СМ. Вратите за спалните излязоха по 320лв едната, а за ДТ - 350лв.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Джиджа, как така ви спряха достъпа? Сигурно още няма разрешение за ползване. Дано скоро да излезе и да се насладите на новото си жилище! Благодаря ти за инфото! Ще мина да видя какво предлагат.

# 59
  • Мнения: 5 899
Понеже ми звучи грозно вратите да са един цвят,пода друг,а мебелите трети цвят искам мебелите,които ще се правят поръчка,да са с цвета на вратите.Говоря за "секция" или библиотека и ТВ шкаф.Нито във фирмата за врати могат да ми дадат мостра,нито в мебелната фирма.Цвета по име е уж един,но може да има съществен нюанс и да е по-грозно отколкото цветовете да са абсолютно различни.
Имал ли е някой подобен проблем и как го е решил?

# 60
  • Мнения: 206
Днес  получих  снимките  на интериорните врати ( готови са) newsm44 newsm44

Обаче регистрацията ми в снимка не работи, ще пробвам друг саит за прикачване и ще покажа малко снимки, о6те не са монтирани обаче.

# 61
  • Мнения: 206
ето ги  и вратичките:
[img][http://www.snimka.bg/my_albums.php/img]

# 62
# 63
# 64
  • Мнения: 206
Нещо ми става с тъпия албум  #Cussing out
Последен опит

# 65
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Сложи ги тук, става без регистрация.

# 66
  • Мнения: 206
10х Сиренце, след минутка съм готова

# 67
# 68
# 69
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Направи си албума публичен да се видят снимките, или ги сложи в линка, които постнах преди.

# 70
  • Мнения: 206
Извинявай Сиренце - готово.

Ще чакам мнението ти, както и съвет откъде да си взема  дръжки - нещо по- нестандартно.

# 71
  • Мнения: 2 100
Джиджа, как така ви спряха достъпа? Сигурно още няма разрешение за ползване. Дано скоро да излезе и да се насладите на новото си жилище! Благодаря ти за инфото! Ще мина да видя какво предлагат.

Да, чакаме комисия всеки момент  Praynig  Hug

W, в нас ламината, мебелите, вратите са с различни цветове, но определено не е грозно  Rolling Eyes

Amazing_nice, вижда се само стъклото, но вратата като цяло не си я снимала. Иначе стъклото ми харесва  Simple Smile

# 72
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Amazing_nice , страхотни врати и аз доста се чудех за стъклени, даже бях харесала едни ръчно рисувани с лалета, но накрая в бързината се отказах. Дръжки има всякакви, от фирмата с вратите не ви ли предложиха дръжки?

# 73
  • Мнения: 2 100
 ooooh! ooooh! Мнооого съм зле  Embarassed  Joy Joy Joy Това са стъклени врати  Blush Страхотни са наистина!  Peace

# 74
  • Мнения: 206
Джиджа , Сиренце аз още не съм тръгнала за Варна. След вторник ще имам снимки,т.е. след монтажа. Тези ги е снимал майстора.

Много благодаря за милите думи , и аз много си ги харесвам. Проекта на цветята е мой - от майсторите - направата. Накой  ако иска имам  няколко проекта на Корел дроу.

Джиджа, то  вратата е само стъкло с 2 дървени бленди от по двете страни на  вратата- по 10-15 см. Но тези са  за хола и кухнята. На спалнята и банята  са гладки без нищо. Абсолютно изчистени врати.

# 75
  • Мнения: 206
Сиренце  ,предложиха ни дръжки, но  казаха че може  отвсякъде да вземем , така че не се изсилих много да вземам от там. И без това милото трудно преглътна цаната на вратите от естествен фурнир. Реших да не си насилвам късмета същия ден.
Май не сбърках . Днес в " сп"Идеален дом" ли беше или " Строителсство и обзавеждане" - незнам  видях невероятни дръжки - с празарчна част, с дървена , абе изобщо красоти.- Има ги  в Бг - в Техником груп. Ако някой търси, понеже темата е такава, му препоръчвам да погледне в техния магазин. Поне в списанието бяха  - убиец.

# 76
  • Мнения: 206
Иначе много харесвам тази  за детска: http://www.ziki-doors.com/prod.php?id=212#product и http://www.ziki-doors.com/prod.php?id=40
и http://www.ziki-doors.com/prod.php?id=195
а и тези
http://www.ziki-doors.com/prod.php?id=251
http://www.ziki-doors.com/prod.php?id=242
http://www.ziki-doors.com/prod.php?id=214
[url][http://www.ziki-doors.com/prod.php?id=248/url]

но накрая  реших дизайна  за стъклото да си е мой Embarassed
Иначе имат и художничка , която ръчно рисува стъклата - има такива модели на сайта, но моето съкровище трудно ги преглъща тези цени #Crazy
и след дълго newsm78 реших проблема с цветятя.
 Тези  цветя са повтарящ се елемент и по стените като рисунка. и на тавана в банята.
Само , че на тези неща не знам  кога ще пусна снимки, още ги проектирам Rolling Eyes
 а пък и рисуването си иска време. Абе голям  ужас. Да видим дали това лято ще можем да ползваме апартаментчето във варна.

# 77
  • Мнения: 1 149
Момичета,страхотни врати.
И аз искам нещо такова,но един майстор тука ми обяснява,че тези стъкла били закалени и вратите излизали много скъпи -над 600 лв.едната.
Има ли нещо вярно,или да си сменям майстора. #Cussing out
Моля ви,дайте ми повече инфо за тези врати  bouquet

# 78
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Да, прав е майсторът ти. Стъклото е специално закалено и доста оскъпява крайната цена. Отделно ако искаш шарка цената скача още, ако пък са ръчно рисувани  ooooh!

# 79
  • Мнения: 5 899

W, в нас ламината, мебелите, вратите са с различни цветове, но определено не е грозно  Rolling Eyes


Ще покажеш ли?От такъв ракурс,че да се вижда и врата и мебел?Май много искам,но ако е възможно.Може би след като имаш достъп.

# 80
  • Мнения: 1 149
Да, прав е майсторът ти. Стъклото е специално закалено и доста оскъпява крайната цена. Отделно ако искаш шарка цената скача още, ако пък са ръчно рисувани  ooooh!
Вече ми се доплака    
 Sad

# 81
  • Мнения: 1 085
Поръчахме вратите в Ергон - фурнирован МДФ. Много ме беше страх от крайният резултат, защото тук прочетох доста противоречиви мнения за тази фирма. Просрочиха с 1 месец, но чакането си струваше. Изработката е перфектна, вратите са тежки и се затварят добре, освен това са и много красиви.

# 82
  • Countryside
  • Мнения: 11 626

W, в нас ламината, мебелите, вратите са с различни цветове, но определено не е грозно  Rolling Eyes


Ще покажеш ли?От такъв ракурс,че да се вижда и врата и мебел?Май много искам,но ако е възможно.Може би след като имаш достъп.
И при нас е така, мебелите, меката мебел, ламината и вратите са различни  Laughing Вратите и дограмата+щори са бели, диванът е мръснобял, ламината и мебелите са сивкаво-кафяви, но в различни нюанси(обаче шарката на ламината е като светлата шарка на мебелите).

# 83
  • Мнения: 2 100
Незнам колко скоро ще мога да покажа  Sad Всичко е в различни нюанси на кафяво и бежаво.

# 84
  • Мнения: 206
Аз само да допълня Джиджа ,че стъклото може да бъде закалено 10 мм,  но по-добре е да е триплекс. Така  да чукнем на дърво ако се счупи - няма да има наранени. А иначе цените много варират - от това дали  декора на стъклото ти е фолио -мат, пескоструй или ръчно рисувано, от  големината на рисунката и прочие. В нашето семейство  с това  се занимавам  аз , че милото  като чуе и го заболява главата Mr. Green
Изобщо забелязала съм , че думата дизайн не му  понася много добре Joy

# 85
  • Мнения: 5 899
Моля дамите от Варна да ми кажат нещо за фирма "Алигатор".Заводът всъщност е в Провадия,но представителите са във Варна.Най-малкото така ми казаха.

# 86
  • Мнения: 5 899
Да поясня,че ме интересува не завода,естествено,а качеството на интериорните врати и коректността  на фирмата.

# 87
  • Мнения: 1 149
Аз само да допълня Джиджа ,че стъклото може да бъде закалено 10 мм,  но по-добре е да е триплекс. Така  да чукнем на дърво ако се счупи - няма да има наранени. А иначе цените много варират - от това дали  декора на стъклото ти е фолио -мат, пескоструй или ръчно рисувано, от  големината на рисунката и прочие. В нашето семейство  с това  се занимавам  аз , че милото  като чуе и го заболява главата Mr. Green
Изобщо забелязала съм , че думата дизайн не му  понася много добре Joy
Колко ти излезе тази врата с цетята newsm78

# 88
  • Мнения: 206
врата ми излезе 800 лв с брава без дръжка. ( 670 лв е с гладко стъкло) .Стъклото е 10 мм, дизайна с цветята е мой, но и те имат голям избор от дизайни за стъкла,но на мен ми трябваха точно такива, понеже стените ще се рисуват по определен модел от колега.
Иначе гладка врата от естествен фурнир е 390 лв. при тях. Други такива цени за естествен фурнир не бях  откривала. Фурнирът е  испански. това мога да ти кажа като инфо

# 89
  • Мнения: 1 149
врата ми излезе 800 лв с брава без дръжка. ( 670 лв е с гладко стъкло) .Стъклото е 10 мм, дизайна с цветята е мой, но и те имат голям избор от дизайни за стъкла,но на мен ми трябваха точно такива, понеже стените ще се рисуват по определен модел от колега.
Иначе гладка врата от естествен фурнир е 390 лв. при тях. Други такива цени за естествен фурнир не бях  откривала. Фурнирът е  испански. това мога да ти кажа като инфо
Много ти благодаря,със здраве да си ползвате вратите  bouquet

# 90
  • Мнения: 743
И аз искам да похваля фирма ЗИКИ,която всъщност е Добричка,но предлагат вратите си и във Варна.У дома всички врати са от МДФ,включително и на банята(ако е на разтояние от течащата вода,няма праблем).Външната също е такава,но блиндирана.Красиви са и лесно се почистват.
това е външната,отвътре е бяла,както всички вътрешни,а от външната страна е вишнава
http://gal.impulse.bg/galleries/socialbg/1b/f4/7da4925f_0040013130083_00_600.jpg

А ето ги и вътрешните
http://gal.impulse.bg/galleries/socialbg/1b/f4/7da43f70_0040017906761_00_600.jpg

Вътрешните без стъкло струваха около 340лв,а със стъкло+40 лв.,но моите са слагани преди 4 години.

# 91
  • Мнения: 2
Ако искате хубави интериорни врати и добър монтаж не избирайте нито Дорис, нито Липлес. Изберете си Пасарт-качествени врати и добри монтажници. Ако искате ще дам телефон и адрес. Имат малка мострена зала, където може да видите качеството на вратите. Изработват и дървена многослойна дограма, но съм поръчвала само врати.

# 92
  • Мнения: 73
Хоп и аз в темата, много полезни съвети и информация!
Предстои ми ремонт на стар апартамент и подмяна на всичко съществуващо.
Като за начало започваме с дограмата и входната врата. От там нататък поредноста не ми е много ясна, първо да сменим и интериорните врати ли, трябва да се избиват старите каси и да се слагата нови или първо стените да оправим, но пък няма ли да се разкъртят после... Другото което си мислех е да си останат старите каси , те са масивни дървени и да се сменят само вратите, но май не е добър вариант как мислите?

# 93
  • Мнения: 2 100
Хоп и аз в темата, много полезни съвети и информация!
Предстои ми ремонт на стар апартамент и подмяна на всичко съществуващо.
Като за начало започваме с дограмата и входната врата. От там нататък поредноста не ми е много ясна, първо да сменим и интериорните врати ли, трябва да се избиват старите каси и да се слагата нови или първо стените да оправим, но пък няма ли да се разкъртят после... Другото което си мислех е да си останат старите каси , те са масивни дървени и да се сменят само вратите, но май не е добър вариант как мислите?


Ако ще избивате старите каси, най добре е първо да свършите това Simple Smile Боядисването се прави преди поставянето на новите каси. Но ако няма да сменяте старите каси, с хартиено тиксо си ги облепете, за да не се изцапат от боята.  Peace

П.П. И все пак имайте 1 на ум, че е възможно при поставяне на новите каси да поокъртят около тях. Поправимо е, разбира се, но е добре да им се види на главите, че много много не им пука.

# 94
  • Мнения: 73
Мерси Джиджа.
Обмислям варианта вратата на банята и тоалетната да е алуминиева ( да ги поръчам заедно с прозорците), споделете отзиви ако има собственици на такива врати, доволни ли сте, фирми, цветове, цени.
Притеснява ме да не се получава много конденз.

# 95
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
Нашата баня е с алуминиева врата, отвътре с огледало до половината. Доволни сме, няма конденз,но ние сме с кабина над която е прозореца и е добре проветрено. Единствено като поръчвахме ни казаха, че алуминиевите врати се боядисват, и нямаше вариант от външната страна да е фолирана, така че си остана бяла. Иначе боядисването дава по-голям избор за цвят.
 Относно интериорните врати, нашата се монтира при напълно измазан отвор, не се кърти нищо.Касата се монтира с пяна, и отстрани има первази които покриват пяната инщо не се вижда. Но трябва да си изберет врати, за да видите как се монтират, защото може и да има такива, които да искат предварителен монтаж/тази в банята ни е такава/

Последна редакция: чт, 23 юли 2009, 16:14 от Danili

# 96
  • Мнения: 2 100
Ние също сме с алуминиеви врати на банята и тоалетната. Не сме и помисляли за други. Simple Smile Те се боядисват прахово, може да се избере цвят, но доста оскъпява цената. Нашите също са бели. Незнам от къде си, но тук във Варна качествен и същевременно евтин вариант на тези врати намерихме за 250лв. едната. Стоят много добре. Другото, което трябва да помислите ако си вземете такива врати е е какъв панел ще са. Ние избрахме термопанел, абсолютно да са гладки. Има и едни стоят като на черти, парчета, но ми се струва, че събират мръсотия, а и колкото по изчистено, толкова по добре седи....поне според мен Simple Smile Съжалявам, че нямаме снимки, но още сме в ремонт.


Ето, намерих снимка в нета, нашата врата изглежда по същия начин Simple Smile http://www.teoharov.com/galbig/20.JPG

# 97
  • Бургас
  • Мнения: 620
Може ли един тъп въпрос  Embarassed ново жилище  ,но  цвета на вратите не ми харесва МДФ са  за металната  мисля че  няма проблем,но  другите  може ли след  като са поставени от едната страна да се боядисат  по RAL  Thinking

# 98
  • Мнения: 2 587
По принцип не би трябвало да е проблем да се свалят и пребоядисат,но какво означава "по RAL"

# 99
  • Бургас
  • Мнения: 620
По принцип всичко е възможно ,но ми  трябва  човека или фирмата която ще го направи а не да ми вземе  парите и да ми окипази вратите 
http://www.colorsystems-bg.com/?t=item/show&target=213

# 100
  • Мнения: 2 587
Бих ти препоръчала фирми,но виждам че си от Бургас,а те от София и едва ли биха се наели.
Пожелавам ти успех в търсенето! Hug

# 101
  • Мнения: 1 422
Нашите врати от преди 3 години са от фирма Славянка. Доволни сме.

# 102
  • Мнения: 336
Да се разпиша за София.
 Имаме си страхотни врати от Хармония ТМ - тетевенска фирма, която се е раазвихрила тук. Всичко им е наред, само шефката им ме издразни накрая с организацията на монтажа. Обади ми се един ден без никакво предупреждение и каза "утре сте записани за доставка в 9 часа суртинта"  Shocked  Аз даже не си бях в София. И тя като почна " е, толкова ли няма кой да  дойде да ги приеме?" Накрая с триста зора си намерих кой да отиде, и се обадих да й кажа телефона на човека, защото бях вече ангажирана на място, където го изключвам моя. А тя даже не го записала и момчетата звънят ли, звънят и се чудят защо няма връзка с този немер.... Е, накрая се намерихме, но наистина не уважавам хора, който так се отнасят и към клиентите , и към служителите си!

Иначе вратите са наистина много хубави, с много добри цени и мога само да хваля монтажниците Hug  ( но не и ръководството  Crossing Arms )

# 103
  • Мнения: 206
Any4, Хармония правят хубави врати. гледах една много интересна  на тазгодишното Стройко. Ако не те затруднявам  пусни една снимка как се е получило при теб. И  честито - за вратите

# 104
  • София
  • Мнения: 2 419
тук искам да споделя за негативния си опит с поръчка на врати от фирма Intext.поръчахме си врати от тях във фирмата, ужасно много закъсняха, не си вдигат телефоните, мотаят ни и всекидневно си късаме нервите с тях. моят съвет е да не поръчвате от тях.а ги избрахме защото изглеждаха сериозни, отдавна са на пазара, голяма реклама си правят. пълно разочарование.
www.intext.bg

защо не те прочетох по-рано !!!!

# 105
  • Мнения: 336
Amazing_nice, да не би на Стройко да си гледала бялата врата с цветето? Аз и нея имам - за детската. Много добре стои! Ще се опитам да пусна снимки, но не обещавам кога точно, че фотото е в мъжа ми постоянно - ползва го за работа  Tired

# 106
  • Мнения: 206
Да , точно с фрезованото  цвете  ми грабна  погледа. Но остъклените им  врати не ми паснаха , така , че се отказах  от тази с цветето за  баня и спалня. Не вървеше 2 такива и  2 други различни. А  не можех   всичките да ги направа плътни, защото коридора се осветява през стъклените врати. Така се отказах от тази с цветето. Но още ми е в сърцето- много  стилна  врата. Ще ми е интересно  как  е застанала  у вас. Мисля , че дори беше  бяла  на Стройко ако не ме лъже  паметта.

# 107
  • Мнения: 2
Здравейте на всички, видях че става въпрос за врати в гр.Бургас и реших и аз да дам мнение:
  фирма "БИ ДЖИ И"  работят качествено и изработват вратите в България, дават и 1 год. гаранция имат офис и в гр.Варна , адреса в Бургас е: Сливница 68, имат различни варианти и естествени фурнири и ламинирани врати и всичките са направени от МДФ.Мои познати си сложиха и са много доволни.

Последна редакция: вт, 04 авг 2009, 17:54 от tedi1980

# 108
  • Мнения: 2
......а относно вариянтите за баня гореспоменатата фирма ми предложиха следното, да съчетаят алуминиева врата и мдф врата - дава си защитата на алуминиевата врата и едновременно външния вид и красотата на мдф врата може да бъде и фрезована за по красиво с фреза по избор на клиента.Цялата работа се състояла в следното: обличат алуминиева врата от едната страна откъм коридора с мдф и касата също и по нищо не можеш да разбереш че отвътре е алуминиева врата и така ако си поръчам и другите врати от тях ми правят и вратата на банята да изглежда като другите врати на апартамента и хубавото е че изработват вратите по точните размери на клиента, за мен това е най добрия вариянт всики врати да са ми еднакви, е само холската дето ще има остъкление Simple Smile

# 109
  • Мнения: 1 952
http://www.alvhemmakleri.se/index.php?page=hem-till-salu&obj … 5&view=images
Такива ще бъдат вратите ми, копирах ги от този апартамент и ще ми ги направят по поръчка.

# 110
  • Мнения: 844
А самия апратамент е уникален .... хареса ми.

# 111
  • Мнения: 1 952
Мда, и на мен...и на мен.

# 112
  • Мнения: 1 249
http://www.alvhemmakleri.se/index.php?page=hem-till-salu&obj … 5&view=images
Такива ще бъдат вратите ми, копирах ги от този апартамент и ще ми ги направят по поръчка.

Мерси за прекрасната разходка из това бижу!


Помагайте, моля, Praynig Praynig Praynig

Търся заоблени отгоре врати. Горната част като елипса, долната като права линия.

# 113
  • Мнения: 1 952
Мисля, че всяка фирма, която работи по индивидуална поръчка, а не с готови врати, ще може да ти направи. Мой съвет е да отидеш при някой обикновен майстор, те поне нямат претенции и оправдания, а правят каквото искаш.

# 114
  • Мнения: 1 249
Мисля, че всяка фирма, която работи по индивидуална поръчка, а не с готови врати, ще може да ти направи. Мой съвет е да отидеш при някой обикновен майстор, те поне нямат претенции и оправдания, а правят каквото искаш.

Не разбирам много, но да се направи каса и врата с овал, която и да работи добре за дълъг период, а не за една седмица, не е по силите на един човек без серизона база.
Къде да търся ?
Масово предлагат готови неща, обли не правели.

# 115
  • Мнения: 1 952
Масово съм съгласна, на никой не му се занимава, но аз си правя цялото обзавеждане плюс вратите при един човек, който не е е фирма, има си работилница в двора, но за сметка на това работи качествено и за него няма невъзможно. Проектът от мен, изработката от него.

# 116
  • Мнения: 1 249
Масово съм съгласна, на никой не му се занимава, но аз си правя цялото обзавеждане плюс вратите при един човек, който не е е фирма, има си работилница в двора, но за сметка на това работи качествено и за него няма невъзможно. Проектът от мен, изработката от него.


Координати  Sunglasses ?
А за колко време изпълнява поръчките ?

# 117
  • Мнения: 1 952
Масово съм съгласна, на никой не му се занимава, но аз си правя цялото обзавеждане плюс вратите при един човек, който не е е фирма, има си работилница в двора, но за сметка на това работи качествено и за него няма невъзможно. Проектът от мен, изработката от него.


Координати  Sunglasses ?
А за колко време изпълнява поръчките ?
Не е в Сф обаче и понеже до 2 дни ще ми монтира вратите, мога да го питам дали може да направи овални.

# 118
  • София
  • Мнения: 2 419
Не знам къде могат да ти помогнат, само знам къде да не стъпва човек - Интекст. Поръчката ми се бави вече почти месец сслед срока за монтаж и два пъти ме лъжат най-нагло. Единият като казаха, че объркали едната врата, а те въобще не са ги започнали тогава.  вторият - че ще монтират в петък. Днес се връщам от морето, заради монтажа, а те ми звънят следобяда и ми викат - няма да можем за утре!?!?!

# 119
  • Мнения: 206
малък запис  от мен  в темичката
Врата  хол http://amazingnice.snimka.bg/family/apartament.380252.14902675
врата  кухня http://amazingnice.snimka.bg/family/apartament.380252.14902695
пак холhttp://amazingnice.snimka.bg/family/apartament.380252.14902917

вратите  на спалня и баня  са  гладки  . това от мен
много съм горда с дръжките , не знам   дали се виждат добре , следващия път ще  ги снимам отблизо. квадрати са - и  като ръкохватки и като  захвашане към вратата.

# 120
  • Мнения: 721
о, вратите са страхотни.много ми харесаха.моля те би ли споделила това http://amazingnice.snimka.bg/family/apartament.380252.14903870 стикер ли е и от къде е купен.а тези по стената има ли ги в друг цвят.

# 121
  • Мнения: 206
не  злате,  рисувано е  е с оцветител за латекс.То си личи цветето е малко криво. част от цветята в  коридора са стикер, останалите са прерисувани  от тях , а хола е  изцяло рисуван  латекс въргху латекс.  Ще снимам и покажа цялата  баня. Това с оранжевото цвете е само тавана .  Но в Домко има хубави стикер като идея. Като ги залепиш  прозрачното фолио много личи. Моя съвет е - нарисувай си ти - 100 пъти по добре ще стане от стикер.
Благодаря   за милите думи.

# 122
  • Варна
  • Мнения: 71
 Да се похваля и аз! Ето и моите нови интерирни врати: http://endji83.snimka.bg/architecture/interiorni-vrati.426064

# 123
  • София
  • Мнения: 3 067
малък запис  от мен  в темичката
Врата  хол http://amazingnice.snimka.bg/family/apartament.380252.14902675
врата  кухня http://amazingnice.snimka.bg/family/apartament.380252.14902695
пак холhttp://amazingnice.snimka.bg/family/apartament.380252.14902917

вратите  на спалня и баня  са  гладки  . това от мен
много съм горда с дръжките , не знам   дали се виждат добре , следващия път ще  ги снимам отблизо. квадрати са - и  като ръкохватки и като  захвашане към вратата.

Здравей, поздравления за хубавото обзавеждане Simple Smile

Нашата врата на хола е същата, със стъкло, само че светъл МДФ, боядисан по РАЛ мисля. Масата, бюрото и бъдещата секция са от същия цвят, масата е без стъкло само. Имаш много подобен на моя вкус Laughing

Аз търся стикери за коридора, или някаква декорация. Ако можеш сподели за твоята декорация как и откъде я направихте.  bouquet

Иначе нашите врати ги поръчахме от Треска ООД, около 300 лв. с включен монтаж, доволни сме Simple Smile

# 124
  • Мнения: 206
здравей , поздравления  и на теб за добрия  избор- Треска ООД правят мн добри врати. Само че този апартамент  ми е във Варна и сложно стваше с транспорта за страната.

За коридора  сложих стикери на Домко  и дорисувахме още цветя от  същия модел като стикера с черен оцветител за латекс
.
Ето това се получи
http://amazingnice.snimka.bg/family/apartament.380252.14903739
http://amazingnice.snimka.bg/family/apartament.380252.14903747

# 125
  • Мнения: 206
maidenly

Ще се радвам да видя сники  на твоите врати.
А иначе инериора в София ми е по- топъл, този сиво - бял  повече ми допада, клони към любимите ми шведски студени цвеове.

Един съвет - ако можеш за коридора - нарисувай си нещо. Рисуваните цветя станаха 300 пъти по добри от стикера.Още ме е яд , че сложих стикерите. Добрата  ноина  е че са ремувъбъл и мога да ги махна винаг и да  си нарисувам същите цветя.

# 126
  • София
  • Мнения: 3 067
Amazing nice, ще ти пусна снимки на ЛС, само да ги направим, че е още малка лудница Simple Smile
За стикерите - явно трябва да очертая контурите на готовите и да ги оцветя с латекс, така ли  Thinking

# 127
  • София
  • Мнения: 155
Вратите са ми на испанската фирма Sanrafael, представител за България е Пролекстер.

http://www.prolexter.com/bg/doors/sub-flush.html

В действителност са още по красиви. Качеството е много добро и имат страшно голям избор.

Моите врати са една серия - включително за банята и входната. Пълнежът е HDF (изцяло плътни), отгоре е естествен фурнир, а лаковете са висок клас. Ако трябва да избирам пак тях ще избера, бях обиколила всички изложения и фирми и последно на тях се спрях като качество и цена, нямаха аналог. Преди 2 години ми излязоха 4 000 х.лв. 5 врати всичко. Бях случила на промоция и отстъпката беше около 850 лв. Дръжките - модел Martinelli, inox.
Искам да споделя, че останах разочарована от отношението на търговците, мислех че са по-близо до испанците, но уви. При монтажа на последната врата (входната) направиха грешка и трябваше да чакам следваща доставка примерно след 3 месеца... мотахаме, увъртаха по телефоните, исках да ме свържат с управител, но отказваха, минаха още 3 месеца уж следваща доставка и така докато изляза от нерви. Обърнах се към Комисията за защита на потребителя, направиха им проверка и управителя още същия ден ми се обади и цъфна пред вратата, всичко се уреди за няколко дни и накрая ми заяви, че аз съм била виновна защото не съм била достатъчно настоятелна пред консултантите в офиса  Shocked  А той беше приятно изненадан, че тази комисия съществува и още повече, че наистина работи в инетрес на потребителя.

# 128
  • Мнения: 26
Някой има ли впечатления и отзиви от вратите на Канор, по специално за Бургас - http://www.kanor.bg/catalog/interiorni-vrati/page_1.html

# 129
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
Ние си сложихме на кухнята врата от канор. Живеем в София, но самите врати ги доставят от Бс, понеже са китайски. Много съм доволно вратите са направени от чамови летвички и са доста масивни. Пантите са добри. Дръжки  и брава си купихме отделно. Сами си взехме вратат и си я монтирахме, като в самия магазин ни дадоха диск с видео демонстрация как да си я монтираме. Иначе услугата се заплаща допълнително. От цялата работа по обикаляне и избиране на врати, фирмата  се оказа коректна,  добри като цена и качество....

# 130
  • Мнения: 4 135
Нашите врати са от ''Треска'', много съм доволна от тях - спазиха сроковете, добре ги поставиха и разбира се самите врати много ми харесват. Цената им също беше много добра, особено в сравнение с цените на други фирми, които прегледахме. За съжаление нямам снимки за да покажа Peace

# 131
  • Мнения: 26
Благодаря Danil Simple Smile
Насочили сме се към Канор най-вече заради сроковете тъй като в Бургас вратите им са на склад и не се налага да се чака по 1-2-3 месеца което си е безумие за България. А по отношение на ''Треска'' проблема е, че живеем в Бургас...

Последна редакция: чт, 01 окт 2009, 15:35 от lotuspgg

# 132
  • Мнения: 533
Момичета, момчета, спешно ми трябват координати на фирмапредлагаща  плъзгаща врата/само не ПВЦ/, може и на лични.Благодаря!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт