Заспиване на гърда

  • 5 684
  • 39
  •   1
Отговори
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 862
Здравейте,

дъщеря ми е на 8 месеца и досега заспива само и единствено на гърда. Няма значение кога е яла преди това, може да е преди 20 минути, но доспи ли й се - започва да иска да я гушна, дърпа ми блузата и почти се самообслужва.  hahaha
Този факт не ме притеснява, нито ми тежи. Просто искам да попитам тези, които са минали през това, кога децата ви започнаха да заспиват по друг начин, как стана, вие ли ги отучихте или те сами...
Питам, за да знам кога евентуално ще ми се отвори парашутът за малко излизане вечер.  smile3508

# 1
  • Мнения: 385
С голям интерес ще следя темата, защото ние сме в абсолютно същото положение, а сме на 1год. и 1месец, допреди седмица приемахме чат пат биберон-залъгалка, сега въобще, спим 2 пъти на ден, приспиваме се с цица само, нощем е нещо страшно, започва да ми тежи това често будене и цицане..., чувствам че не си доспивам качествено и това ми се отразява лошо през деня, а неудобните пози, които заемаме често ми се отразяват зле на кръстта, гръбнака, ръце. Много ми се иска да се ориентирам към отбиване вече....Дано не объркам темата допълнително с това, но ще я следя с интерес за да видя има ли алтернативи по въпроса със заспването на гърда  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 100
И аз се записвам, за да следя отговорите. Синът ми е на 16 месеца и когато съм вкъщи заспива само на гърда. За щастие нощем не суче. Иска ми се да мога да го приспивам по друг начин, за да е по-лесно отбиването. Вечер понякога заспива без да суче, но през деня е абсурд да го приспя по друг начин.

# 3
  • Мнения: 2 274
на 2г. и 4м е и още си търси цицето като му се приспи на обяд, а уж се отби  Mr. Green! Само лапва зърното и отнася плувката  Joy! Колкото до нощното спане - откак го отделихме да спи с батко си в детската, от тогава заспива без цокане.

# 4
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 862
Благодаря за бързите отговори!   bouquet
От това, което прочетох до тук, моята щерка е най - "млада". Значи ще има да си почакам.  Joy

# 5
  • Мнения: 2 005
На 1г и 8м е моята хубостница.Досега не съм намерила друг начин да я приспя вечер,освен на гърда.Следователно нито веднъж за това време не съм излязла вечер като хората,дето се вика  Sad  Ако откриеш начин,непременно сподели   Laughing

# 6
  • Мнения: 1 100
Svetlitsa, можете да пробвате с излизане наблизо, за да може да се върнеш бързо при нужда. Моят син заспива с друг човек и денем, и нощем, проблемът е само, че аз не мога да го приспя по друг начин освен с кърмене. Свекърва ми го приспива като му пее, а зълва ми каза, че само го оставя в леглото и заспива. При мен обаче много рядко се получава.
Освен това може да приспиш детето и да излезете, щом има кой да го гледа през това време.

# 7
  • Мнения: 5 713
проблемът е само, че аз не мога да го приспя по друг начин освен с кърмене. Свекърва ми го приспива като му пее, а зълва ми каза, че само го оставя в леглото и заспива. При мен обаче много рядко се получава.
И при мен е така. Мъжът ми го приспива за 5мин. А аз, ако реша да го направя без цица, ми се врътва цяла циркова програма.  Laughing Въртене, бутане, ритане, кикотене.
И през деня и през нощта заспива с кърмене. Единствено, когато сме навън с количката с малко мрънкане отнася. Нощно време не знам по колко пъти се буди, спи в нашето легло.

# 8
  • Мнения: 153
Вери сподели моля те как го приспива мъжа ти за 5 мин. Моя син е на 1 година и досега заспива само на цица. През деня ако е в колата или количка също, но в къщи само на цица. Аз обаче съм бременна отново и доста взе да ми тежи. Пробвахме няколко пъти да се опитаме да го приспи мъжът ми но той започва веднага да реве много, и нищо не го успокоява. В момента в който аз се появя млъква, гушва се и заспива. Искам да променя това но не знам как и много ми тежи. Давайте съвети моля.

# 9
  • Мнения: 1 100
Моят мъж приспива детето като си притваря очите, гали го и мрънка нещо приспивно под носа си. Joy Но успява само ако синът ни е спокоен, ако е разярен, само кърменето помага.

# 10
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 862
Svetlitsa, можете да пробвате с излизане наблизо, за да може да се върнеш бързо при нужда. Моят син заспива с друг човек и денем, и нощем, проблемът е само, че аз не мога да го приспя по друг начин освен с кърмене. Свекърва ми го приспива като му пее, а зълва ми каза, че само го оставя в леглото и заспива. При мен обаче много рядко се получава.
Освен това може да приспиш детето и да излезете, щом има кой да го гледа през това време.

Понякога се получава да заспи, ако я приспива друг, така е. За съжаление я гледаме само двамата с мъжа ми, а той няма да се навие да я приспива никога. Номерът става, когато майка ми е при нас, но това е мнооого рядко. А и е успявала да я приспи общо 3 пъти, когато Теди е била много изморена. Ако не е умряла за сън, просто отлага заспиването до момента, когато ще си получи цицата.  Grinning

# 11
  • Мнения: 5 713
Моят мъж в повечето случаи успява. Но когато Ясен много плаче, аз се намесвам. Усеща се кога минава номера.
Та имаме една музикална играчка за легло. Пуска се, Ясен се слага по корем, мъжът ми ляга до него на спалнята, кошарата се придърпва до нашето легло. Тупа го съвсем леко по дупето, пее с играчката и са му затворени очите. Абе голяма стратегия.  Laughing Но има моменти, когато се налага да излезна, трябва да обърна на каката внимание или не иска да заспи дори и с цица.

# 12
  • Мнения: 422
И малката заспива само на гърда денем/нощем и с изклю4ение когато е в коли4ката-досега ми се е слу4вало само 2 пъти да заспи от умора след като е играла игра4ките,но така като гледам дълго ще си караме така Thinking

# 13
  • Мнения: 2 274
Ако трябва да бъда честна и моят мъж е приспивал Боил, когато не е заспал на цицето /а и по късно преди да ги оставим да спят с батко му сами в детската стая/. Та тати го слагаше да легне по корем върху гърдите и корема си и започваше да го люшка лекичко. По принцип успяваше бързо да го приспи, но е имало случаи, когато цицата е трябвало отново да се намеси  Mr. Green! Сега, когато събота и неделя тати си е в къщи, той слага Боил да спи на обяд и детето заспива без проблем сам в леглото, ама елате да видите какъв театър се разиграва, когато аз го сложа да спи  #Crazy!
А когато малкия беше на 1, 7м. свеки се наложи една вечер да го приспи, защото бяхме на сватба. Каза, че станал неспокоен и ме търсил като му се доспало, но в крайна сметка заспал. 6м. по-рано пък на майка ми такава програма и беше спретнал, че жената се беше видяла в чудо. Бяхме на концерт и той от десет, та почти до полунощ спал на пресекулки, ревал и ме търсил  Rolling Eyes! Като се прибрахме се нацока подобаващо  Mr. Green!
Смятам, че можете да опитате някой друг да приспива децата, не само таткото, но и бабите, особено пък ако детето е свикнало с тях, защото нашите баби живеят в чужбина и ги виждаме веднъж годишно!

# 14
  • София
  • Мнения: 254
Аз не мога да приспя дъщеря си без кърмене, но мъжът ми успява с пускане на детски песнички на компютъра и гушкане/люшкане.

Общи условия

Активация на акаунт